Kuidas Chiantit serveerida

Võib-olla olete oma kohalikus alkoholipoes näinud õlekorvis rippuvat Chianti pudelit. Chianti on keskmise täidlusega punane vein, mis on nii puuviljane kui ka vürtsikas (ja see on ka rahakotile kerge). Kui olete ostnud pudeli Chiantit või kaalute selle hankimist, peate teadma vaid mõnda asja, enne kui seda täna õhtul oma külalistele serveerite.

1
Pange Chianti pudel enne serveerimist 45-60 minutiks külmkappi. Chianti veini serveeritakse kõige paremini jahutatult, kuid mitte külmalt. Enne serveerimist proovige seda alandada temperatuurini 55–60 °F (13–16 °C). Siiski ei tohiks Chiantit hoida külmkapis. Kui see on liiga külm, jätate märkamata maitse peenemad noodid. Hoidke seda toatemperatuuril kuni vahetult enne serveerimist. Chianti vein on tavaliselt üsna noor (enamik pudeleid on alla 2 aasta vanad), nii et te ei pea seda enne serveerimist dekanteerima.

2
Serveeri Chianti punase veini klaasis. See on veidi kitseneva servaga varrega klaas, mida kasutatakse kõige sagedamini punaste veinide serveerimiseks. Klaas aitab Chiantit rõhutada ning puu- ja mineraalseid noote esile tõsta. Kui sul pole Chiantile omast klaasi, sobib ka universaalne punase veini klaas.

3
Jahutage tühjad veiniklaasid 2-3 minutiks sügavkülmas. See hoiab veini kauem jahedas ja parandab maitseelamust. Paar minutit (2 kuni 3) on ideaalne. Olge ettevaatlik, et te ei jätaks oma klaasi liiga kauaks sügavkülma! Veiniklaasid võivad liiga jahtudes puruneda. See on suurepärane nipp, mida kasutada, kui teil pole piisavalt aega veini piisavalt kaua jahutamiseks.

4
Täitke iga klaas umbes 1/3 ulatuses Chiantiga. Selle nautimiseks pole vaja palju Chianti veini. Täitke oma klaas umbes 1/3 ulatuses, et igaüks saaks klaasi. Hea rusikareegel on lõpetada valamine, kui vein jõuab veiniklaasi kaldus osa ülaossa.

5
Nuusutage veini, et välja tuua kirsi ja viiruki noodid. Hoidke klaasi nina ees ja nuusutage sügavalt. Vaadake, kas saate välja tuua puuviljased (kirss) ja mineraalsed noodid (viiruk). Samuti võite märgata muid punaseid puuvilju, nagu murakad või vaarikad, aga ka vürtse, nagu nelk. Proovige lõhna tundmise ajal suu lahti hoida. Chianti.

6
Keerake veini klaasis õhustamiseks. Veinile õhu lisamine avab maitsed ning muudab selle maitse julgemaks ja rikkalikumaks. Keerake klaasi ettevaatlikult varrest kinni hoides, et see segada. Veini keerutamine on valikuline, kuid klassikalise veini degusteerijad vannuvad seda, eriti punase veini puhul!

7
Võtke lonks ja hoidke seda enne neelamist hetk suus. Võtke hetk, et hinnata Chianti happelisi maitseid oma keelel. Samuti võite märgata ürdi maitset, nagu basiilik või tomatileht. Võite juua oma veini tavapäraselt pärast lonksu maitsmist, kuid esmakordsel proovimisel on mõnus veini tõesti suus hoida, et kõik maitsed kätte saada. .Püüdke veini maitstes kinnitada mõnda maitseprofiili, mida varem märkasite.

8
Proovige eelroaks rammusat juustu, nagu Pecorino või Romano. Parmesan on ka hea valik! Mida julgem on juustu maitse, seda paremini haakub see Chianti tugeva happesusega. Kui te ei soovi juustu juustu süüa, lisage seda oma toidule.

9
Sööge punase kastmega eine, näiteks spagetid või pitsa, et luua klassikaline kooslus. Chianti serveeritakse sageli spageti ja lihapallide või Itaalia pitsaga. See on ürdine ja happeline, nii et see lõikab läbi punase kastme ja lisab sellele ka. Võite isegi proovida Chiantit koos bolognese spagettidega.

10
Rikkaliku eine saamiseks ühendage Chianti steikiga. Chianti on väga happeline, nii et see ei kuku tühjaks, kui võrrelda seda maitsva roaga nagu praad. Soolane punane liha koos veini jõuliste maitsetega on suurepärane kooslus toekale einele. Mõned punased veinid kipuvad punase lihaga kombineerimisel kaduma, kuid mitte Chianti!

11
Maitsete tasakaalustamiseks naudi klaasikest Chiantit röstitud lambaga. Lambalihal on palju maitset ja see kipub sisaldama palju rasva, mis sobib suurepäraselt Chianti happesusega. Lambaliha on ka õrnem kui veiseliha, nii et seda on hea proovida, kui te ei tunne õhtusööki praad. Lambaliha võib olla pisut mänguline, kuid Chianti aitab seda tasakaalustada.