Kuidas Buzzi mängida

Buzz on klassikaline matemaatikamäng, mis ei vaja erivarustust. Buzzi mängimiseks on vaja ainult 3 inimest, kes teavad, kuidas korrutada ja kellel on aega. Klassikaline buzz-mäng on üsna lihtne ja sobib kõige paremini noorematele lastele, kes õpivad korrutamist. Buzzi täiustatud versiooni tuleks mängida teismeliste või lastega, kes tunnevad oma korrutustabeleid. See vaimse matemaatika mäng on ideaalne viis matemaatikaoskuste harjutamiseks ja seda saab mängida peaaegu kõikjal!

1
Istuge ringis, kus on 3 või enam inimest. Buzz nõuab mängimiseks ja võitmiseks meeskonnatööd. Küsige sõpradelt või pereliikmetelt, kas nad tahavad mängida, ja leidke vaikne koht, kus saate mängu alustada.

2
Seadke oma meeskonnale eesmärk. Buzzi eesmärk on reegleid järgides lugeda kuni teatud arvuni. Iga inimene võtab viimase maha ja loendab arvust 1. Algajatele on eesmärk 22 või 29 hea.

3
Alustage loendamist päripäeva. Valige mängu alustamiseks inimene ja alustage loendamist numbrist 1. Sellest inimesest vasakul olev inimene ütleb seejärel numbri 2 jne. Jätkake ringi liikumist, kuni jõuate numbrini 6.

4
Öelge “buzz†selle asemel, et öelda 7 või 7 korda. 7 kordne on mis tahes arvu korrutis, mis on korrutatud 7-ga ja sisaldab 7, 14, 21, 28 ja nii edasi. 7 asemel ütleb isik pärast 6 peab ütlema buzz või mäng on läbi ja kõik peavad algusest uuesti alustama.

5
Pärast buzzi ütlemist muutke loendussuunda. Kui jõuate numbrini 7 ja keegi ütleb sumin, jätkake loendamist, kuid vastupäeva. Seejärel, kui jõuate 14-ni ja keegi ütleb buzz, muutke suunda uuesti ja loendage päripäeva. Jätkake vaheldumisi iga kord, kui keegi ütleb buzz.

6
Jätkake mängimist, kuni jõuate eesmärgini. Kui keegi meeskonnas loeb paigast ära või unustab buzz öelda, tuleb mäng uuesti alustada. Jätkake loendamist, kuni olete saavutanud eesmärgi, mille seadsite mängu alguses.

7
Pange 3 või enam inimest ringi istuma. Buzz on meeskonnamäng, mille mängimiseks on vaja 3 või enamat inimest. Mida rohkem inimesi on, seda keerulisemaks mäng muutub.

8
Määrake arv, milleni soovite lugeda. Täiustatud buzzi on keerulisem mängida kui traditsioonilist mängu, seega peaksite esmakordsel mängimist alustades seadma konservatiivsema eesmärgi, näiteks 14 või 15. Kui mängite inimestega, kellel on head matemaatikaoskused ja kes tunnevad end enesekindlalt, võite seada kõrgema eesmärgi.

9
Loendage järjestikku, alustades 1-st, päripäeva. Valige loendamist alustav inimene ja alustage järjestikust loendamist numbrist 1. Loendamist alustanud inimesest vasakul olev inimene peaks ütlema 2.

10
Öelge “buzz”, kui arv jõuab 3-ni või 3-kordse. Selle asemel, et öelda 3, peaks kolmas inimene ütlema sõna buzz. Kui ta ütleb kogemata 3, on mäng läbi ja see tuleks uuesti käivitada. Loendamist jätkates tuleks 3-i mis tahes kordne, näiteks 3, 6, 9, 12, 15 ja nii edasi, asendada sõnaga buzz.

11
Muutke loenduse suunda alati, kui keegi ütleb buzz. Jätkake järjestikuste loendamist, kuid iga kord, kui öeldakse sõna buzz, vastupidises suunas. See lisab mängule veel ühe elemendi, mis hoiab mängijad jalul.

12
Asendage mis tahes kordne 7 sõnaga buzz. Selle asemel, et öelda 7 või 7 kordne, peaksite ütlema buzz. 7 kordsed hõlmavad 7, 14, 21, 28 ja see on mis tahes arvu korrutis arvuga 7. Kui olete numbri 7 asendamiseks öelnud buzz, peaks loenduse pöörlemine muutuma vastupidises suunas. olema “1, 2, buzz, 3, 4, 5, buzz, buzz”.

13
11-ga jaguvate arvude ütlemise asemel öelge buzz. Iga 2-kohaline arv, millel on samad numbrid mõlema numbri jaoks, jagub 11-ga. Need arvud hõlmavad 11, 22, 33, 44 jne. Te ei kohta nii palju numbreid kui 3 või 7 kordadega, kuid see lisab mängule veel ühe raskusastme. Jällegi, nagu ka teiste numbrite puhul, peaks siin sumin muutma ka loenduse suunda. Kokku peavad mängijad ütlema buzz 3-, 7- ja 11-kordsete korral. Seetõttu on loendus “1, 2, buzz, 4″. , 5, buzz, buzz, 8, buzz, 10, buzz, buzz, 13, buzz, buzz, 16, 17, buzz, 19, 20, buzz, buzz, 23, buzz, 25 ja nii edasi.”

14
Jätkake loendamist, kuni teie rühm saavutab oma eesmärgi. Iga kord, kui keegi sassi ajab, taaskäivitage mäng numbrist 1 ja alustage loendamist otsast peale. Jätkake mängu taaskäivitamist, kuni jõuate eelnevalt määratud eesmärgini, mille seadsite mängu alguses.