Kuidas Bratwursti grillida

Grillihooaja saabumine tähendab kolme asja: sooja ilma, sõprade ja pere seltskonda ning kuumi, mahlaseid jõmpsikaid värskelt grillilt. Iga oma soola väärt koduõuekokk ütleb teile, et grillimine on ainuke vastuvõetav bratwursti valmistamise viis, kuid paljude inimeste jaoks on lihavate vorstide täiuslikuks küpsetamine ilma neid kuivatamata väljakutseks. Sel ajal võib olla kasulik meeles pidada mõnda lihtsat juhist. Niikaua kui kasutate õigeid riistu, hoiate suhteliselt madalal kuumusel ja pöörate sageli pätsikesi, et need ära ei põleks, saate tagada, et iga partii tuleb grillilt maha maitsest pakatavalt.

1
Puhastage grill põhjalikult. Enne asjade käivitamist hõõruge reste traatgrilliharjaga, kuni need läikivad. Paadunud söe ja eelmistest keetmisest järele jäänud tilgad suurendavad vorstide kleepumise tõenäosust. Libistage pintslit piki reste piki, mitte otse risti. Nii saate rohkem prahti maha kraapida. Raskema kogunemise vastu võitlemiseks oodake, kuni grill on kuum, et seda harjata. Kuumus aitab ära põletada kõige hullemad kinnijäänud segadused.

2
Pane grill põlema. Kui kasutate gaasigrilli, veenduge enne põleti süütamist, et paagi ventiil on avatud ja voolab. Söegrillil võiksite enne liha lisamist söed põlema panna ja anda neile võimaluse soojeneda. Keskmiselt madal kuumus umbes 149–177 °C (300–350 °F) on ideaalne. Igat tüüpi grill on vastuvõetav ja lõppmaitses ei tohiks palju erinevusi olla. Sellegipoolest on süsi traditsiooniline fännide lemmik, kuna see annab täiendava suitsususe varjundi. Grilli temperatuuri hoidmine alumisel küljel soojendab jõmpsikaid ühtlaselt ja võimaldab teil võtta aega nende õigeks muutmiseks.

3
Kuumuta ainult ühte grilli külge (valikuline). Mõned grillmeistrid väidavad, et täiuslikult küpsenud jõmpsikate saladus on “kuumatsoonide loomine”. Selleks süütage põletid ainult poolel grillil või kuhjake brikett grilli ühele küljele, kui kasutate seda. söel. Nii saate vorstid vastavalt vajadusele “külmale” tsoonile viia, et vältida nende liiga kiiret küpsemist. Kui olete pühendunud madala ja aeglase grillimisele, ei tööta tsoonisoojendus. olla vajalik. Siiski võib see olla kasulik turvavõrk kogenematutele grillijatele.

4
Pintselda grillrest rapsiõliga. Te ei pea kasutama palju, piisab, kui restid kergelt katta. Nagu korralik puhastus, aitab ka väike õlikogus vältida jõmpsikate kleepumist. Püüdke mitte määrida õli nii tugevalt, et see söele või põletitele tilguks. See võib tekitada paksu suitsusamba, mis võib jätta vorstidele kergelt kõrbenud maitse. Ka teised tavapärased toiduõlid, nagu maapähkli- või päevalilleõli, ajavad asja ära, kui neil on kõrge suitsupunkt.

5
Asetage jõmpsikas grillile. Kui grill on mõnusalt kuum, on aeg liha lisada. Asetage vorstid vertikaalselt piki resti. Hoidke neid ühtlaselt, et nad kuumeneksid ühtlasemalt ega põrkaks üksteise vastu. Asetage kõik pätid korraga grillile, et oleks lihtsam nende edenemist jälgida. Kui otsustate kasutada tsoonikütet, on see oluline et jõmpsikas oleks tsentreeritud aktiivsete põletite või kuumimate söe ümber.

6
Grilli jõmpsikaid 15-20 minutit. Kuigi pole täpset ajavahemikku, mille jooksul peaksite pildistama, kulub tavaliselt umbes 15 minutit, enne kui liha saavutab ohutu sisetemperatuuri. Teie jõmpsikatel võib kuluda veidi rohkem või vähem aega, seega kasutage oma parimat otsust selle asemel, et jätta see kella järgi.Hoidke grilli kaas üleval, et saaksite vorste tähelepanelikult jälgida. Kuna jõmpsikate suurus, paksus, tihedus ja mahlasus võivad olla erinevad. , küpseb iga partii veidi erinevalt. Kui grillite eelküpsetatud jõmpsikaid, peavad need grillile jääma vaid piisavalt kaua, et neid soojendada.

7
Keerake jõmpsikaid küpsetamise ajal sageli. Kasutage tangide paari, et iga 3-5 minuti järel iga vorsti asendit õrnalt ümber tõsta. Nii ei kõrbe need ühelt poolt krõbedaks ja teiselt poolt tooreks. Parimad on veerandpöörded. Vastasel juhul liigutate neid lihtsalt samade kahe külje vahel edasi-tagasi. Tangid on grillimise ajal teie parimad sõbrad, sest need võimaldavad teil haarata jõmpsikaid ilma neid torkamata, mis vabastab mahlakad mahlad (ja maitse koos nendega).

8
Jälgige jõmpsikate värvi ja tekstuuri. Täiuslikult küpsetatud bratwurst on tuhm punakaspruun ja nahk hakkab just kortsu minema. Kui märkate, et teie oma muutub halliks või tõmbub tõmbeks, on tõenäoline, et need on üleküpsenud. Teisest küljest ei pruugi vorsti, mis on õiget värvi, kuid mille välimus on sile, lõpuni läbi küpseda. Kindel ja pingul nahk võib samuti olla kasulik märk sellest, et teie jõmpsikas on valmimas. Erinevalt steigist või burgerist, mis võib mõlemalt poolt minuteid küpseda, nõuavad jõmpsikad, et oleksid veidi valvsam.

9
Kasutage nende temperatuuri mõõtmiseks lihatermomeetrit. Torka termomeeter ühe vorsti keskele kuumuse välisserval, et näha, kuidas need tulevad. Otsite temperatuuri, mis on vähemalt 71 °C (160 °F) ja liha ei pruugi olla ohutu süüa. Kui pätid on piisavalt küpsetatud, võite need grillilt eemaldada või jätta. veidi kauem, kui eelistate krõbedamat lõppu.

10
Vajadusel lõigake ühe vorsti sisse. Eeldades, et teil pole lihatermomeetrit või olete mures, et hambad vajuvad alaküpsetatud bratwursti sisse, avage see, et seda lähemalt vaadata. Valige ohverdav jõmpsikas ja lõigake keskele täpselt nii palju, et värvist aimu saada. Seejärel saate määrata, kui kaua nad vajavad. Bratwursti naha purustamine võib põhjustada osa mahladest välja voolata. Siiski on eelistatav, et need oleksid veidi kuivad kui veidi toored. Tehke lõige võimalikult madal, et vorst ei puruneks ega kaotaks liiga palju maitset.

11
Tõsta valminud vorstid kuumusest eemale. Isegi kui pöörate jõmpsikaid pidevalt, võib teil tekkida probleem, et mõned küpsetavad kiiremini kui teised. Kui see juhtub, asetage need ühte ülemisse riiulisse, et hoida neid soojas, kuni ülejäänud riiulid lõpetavad. Tsoonküttega saate need ka lihtsalt grilli valgustamata küljele libistada.

12
Tõsta pätid grillilt ja serveeri. Bratwurste saab nautida üksi või aurutatud kuklil koos sinepi või ketšupiga. Kesk-Lääne stiili saamiseks proovige neid kaunistada hapukapsa ja karamelliseeritud sibulaga. Ükskõik, millise viisi valite, hankige need kindlasti kuumalt! Bratwurst on maitsev ka siis, kui seda on kombineeritud lisanditega, nagu kartulisalat, tšilli, kurnatud munad, küpsetatud oad ning grillitud paprika ja sibul.

13
Valmis.