Kuidas Bok Choy puhastada

Bok choy on Aasia kapsas, mis sisaldab palju K-, C-, A-vitamiini, kaaliumi, kaltsiumi ja muid toitaineid. Peene, magusa maitse ja õrna tekstuuriga on see ideaalne lisand praepannile või salatile. Kuid vaatamata sellele, et bok choy kuulub kapsaste perekonda, ei näe see välja nagu teised kapsad, mistõttu võib olla raske aru saada, kuidas seda enne küpsetamist puhastada. Olenemata sellest, kas pesete küpset või imikuid, on oluline tagada, et kogu mustus ja setted, mis on peidetud lehtede vahele, väljuksid. Samuti on oluline meeles pidada, et hoia bok choy’d külmikus pesemata kujul ja puhasta seda alles vahetult enne kasutamist.

1
Lõika bok choy põhi ära. Bok choy puhastamiseks ettevalmistamiseks peate selle üksikuteks tükkideks jagama. Lõika terava noaga umbes 2–3-tolline (5–7,5 cm) köögivilja põhjast ära. Kuna bok choy põhi on sitke ja selle sisse on jäänud mustust, tuleks see ära visata.

2
Eraldage varred. Kui olete aluse põhja eemaldanud, peate varred eraldama. Tõmmake puhaste kätega õrnalt iga bok choy vars ära ja asetage need kaussi. Kui valmistate bok choy’d või segate selle rooga, peate võib-olla lõikama lehed ja varred eraldi tükkideks. Tehke seda pärast selle puhastamist.

3
Kata bok choy veega. Pärast bok choy varte eraldamist lisage kaussi nii palju vett, et see oleks kaetud. Lehtede närbumise vältimiseks kasutage kindlasti külma vett. Kui puhastate palju bok choyd, võiksite asetada varred puhtasse kraanikaussi ja katta need veega, et need kõik liiga palju ei kattuks.

4
Loputage vett ja laske bok choy-l mitu minutit seista. Kui olete bok choy veega katnud, nipsutage varsi õrnalt kätega, et mustus lahti saada. Seejärel laske bok choy’l umbes 10 minutit vees seista, et kogu mustus ja sete jõuaks põhja settida.

5
Tõstke bok choy veest välja ja asetage sõela. Kui bok choy varred on mitu minutit vees istunud, tõstke need kätega välja. Viige need kurnasse või kurn ja loksutage korralikult, et eemaldada liigne niiskus. Ärge valage poissi choyd kurna. See segab mustuse ja sette nendega uuesti kokku. Kui teil on salatiketas, saate seda kasutada, et eemaldada bok choy liigniiskus. Pärast bok choy eemaldamist kontrollige vett. Kui see on väga määrdunud või hägune, visake see välja ja korrake poisi choy leotamist, kuni vesi on selle eemaldamisel enamjaolt selge.

6
Kuivatage bok choy rätikupaberiga. Isegi pärast bok choy kurnamist võib see olla veidi niiske. Kasutage paberrätikut, et need enne keetmist või bok choy tassi segamist õrnalt kuivaks patsutada. Bok choy kuivatamiseks võite kasutada puhast köögirätikut.

7
Lõika bok choy neljandikku. Kuna baby bok choy on väiksem, võite jätta aluse puutumata. Selle asemel lõigake see terava noaga pikuti neljaks. Soovi korral võite baby bok choy pikuti pooleks lõigata.

8
Laske veerandid loputamiseks vee all. Bok choy veerandi puhastamiseks lülitage kraanikausis sisse külm vesi. Asetage tükid ükshaaval voolava vee alla, liigutades sõrmedega kogu pikkuses, et mustus lahti saada.Kui baby bok choy veerandid on väga määrdunud, võiksite neid mööda köögiviljapuhastusharja tõmmata. Kui soovite, võite kasutada sama meetodit ka täissuuruses bok choy puhastamiseks beebisordi jaoks. Asetage veerandid kaussi, katke need külma veega ja laske neil 10 minutit seista.

9
Kuivatage bok choy paberrätikutega. Kui olete baby bok choy veerandi vee all loputamise lõpetanud, asetage need paberrätikule. Asetage peale veel üks paberrätik ja vajutage õrnalt alla, et need kuivatada. Soovi korral võite baby bok choy veerandikud läbi salativurri lasta kuivatada.

10
Kinnitage bok choy kilekotti. Kui ostate bok choy’d toidupoest või taluturult, on see tõenäoliselt kilekotis. Hoidke seda hoiustamisel kotis, et see oleks võimalikult värske. Ideaalis peaks kilekotti, milles hoiate bok choy’d, olema perforeeritud. Kui kotti pole, võiksite koti ümber noaga paar auku torgata.

11
Hoia bok choy’d külmkapis. Tagamaks, et bok choy püsiks värskena võimalikult kaua, tuleks seda hoida külmkapis. Eelkõige on krõpsusahtel ideaalne koht köögiviljade hoidmiseks. Bok choy võite külmutada, kuid peate selle enne blanšeerima, hästi kurnama ja asetama külmutuskottidesse. Külmutatud bok choy säilib 10 kuni 12 kuud.

12
Jätke bok choy pesemata, kuni olete kasutamiseks valmis. Kuigi võite arvata, et bok choy on hea mõte enne hoiulepanekut puhastada, peaksite jätma selle pesemata, kuni olete selle kasutamiseks valmis. Kui bok choy ei ole külmkapis hoides täiesti kuiv, võivad lehed muutuda limaseks ja närbuma. Kui te seda enne säilitamist ei pese, võib see külmikus püsida 3 päeva.