Kuidas avokaadosid külmutada

Ülejäänud avokaadot ei pea kompostima; kui teil on avokaado üleküllus, külmutage see. Seda enam, et avokaadod tunduvad selja pöörates riknevat, on nende õige sügavkülmutamise teadmine elu (ja raha) säästja.

1
Valige väga küpsed avokaadod.

2
Peske avokaadod, mida kavatsete külmutada.

3
Koorige iga avokaado. Koorimiseks lõika avokaado seemne ümbert pooleks. Avamiseks keerake kumbki pool. Kasutage teelusikatäit seemne väljatõstmiseks.

4
Püreesta avokaadod. Seadistage köögikombain. Lisa avokaado ja iga kahe avokaado kohta üks supilusikatäis sidruni- või laimimahla. Püreesta.Kui avokaadod püreestada ei saa, siis püreesta need kahvliga.

5
Pane püreestatud avokaadod õhukindlasse anumasse. Jätke püree ja kaane vahele väike vahe.

6
Silt ja kuupäev. Avokaadot säilib sügavkülmas kuni 5-6 kuud.

7
Kasutage. Pärast külmutamist sobib püreestatud avokaadot kasutada dipikastes, guacamole’is, suppides, salatites, võileiva- või wrapimääretes ning avokaadot kasutavate glasuurisegude valmistamiseks. Sulatamiseks jätke anum külmikusse 12–24 tundi enne kasutamist, et võimaldada järkjärgulist sulamist. Kui te ei saa nii kaua oodata, asetage see kaussi ja laske külma veega üle.

8
Lõika küps avokaado pooleks. Mähi fooliumisse või toidukilesse.

9
Asetage kumbki pool sügavkülma.

10
Kui külmunud, asetage iga külmunud pool suletavasse kotti. Märgista ja kuupäev kotile.

11
Sulatamiseks asetage see umbes tunniks toatemperatuurile või asetage mikrolaineahju sulatamisel või madalal temperatuuril veidi alla minuti. Saadud viljaliha sobib hästi guacamole’i, šokolaadipudingi, koogitaina jms jaoks.