Kuidas avada šampanjapudel

Šampanjapudeli avamine on võimas pidurituaal. Efekt on suur, kuid pudeli avamine võib olla keeruline, kui te pole seda varem teinud. Peate pudelit keerama, hoidma korgist kinni ja lükkama korgi ettevaatlikult pudelist välja. Hoidke korgist kindlalt kinni, välja arvatud juhul, kui soovite šampanja dušši! Eesmärk on “ohkamine”, mitte “popp”.

1
Eemaldage foolium ja metallpuur. Esmalt rebi ära fooliumkile, mis korki katab. Seejärel keerake traadi aas lahti, et vabastada korki kaitsev traatpuur. Olge õrn ja võtke aega. Hoidke pöial korgil, et vältida juhuslikku hüppamist. Ärge eemaldage traadist puuri enne, kui kavatsete pudelit avada! Vastasel juhul võite riskida, et pudel avaneb enne, kui olete valmis. Puur on korgi kaitsmiseks.

2
Hoidke pudelit korralikult. Haarake pudeli korpust oma domineerivas käes. Kiiluge korgi sibulakujuline ots sügavale oma mittedomineeriva käe peopessa. Toetage pudeli põhi vastu puusa. Kui hoiate pudelit paremas käes, kasutage paremat puusa või torso paremat külge. Kaaluge korgist hoidmist köögirätikuga. See võib aidata teil rakendada hõõrdumist, muutes pudelist välja hüppava korgi kinnipüüdmise ja hoidmise lihtsamaks. Rätik võib kaitsta ka lekke eest.

3
Keerake pudelit ja hoidke korgist kinni. Pöörake pudelit domineeriva käega aeglaselt edasi-tagasi. Hoidke korki kindlalt oma mittedomineeriva käega. Kui kork pöördub, suurendage järk-järgult käte vahelist kaugust, kuni teie domineeriv käsi on pudeli keskel.

4
Ava pudel. Otsustage, millist efekti soovite saavutada. Kui viibite siseruumides või läheduses on palju inimesi, eemaldage kork kahjustuste vältimiseks ettevaatlikult. Kui soovite šampanja duši dramaatilist efekti, võite pudeli avada võimsa hüppega ja saata korgi kõrgele õhus lendama. Kui avate šampanjat stiilseks sündmuseks: püüdke “ohkamist”, mitte “poputamist”. Õrn avamine: aeglustage keeramist lõpu poole, kui kork on peaaegu väljas. Võtke korgist tugevasti kinni. Vajutage pöidla korgi huule alt üles, kuni see libiseb sujuvalt pudelist välja. Hoidke korgist haaret ja “võtke see kinni”, et see minema ei lendaks. Proovige seda teha nii õrnalt, et kork ei teeks hüppamist. Dramaatiline hüppamine: vajutage pöidlaga korgi huule alt välja. Raputage pudelit, et karbonisatsioon segaks, kui soovite veidi segadust ja palju lisaefekti. Suunake pudel endast, sõpradest ja läheduses olevatest purunevatest esemetest eemale. Vältige selle meetodi proovimist, kuni tunnete end mugavalt šampanjapudelit õrnalt avades!

5
Enne avamist jahutage pudel. Hoida külmkapis, jahutis või jääämbris. Andke sellele vähemalt paar tundi, et sisu oleks täielikult jahtunud. See mitte ainult ei paranda maitset, vaid vähendab šampanja pihustamise tõenäosust igal pool.

6
Avage ametlikes tingimustes ettevaatlikult. Hoidke korgist kindlalt kinni, et see ootamatult minema ei lendaks. Keerake pudelit aeglaselt mitte korgi poole, kuni kork on pudelist peaaegu väljas. Kuulake, kas korgist vabaneb peaaegu kuuldamatu “ohkamine”. Seejärel tõmmake see kogu peopesa abil õrnalt välja. Hoia korki avatud pudeli kohal paar sekundit, et vaht üle ei mullitaks. Kui serveerid šampanjat ettekandjana või toitlustajana, peetakse tavaliselt sobivaks etiketiks pudeli võimalikult märkamatult avamist. Ärge pihustage ega laske korgil lennata. Harjuta seni, kuni saad hakkama ilma popita.

7
Vältige pudeli raputamist. Šampanja on rõhu all säilitatav gaseeritud jook. Pudelit raputades tõstate selle rõhu ohtlikule tasemele. Kõrgsurvega šampanjapudeli avamisel vallandub võimas šampanja tila ja kork lendab suurel kiirusel edasi. Kui pudelit kogemata raputate, laske sellel tund või paar paigal seista, et sisu saaks settida. Kui šampanja on külm, imendub CO2 joogi sisse kiiremini.

8
Valage aeglaselt. Šampanja on gaseeritud ning mullitav vedelik tõuseb klaasi valades kiiresti üles. Ärge valage ja raisake šampanjat – eriti kui teenite kedagi teist! Hoidke klaasi püsti. Ärge valage seda viltu. Täitke kolmandik igast klaasist šampanjaga. Seejärel lisage portsjoneid, kui olete kõigile veidi valanud. Ärge puudutage tila kellegi klaasi serva. Sageli hoitakse šampanjat keldrites ja mõnes ringkonnas peetakse kehvaks etiketiks riskida kellegi klaasi määrimisega.