Kuidas Amazonis tellimust tühistada

See Selgitatud õpetab teile, kuidas tühistada arvuti, telefoni või tahvelarvuti kaudu Amazonis tehtud tellimus. Kui olete Amazoni müüja, kes sai ostjalt tühistamistaotluse, saate teada, kuidas seda tellimust tühistada Müürikeskuses.

1
Avage oma telefonis või tahvelarvutis rakendus Amazon Shopping. See on ikoon, mille sees on ostukorvis kirjas “Amazon”. Tavaliselt leiate selle avaekraanilt või rakenduste sahtlist (Android). Kui te pole veel Amazoni rakendust installinud, saate selle hankida App Store’ist (iPhone/iPad) või Play poest (Android) . Vaadake, kuidas rakendusi installida, et saada teavet selle kohta, kuidas rakendusi telefoni või tahvelarvutisse alla laadida.

2
Puudutage menüüd ≡. See asub rakenduse vasakus ülanurgas.

3
Puudutage valikut Teie tellimused. See asub menüü ülaosas. Kuvatakse teie hiljutiste tellimuste loend. Kui te pole veel oma Amazoni kontole sisse logitud, palutakse teil seda enne tellimuste ilmumist teha.

4
Otsige üles tellimus, mida soovite tühistada. Teie viimased tellimused kuvatakse praegusel ekraanil. Kui te ei näe otsitavat tellimust, puudutage ekraani ülaosas valikut Filtreeri tellimusi, valige mõni muu ajaperiood või tellimuse tüüp ja toksake seejärel Rakenda. Kui soovite digitaalse tellimuse tühistada, valige Digitaalsed tellimused loendist “Tellimuse tüüp” ja seejärel puudutage Apply.

5
Puudutage tellimust, mille soovite tühistada. Ilmuvad tellimuse üksikasjad.

6
Puudutage valikut Tühista üksused või Tühista tellimus. Üks neist valikutest kuvatakse päise „Tellimisteave” all. Ilmub tellimuses olevate üksuste loend. Kui tellimus on juba tarnitud, puudutage nuppu Taotle tühistamist. Saate raha tagasi pärast seda, kui Amazon on taotluse kinnitanud. Kui kaup saabub ikka postiga, keelduge kohaletoimetamisest. Kui ostsite kauba turuplatsil kolmandast osapoolest müüjalt, näete selle asemel nuppu Võta müüjaga ühendust. Puudutage seda, puudutage Kirjuta sõnum ja seejärel koostage sõnum, milles palutakse müüjal tellimus tühistada. Puudutage päringu saatmiseks valikut Kirjuta sõnum ja oodake seejärel müüja kinnitust.

7
Puudutage märkeruutu iga üksuse kõrval, mida soovite tühistada. Valige kõik kaubad, kui soovite kogu tellimuse tühistada.

8
Puudutage valikut Tühista märgitud üksused. See on tellimuse allosas. Amazon töötleb tühistamist ja saadab teile e-posti teel kinnitussõnumi.

9
Minge veebibrauseris aadressile https://www.amazon.com.

10
Klõpsake käsul Tellimused. See asub lehe ülaosas kulgeva menüü kõige paremas servas. See kuvab teie hiljutiste tellimuste loendi. Kui te pole sisse logitud, palutakse teil seda enne tellimuste ilmumist teha.

11
Liikuge tellimusele, mille soovite tühistada. Kui te seda põhikuval ei näe, klõpsake lehe ülaosas jaotise „Teie tellimused” all vahekaarti Ava tellimused, et kuvada ainult need tellimused, mis on veel avatud. Kui soovite tühistada digitaalse tellimuse, näiteks rakenduse või filmi ostmiseks klõpsake lehe „Teie tellimused” ülaosas linki Digitaalsed tellimused ja seejärel valige oma tellimus. AmazonFreshi tellimuste vaatamiseks klõpsake tellimuste loendi ülaosas AmazonFreshi tellimust ja seejärel valige oma tellimus.

12
Klõpsake tellimuse kõrval nuppu Tühista üksused. See valik kuvatakse ainult siis, kui tellimust ei ole saadetud. Pärast klõpsamist peaksite nägema tellimuses olevate üksuste loendit. Kui tellimus on juba saadetud, klõpsake nuppu Taotle tühistamist. Saate raha tagasi pärast seda, kui Amazon on taotluse kinnitanud. Kui kaup saabub ikka postiga, keelduge kohaletoimetamisest. Kui ostsite kauba turuplatsil kolmandast osapoolest müüjalt, näete selle asemel nuppu Võta müüjaga ühendust. Klõpsake sellel nupul, valige Kirjuta sõnum, seejärel koostage sõnum, milles palutakse müüjal tellimus tühistada. Taotluse saatmiseks klõpsake nuppu Kirjuta sõnum ja oodake müüja kinnitust. Kui tühistate AmazonFreshi või digitaalse tellimuse, klõpsake selle üksikasjade vaatamiseks tellimusel nuppu Vaata või muuda tellimust ja seejärel kustutage üksused ükshaaval.

13
Märkige ruut iga üksuse kõrval, mida soovite tühistada. Kogu tellimuse tühistamiseks valige kõik kaubad.

14
Klõpsake nuppu Tühista märgitud üksused. Amazon töötleb tühistamist ja saadab teile e-posti teel kinnitussõnumi. Samuti saate kinnitada, et tellimus tühistati, klõpsates lehe Tellimused ülaosas vahekaardil Tühistatud tellimused.

15
Logige sisse oma kontole aadressil https://sellercentral.amazon.com. Kui ostja on palunud teil tema tellimuse tühistada, saate seda teha tellimuste paneelil, ilma et seda teie mõõdikutesse arvestataks. Tellimuse tühistamiseks vajate arvutit. Kui olete tellimuse ostjale juba teele saatnud, andke ostjale teada, et kaup on teel ja et ta peaks paki saabumisel tagasi lükkama.

16
Klõpsake rippmenüül Tellimused. Menüü laieneb.

17
Klõpsake nuppu Halda tellimusi. Kuvatakse teie viimaste tellimuste loend.

18
Klõpsake soovitud tellimuse kõrval nuppu Tühista tellimus. Leiate selle tellimuse kõrval olevast veerust “Toiming”.

19
Valige tühistamise põhjus. Valige põhjus, mis on kõige lähemal sellele, miks ostja tühistamist taotles.

20
Klõpsake nuppu Esita. Nii teie kui ka ostja saate tühistamise kohta kinnitussõnumid.