Kuidas alustada viinamarjaistandust

Paljud inimesed unistavad muuta oma armastus aianduse ja puuviljakasvatuse vastu viinamarjaistanduseks ning teised tahavad lihtsalt rajada tagaaia viinamarjaistanduse, et teha paar pudelit oma veini. Olenemata sellest, kas viinamarjaistandus on teie hobi või potentsiaalselt raha teeniv investeering, on oluline alustada õigel teel. Valmistage ette oma maa-, pere- ja taskuraamat, valige parimad viinamarjad ja alustage kasvatamist. See võib tunduda lihtne, kuid selles on palju enamat, kui paljud esmakordsed viinamarjakasvatajad teavad.

1
Lisateavet viinamarjade kasvatamise protsessi kohta. Esimene samm on teha oma uurimistööd ja teada täpselt, millesse te hakkate. Esimesel mitmel viinamarjakasvatusaastal võite näha minimaalset puuviljatootmist või üldse mitte ning selle aja jooksul on viinapuud haavatavad paljude kahjurite, seente ja haiguste suhtes. Tervislike viinamarjade kasvatamine on tohutu ajainvesteering. Külastage kohalikku viinamarjaistandust või võtke ühendust kohaliku viinamarjaistandusega ja paluge veeta aega nendega viinamarjaistanduses töötades. See tööalane koolitus on üks parimaid viise, kuidas õppida eduka viinamarjakasvatuse läbi ja lõhki just selles piirkonnas, kus soovite kasvatada.

2
Otsustage, milleks teie viinamarjaistandus on mõeldud. Viinamarjade kasvatamise motivatsioon on erinev. Paljud inimesed kasvatavad viinamarju isiklikuks puuviljatarbimiseks. Teised otsustavad rajada väikese viinamarjaistanduse, et toota endale paar pudelit veini. Võib-olla soovite toota viinamarju, mida müüakse kohalikule veinitootjale, või kasvatada viinamarju, et teha oma veini müügiks. Enne planeerimise ja istutamise alustamist peate teadma, millised on teie eesmärgid, et teha otsuseid selle kohta, milliseid viinamarju kasvatada, kui palju viinapuud istutada ja kui palju raha vajate oma viinamarjaistanduse rahastamiseks.

3
Uurige oma kohalikku kliimat. Peaksite olema kindel, et viinamarjad kasvavad edukalt piirkonnas, kus plaanite oma viinamarjaistandust alustada. Alustuseks õppige nii palju kui võimalik keskmiste temperatuuride, hooaja kasvupäevade, külma- ja külmumispäevade ning sademete (vihmade) kohta. Selle teabe saamiseks võtke ühendust kohaliku põllumajanduse valitsusasutuse või teavitusbürooga, et uurida piirkonna eripära. Nad võivad aidata teil ka vajalikke pabereid vormistada, kui soovite oma viinamarju või veini pärast tootmist müüa. USA-s saate teha koostööd otse Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi või riikliku toidu- ja põllumajandusinstituudi laiendusega, mille leiate siit https:/ /nifa.usda.gov/extension.Kanadas saate teha koostööd Agriculture and Agri-Food Canadaga aadressil http://www.agr.gc.ca/eng/home/?id=1395690825741. Ühendkuningriigis võtke ühendust Põllumajanduse ja aianduse arendusnõukogu siin http://www.ahdb.org.uk/. Põllumajandus- või aiandusprogramme pakkuvad ülikoolid ja kolledžid on samuti suurepärased vahendid kliima kohta lisateabe saamiseks.

4
Valige viinamarjasort. Reeglina saavad kõik viinamarjad hästi hakkama piirkondades, kus on soe suvi, pehmed talved, ilma hilise külmumiseta ja väheste kevadkülmade tõenäosust. Need toimivad kõige paremini, kui temperatuur püsib öösel üle 60 kraadi Fahrenheiti (16 Celsiuse järgi) ja päeval üle 70 kraadi Fahrenheiti (21 Celsiuse järgi). Ideaalis võtavad nad täis päikest väga vähese varjuga. Siiski võite leida erinevaid viinamarju peaaegu iga kliima jaoks. Vitis International Variety Catalog pakub rahvusvaheliste viinamarjasortide otsitavat andmebaasi siin http://www.vivc.de/index.php. Need loendid pakuvad teavet ka nende arvu kohta. vajalikke kasvupäevi, ideaalseid temperatuure ja istutuspiirkondi.

5
Mõelge poogitud viinapuudele. Algselt soovitati viinamarjajuuri kahjustava putuka filoksera põhjustatud hävitamise ärahoidmiseks, vastupidavamatele juurtele poogitud viinapuud võimaldavad viinamarjaistandustel toota rohkem erinevaid viinamarju ebasoodsamas kliimas. Võite küsida oma puukoolilt, kohalikult põllumajandusettevõttelt või teistelt läheduses asuvatelt viinamarjaistanduste omanikelt soovitusi selle kohta, kas kasutada poogitud viinapuud või mitte.

6
Valige ala, kuhu istutate. Kui olete otsustanud, millist eesmärki teie viinamarjaistandus teenib ja millist tüüpi viinamarju kasvatada, peate valima oma kinnistule parima kasvukoha. Kui te pole veel kinnisvara ostnud, saate oma kinnisvara hindamisse lisada valiku võtmed. Viinamarjataimed saavad nõlvadel hästi hakkama, kuna aitavad mulda korralikult kuivendada. Liigne niiskus võib põhjustada hallitust, seeni ja mädanemist, millele viinapuud on altid. Kui alustate viinamarjaistandust kallakul, pidage meeles, et lõunapoolsed nõlvad pikendavad kasvuperioodi, samas kui põhjapoolsed nõlvad lühendavad seda, kuna päikese käes on vähem aega. , sept, millisel poolkeral te elate. Kuhu asetate viinamarjad, mõjutavad veini maitset. Mullasisaldus, ilmastikutingimused ja temperatuur muudavad viinamarjade maitset. See muudab ka sellistest viinamarjadest valmistatud veini maitse erinevaks.

7
Katsetage mulda. Peate veenduma, et mulla pH on vahemikus 5,5–6,5 ja mitte kõrgem kui 7. Erinevalt teistest taimedest on viinapuudel tegelikult liiga toitaineterikkas pinnases vilju toota. Vett ei tohiks jätta mulda viinapuu juurte ümber, seega on drenaaž hädavajalik. Mulla testimiseks on kõige parem konsulteerida professionaaliga, kuid puukoolides on saadaval ka mitmeid testikomplekte. Alkoholi- ja tubakamaksu- ja kaubandusbüroo pakub Ameerika viinamarjakasvatusalade loendit, mis aitab viinamarjakasvatajatel valida veini kasvatamiseks kasvukohad. konkreetsete kasvupiirkondadega seotud maitsed ja maine. Sellele loendile pääsete juurde siit https://www.ttb.gov/wine/us_by_ava.shtml.

8
Määrake õige viinapuude arv. Ühe galloni veini tootmiseks vajate umbes kakskümmend naela puuvilju. Iga viinamarjasort toodab erineva koguse, kuid tavaliselt on viinapuud igal hooajal keskmiselt umbes viis naela. Sõltuvalt teie viinapuude kasvu põhjusest saate nende keskmiste arvude abil otsustada, kui palju viinapuud vajate. Istutage alati mõned viinapuud, et tagada soovitud kogus. Lisaviinapuu iga kümne galloni veini kohta on tavaliselt piisav. Kasutage võrrandit 5X/20 = soovitud gallonid veini. “X†tähistab viinapuude arvu, mida peate istutama, et saavutada kindel arv galloneid veini. Näiteks 5X/20 = 100 gallonit, nii et 100 galloni veini tootmiseks vajate 400 viinapuud.

9
Paigutage oma viinamarjaistandus. Peate jätma viinamarjaistanduse ridade vahele vähemalt 6 jalga ja taimede vahele vähemalt 3 jalga. Kuna viinapuud on altid hallituse ja seente kasvule, on oluline jätta taimede vahele piisavalt ruumi, et lehed ei varjutaks naaberviinapuud. Enamikus piirkondades on ideaalne viinamarjaistanduse pidamine lõunapoolsel nõlval allamäge. Kuid kliimas, kus temperatuur tõuseb regulaarselt üle 90 kraadi Fahrenheiti (30 Celsiuse järgi), võiksite valida viinamarjade äärmise kuumuse eest kaitsmiseks põhjapoolse nõlva. Enne kui soovite, et maa puhastamise kohta poleks mingeid eeskirju, võtke ühendust kohalike maakorraldusametitega. alustama. Paljud linnad nõuavad nüüd kindlat arvu puid partii kohta ja muid eeskirju. Tavaliselt tehakse kompromisse, näiteks raiutud puude asendamine, kuid kõige parem on neid olukordi ette teada ja neid ette planeerida.

10
Telli oma viinamarjapuud. Puukoolid tellivad või kasvatavad viinapuud järgmiseks istutushooajaks, nii et peate tellimuse esitama üks aasta ette. Oluline on täpsustada, et aktsepteeritakse ainult üheaastaseid viinamarju. Mõned puukoolid üritavad müüa kaheaastaseid viinapuud, mis ei olnud esimesel aastal müügiks valmis, mis võib viidata sellele, et viinapuu on ebatervislik või ei anna piisavalt tootlikkust. Veenduge, et puukool, kust ostate, annaks oma taimedele sertifikaadi ja garanteeriks nende viiruste eest. ja haigused vähemalt kolm aastat. Kontrollige iga viinapuud enne tarne vastuvõtmist. Otsige juure või viinapuu kahjustuste märke, nagu murded või ringikujulised juured. Loendage viinapuud, et veenduda, et olete saanud õige arvu.

11
Kaevake augud. Kui teie viinamarjaistandus on rajatud, peate iga viinapuu jaoks augu kaevama. Kuue kuni kaheksa tolli läbimõõduga postaugukaevaja abil saate kaevata nelja kuni kuue tolli sügavused augud. Kui augu küljed on “glasuuritud”, tihendatakse kaevamise ajal, jättes need siledaks, töötlege augu küljed labida või muu tööriistaga, et juured saaksid loomulikult laieneda.

12
Paigaldage võre ja treeningsüsteemid. Enne istutamist peaks teil olema kogu tugisüsteem paigas. Treeningsüsteemid on vajalikud teie algviinapuude kasvu suunamiseks ja võresüsteem toetab täiskasvanud viinapuude raskust. Need süsteemid on olulised, kuna viinapuu ei suuda taluda kogu oma toodetud vilja massi. Trellisid võivad olenevalt teie vajadustest olla lihtsad juhtmete seeriad, dekoratiivsed piirded või muud dekoratiivsed valikud.Vehklemisettevõtted pakuvad tavaliselt minimaalsete kuludega võrestamisteenust ning neil on kogemusi teie viinapuud toetava süsteemi kujundamiseks ja paigaldamiseks. Konsulteerige koos maastikukujundaja või lasteaia spetsialistiga, kui soovite ehitada oma võresüsteemi. Looduses kasvavad viinamarjapuud majade külgedel, piirdeaedade ääres ja muude ehitiste kohal, nii et dekoratiivseid võreid saab meisterdada peaaegu kõigest. Veenduge, et teie võresüsteem ei varjaks viinapuude päikesevalgust.

13
Istutage oma viinapuud. Olge valmis asetama oma viinamarjapuud kevadel. Enamik viinapuudest läheb kõige paremini istutamisel pärast viimast külmumist ja kui külmumise tõenäosus on vähenenud. Asetage iga viinapuu varem kaevatud aukudesse. Siduge viinapuu treeningposti külge, et suunata kasv võre poole.

14
Kaitske kahjureid. Viinamarjaistandused on pidevalt rünnaku all alates pisematest filoksera putukatest, kes tavaliselt viinamarju nakatavad, kuni suuremate kahjuriteni, nagu küülikud, hirved, tõugu linnud ja linnud. Saadaval on mitmesugused looduslikud ja struktuursed kahjurilahendused ning keemilised pestitsiidid, mis aitavad teil kahjuriprobleeme tõrjuda. Konsulteerige kohalike viinamarjakasvatajate ja oma puukooliga, et valida pestitsiidid, mis tõrjuvad nakatumist ilma teie viinamarju või veini kahjustamata. Oluline on küsida ekspertide abi, et vältida oma saagi kahjustamist. Piirake oma viinapuud, et heidutada hirvi, kährikuid ja muid suuremaid röövijaid. Kasutage võrku, et peletada linde viinamarju söömast. Täitke küüliku ja gopheri augud purustatud veinipudeli kildudega, et heidutada. need kahjurid teie viinapuude läheduses kaevamisest.

15
Koostage äriplaan. Enne suuremahuliste äriinvesteeringute tegemist peaksite teadma, kui palju kapitali vajate ja millal kasumit teenite. Viinamarjaistanduste puhul on see eriti oluline, sest enamik viinamarjakasvatajaid ei näe kasumit vähemalt kolm aastat. Iga saak on erinev, kuid peaksite plaanima oma esimesel tootmisaastal kulutada umbes 12 000 dollarit aakri kohta. See on käivitusaasta ja see kulu sisaldab kõiki teie tööriistu, seadmeid, pestitsiide, võresid ja taimi ennast. Teisel aastal väheneb see arv järsult, makstes tavaliselt 1200–1500 dollarit aaker, kolmandal aastal veelgi rohkem ning seejärel umbes 1000 dollarit aakri kohta. Tehke plaan nende esimeste aastate rahastamiseks ja pange kõrvale rohkem raha, kui vajate. Tõenäoliselt kannatate esimestel aastatel tagasilöökide ja murede all, mis nõuavad lisarahastamist.

16
Tehke plaan oma toodet müüa. Kas müüte neid puuviljana, müüte veinitootjatele või toodate oma veini müügiks? Ükskõik, milline on teie plaan oma investeeringu tagasimaksmiseks, looge ühendused ja koostage strateegia varakult. Võite ise külastada kohalikke jaemüüjaid või müüa veini ettevõtetele, kes neid tooteid reklaamivad ja müüvad.

17
Rääkige kohalike viinamarjaistanduste omanikega. Olge aus ja ärge kartke küsida abi oma äriplaani koostamisel. Veinivalmistamine võib olla konkurentsivõimeline tööstusharu, kuid enamik viinamarjakasvatajaid jagab hea meelega oma teadmisi ja kogemusi nendega, kes soovivad selle valdkonna kohta rohkem teada saada. Kunagi pole valus võtta ühendust ja küsida abi oma piirkonna veinivalmistajate kogukonnalt. Alustuseks võite otsida kohalikke veinitootjaid ja veinitootjate klubisid või ühinguid. Võtke nende organisatsioonidega ühendust e-posti või telefoni teel ja küsige, kas nad oleksid nõus teiega rääkima viinamarjade veini valmistamiseks kasvatamise protsessist. Võite alustada millestki lihtsast, näiteks: “Kaalun oma viinamarjaistanduse rajamist ja mõtlesin kui oleksite nõus minuga mõnda oma kogemust jagama.â€Kui leiate viinamarjaistanduse või viinamarjakasvataja, mida imetlete, küsige: “Kas oleksite nõus laskma mul saagikoristuse ja veinitootmise ajal teiega koos töötada?†See praktiline kogemus on sageli informatiivsem kui kõik teie uuringud ja intervjuud kokku.

18
Täitke oma regulatiivsed vormid. Kui plaanite veini müüa, peate läbima kõik kohaliku reguleeriva asutuse nõutavad litsentsi-, müügieeskirjad ja maksutaotlused. Nende eeskirjadega tegeleb USA-s alkoholi- ja tubakamaksu- ja kaubandusbüroo. Kanada alkoholijurisdiktsiooni assotsiatsioon ja alkoholilitsentsimise äri- ja ettevõtlusosakond määravad määrused vastavalt Kanadas ja Ühendkuningriigis. Küsige teistelt kohalikelt veinitootjatelt oma piirkonna protsessi kohta. Need on teie parim ressurss, sest nad on selle kõik varem läbi elanud. Otsige veebis oma osariigi ja riigi eeskirju. Lugege likööri litsentsimise kohta, et saada teada konkreetsed sammud veini müümiseks vajaliku litsentsi saamiseks.

19
Turustage oma veini tootmisprotsessi alguses. Võtke ühendust kohalike jaemüüjatega, helistage veinimüüjatele ning kaaluge oma kinnistule degusteerimisruumi ja poe loomist. See kõik peaks olema osa teie äriplaanist, kuid alustage oma toote reklaamimist juba ammu enne selle müümist. Teid üllatab, kui palju bürokraatiat on vaja, et pudel kohaliku jaemüüja riiulitele jõuaks. Enamikus osariikides peate täitma iga müügikoha reguleeriva nõukogu kaudu heakskiidutaotluse. Kutsuge kohalikke jaemüüjaid külastama oma viinamarjaistandust, et teha ringkäik enne, kui vein on müügiks valmis. Viige nad läbi oma protsessi. See tõstab teie toote vastu huvi. Seejärel kutsuge nad tagasi degusteerima, kui vein on saadaval. Kui teil on teatud Ameerika viinamarjakasvatuspiirkonnas maatükk, saate seda kasutada müügitööriista ja ressursina, kuna igal AVA-l on oma ainulaadsed maitseomadused. See teave on saadaval kohalike alkoholi- ja tubakamaksude ja -kaubanduse esindajate kaudu.Paku kohalikele jaemüüjatele ostu ja müügi soodustamiseks ühte või mitut kasti veini oma esimesest saagist.Pakkuge jaemüüjate asukohtades tasuta degusteerimist, et julgustada neid teie veini alles hoidma. riiulil, kui need on algsest laost otsa saanud.