Kuidas ahjus aurutada

Kuigi toidu aurutamisel mõtlete tõenäoliselt pliidiplaadile, saate sama tulemuse saavutada ka ahjus. Olenevalt sellest, mida valmistate, on mitu erinevat meetodit. Aurutatud köögiviljade jaoks asetage rest veepanni kohale ja asetage see ahju. Kerkiv aur küpsetab köögivilju. Aur annab leivale ka krõmpsuva ja tugeva kooriku. Valage kuumadele laavakividele vesi ja sulgege ahi, et leiva küpsetamise ajal auru kasutada.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 200 °F (93 °C). Alustage ahju eelkuumutamist enne toidu valmistamist, et see oleks valmis, kui teie ettevalmistustöö on tehtud. Madalamal kuumusel, näiteks 93 °C (200 °F), peaks ahi valmis olema 5–10 minutiga.

2
Laota köögiviljad restile või aurutuspannile. Kui teil on aurutuspann nagu pliidiplaadil, siis kasutage seda. Muidu sobib ka igasugune metallist keedurest. Laota köögiviljad restile. See on okei, kui nad üksteist puudutavad. Haki suured köögiviljad, nagu paprika ja sibul. Veenduge, et tükid ei oleks piisavalt väikesed, et need läbi resti kukkuda. Väiksemaid köögivilju, nagu porgandid või rooskapsas, ei pea tükeldama, kuid soovi korral saate seda teha. Aurutamiseks ei pea te köögivilju koorima. Kui teile ei meeldi köögiviljade nahk, jätke nahk peale, sest see sisaldab tavaliselt olulisi toitaineid. Kui tükeldate köögivilju, tehke iga tükk ühesuuruseks, et need küpseksid ühtlaselt.

3
Aja vesi pliidiplaadil keema. See muudab vee auru palju kiiremini, kui paned selle ahju. Valage vesi teekannu või tavalisse keedupotti ja asetage see pliidiplaadile tugeva leegi kohale. Kuumutage vett keemiseni.

4
Valage ahjukindlasse potti või pannile 1,3 cm (1–2 tolli) vett. Kui vesi keeb, eemaldage see tulelt. Kata poti, panni või panni põhi 1,3 cm (1–2 tolli) keeva veega. Vala ettevaatlikult, et vesi ei pritsiks üles ega kõrbeks. Veenduge, et pann on ahjukindel. Ärge kasutage midagi kummi- või plastosadega.

5
Aseta rest poti peale ja kata köögiviljad alumiiniumfooliumiga. Valige rest, mis on potist veidi suurem. Veenduge, et köögiviljad oleksid otse vee kohal. Seejärel võtke alumiiniumfooliumi leht ja mässige see poti ülaosale, kattes köögiviljad. Veenduge, et auru jaoks ei oleks avasid. Kui rest on liiga väike ja kukub potti, proovige kasutada väiksemat potti, millele rest saab toetuda.

6
Pane pott ahju. Tõsta kogu pakend üles ja aseta ahju. Kuumast ahjust tulenevate põletuste vältimiseks kasutage ahjukindaid. Seejärel sulgege ahi ja laske köögiviljadel aurutada. Selle ülesande jaoks võite kasutada mis tahes ahjuresti.

7
Aurutage köögivilju olenevalt tüübist 3-8 minutit. Erinevad köögiviljad nõuavad erinevat aurutamisaega. Üldiselt hoiab neid lühema aja jooksul aurutades need kõvad ja krõmpsuvad. Nende pikem aurutamine muudab need õrnemaks. Reguleerige aega vastavalt oma eelistustele. Lillkapsas, spargelkapsas, spargel ja spinat vajavad 5–6 minutit. Porgand vajab 6-8 minutit ja rooskapsas 8-10 minutit. Oad ja herned vajavad ainult 3-5 minutit. Reguleerige oma aurutamisaega vastavalt sellele, mida valmistate.

8
Eemaldage pott ja laske köögiviljadel enne serveerimist jahtuda. Pange ahjukindad tagasi ja eemaldage pott. Eemaldage ettevaatlikult foolium ja valage köögiviljad taldrikule. Laske neil enne serveerimist 3-5 minutit jahtuda.Fooliumi eemaldamisel hoidke oma nägu potist eemal. Aur tuleb välja ja võib teid kõrvetada. Aurutatud köögiviljad on suurepärane lisand. Lisa maitse saamiseks puista peale veidi soola, pipart või küüslaugupulbrit.

9
Täida malmist pann laavakividega. Laavakivid imavad kiiresti soojust ja auruvett. Alustage laavakivide mahapesemisega, et eemaldada mustus. Seejärel katke malmpanni põhi kividega. Laavakivid on saadaval riistvara ja grillipoodides. Saate neid tellida ka Internetist.

10
Asetage pann ahju. Laske kividel koos ahjuga eelsoojeneda, nii et asetage need enne ahju sisselülitamist sisse. Asetage pann ahju põhja, nii et kui lisate vett, tõuseb aur kogu ahjus. Veenduge, et pann on ahjukindel ja et sellel ei oleks plast- või kummist osi, mis võivad sulada.

11
Kuumuta ahi temperatuurini 425 °F (218 °C). Leib vajab küpsetamiseks tavaliselt kõrgemat temperatuuri kui teised toidud. Seadke ahi temperatuurini 218 °C (425 °F) ja laske sellel soojeneda. Tehke oodates oma muud ettevalmistustööd.Sellise kõrge temperatuuri korral võib ahju eelsoojenemiseks kuluda 20 minutit. Küpsetustemperatuur võib muutuda olenevalt sellest, millist leiba valmistate. Temperatuuri kinnitamiseks lugege oma retsepti.

12
Sisestage taignapätsid, kui ahi eelsoojeneb. Võtke valmistatava leiva tainas ja lükake see ahju. Põletuste vältimiseks kandke ahjukindaid. Asetage tainas laavakivide kohal olevale reale, et aur sinna sisse tõuseks. Seda tehnikat saab kasutada igat tüüpi leivaga, seega tehke endale meelepärane tainas. Ärge veel ahju sulgege. Oodake, kuni auru sisse lülitate.

13
Valage laavakividele 1 tass (240  ml) kuuma vett. Hoidke tassi väga ettevaatlikult laavakivide kohal, seejärel valage see sisse. Aur tõuseb kohe, seega veenduge, et kannate ahjukinda. Niipea, kui valate vett, sulgege ahi, et aur kinni hoida. Olge selle sammu ajal väga ettevaatlik, sest tõusev aur võib teid põletada. Hoidke oma nägu pannist kaugel ja kandke ahjukinda. Ka pikkade varrukate kandmine on hea mõte juhuks, kui teile peaks kuuma vett pritsima.

14
20 minuti pärast eemaldage laavakivid. See annab piisavalt aega, et aur kerkiks ja tainast läbi tungiks. Ava ahi ning eemalda pann ja laavakivid. Ärge unustage kanda paksu ahjukinda. Asetage pann pliidiplaadile jahtuma. Pidage meeles, et pann on väga kuum. Ärge puudutage seda ega laavakive enne, kui need jahtuvad.

15
Jätkake leiva küpsetamist tavapäraselt. Kui olete laavakivid eemaldanud, jätke leib sisse, kuni see on küpsetatud. Küpsetusaeg sõltub leiva tüübist, seega järgige oma retseptis olevaid juhiseid. Kui leib on valmis, eemaldage see ja laske jahtuda. Tavaline leivaküpsetusaeg on 25-45 minutit. See tähendab, et pärast kivide eemaldamist võib teie leib vajada 5–25 minutit täiendavat küpsetusaega.

16
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C). Sellise kõrge temperatuuri korral kulub ahju eelsoojendamiseks 15–20 minutit. Seadke ahi esmalt sisse ja tehke ülejäänud ettevalmistustööd, kuni ootate, kuni see kuumeneb.

17
Vooderda ahjukindel pann alumiiniumfooliumiga. Rebige alumiiniumfooliumi leht ära. Veenduge, et see oleks piisavalt suur, et kogu kalatükk sisse mässida ja et sees oleks õhu jaoks rohkem ruumi. Asetage foolium pannile. See on lihtsaim viis kala ahjus aurutamiseks, kuid on ka teisi. Võite kala asetada ka vee kohale restile, samamoodi nagu aurutate köögivilju.

18
Maitsesta kalatükk nii, nagu sulle meeldib. Sidrun, sool ja pipar on kalale kõige levinumad maitseained. Võite lisada ka tüümiani, pune, tšillipulbrit, köömneid või muid vürtse, mis teile meeldivad. Maitse saamiseks võite pannile lisada ka köögivilju. Näiteks vooderda foolium enne kala lisamist hakitud sibulaga.

19
Lisa kalale 2 spl (30 ml) vett. See loob auru, mis kala küpsetab. Mõõtke vesi välja ja valage see kalale. Ärge kasutage liiga palju vett, vastasel juhul on kalad läbimärjad. Lisage lihtsalt nii palju, et tekiks aur, ja küpseta kala aeglaselt.

20
Telgi loomiseks keerake foolium kala ümber. Murra fooliumiklapid üles ja rulli need kokku kala kohal. Veenduge, et ümbrise sees oleks tühja ruumi, näiteks telgis. Jätke ühte otsa väike, 5,1 cm (2 tolli) ava, et aur välja pääseks. Lisaks sellele avale veenduge, et ülejäänud tihend oleks tihe. Ärge laske aurul teistest pragudest välja pääseda.

21
Asetage pann ahju ja küpsetage kala 15-20 minutit. See on keskmine aeg keskmise suurusega kalafilee jaoks. Kui küpsetate tervet kala, laske kalal 30–40 minutit lõpuni küpseda. Selle toidukorra jaoks võite kasutada ahjus mis tahes resti. Kui te pole kindel, kuidas hinnata, millal kala on valmis, kasutage termomeetrit. Oodake, kuni kala sisetemperatuur on 145 °F (63 °C), et näidata, et kala on lõppenud.

22
Eemaldage kala ja serveerige seda pärast jahtumist. Kasutage panni väljavõtmiseks paksu ahjukinda, sest see on väga kuum. Asetage pann pliidiplaadile ja laske sellel paar minutit jahtuda. Seejärel keerake fooliumitelk ettevaatlikult lahti ja tõstke kala serveerimiseks taldrikule. Pärast kala küpsetamist võite lisada veel maitseaineid, näiteks soola, pipart ja sidrunimahla. Aurutage ka mõningaid köögivilju täis, aurutatud. sööki.