Kas inimesed saavad paljusid loomi edestada?

Neli kuud pärast seda, kui Jesse Owens võitis 1936. aasta Berliini suveolümpiamängudel enneolematult neli kuldmedalit, sattus Jesse Owens Kuubal Havannasse võistlusele, mida promootorid nimetasid “sajandi võidusõiduks”. Seekord aga rivistati kangelaslik 23-aastane Ameerika sprinter Kuuba jalgpallimatši poolaja meelelahutuseks hobuse vastu. Owens sai 40 jardi (37 m) sprindis 100 jardi (91 m) edumaa ning kui relv startis võistluse alustamiseks, kõhkles Julio McCaw, enne kui galopis finišijoone poole. Owens plahvatas plokkidest välja ja jooksis 9.9-sekundilise võistluse, ületades oma tugevalt laetava neljajalgse väljakutsuja.

Andekas sportlane, õnne alla:

Varsti pärast 1936. aasta olümpiamänge kaotas Owens oma amatööri staatuse pärast seda, kui nõustus mõne tulusa toetuslepinguga. Ta võitleks kogu ülejäänud elu majandusliku ebakindlusega.
Trikile “mees vs hobune” järgnenud aastatel kihutas Owens rongide, autode, mootorrataste, pesapallimängijate – isegi koeraga. “Need võistlused tegid mind haigeks,” ütles Owens hiljem. “Tundsin end veidrikuna.”
Hiljem juhtis Owens keemilise puhastuse ettevõtet ja töötas bensiinijaama teenindajana, et teenida elatist. Ta suitsetas pakk päevas 35 aastat ja suri 1980. aastal 66-aastaselt, andes alla agressiivset tüüpi kopsuvähile.