Ho ja Lose Sukiyaki

Sukiyaki on Jaapani veise- ja köögiviljapuljong, mida traditsiooniliselt süüakse talvel. Jaapanis, kuna liha on kallis ja tavaliselt reserveeritud erilisteks puhkudeks, on sukiyaki üks roogadest, mida süüakse erilise pidustuse ajal või kohe pärast palgapäeva. Olenemata sellest, kas te tähistate või mitte, on sukiyakit ülimalt tore valmistada ja see maitseb ka hõrgutavalt. Koguge oma sõprade ja pere juurde seda kõikehõlmavat südantsoojendavat rooga.

1
Valmista shirataki, lase shirataki nuudlid pärast külma vette potti panemist keema. Niipea, kui nuudlid on keema tõusnud, keera kuumus maha ja kurna nuudlid. Kastke shirataki kaussi jahedasse vette. Shirataki ei peaks vajama palju keetmist. Pigem on keetmine mõeldud selleks, et eemaldada nuudlitest osa lõhna. Siis suudab shirataki imada sukiyaki kastme täielikku maitset. Kui kasutate teist tüüpi nuudleid, vaadake juhiseid ja keetke, kuni need on al dente olekust vaid mõne minuti kaugusel.

2
Viilutage veiseliha peaaegu võimalikult õhukesteks või laske lihunikul teid aidata. Sukiyaki nõuab väga õhukest veiseliha. Väga heade tulemuste saamiseks valige marmorjas välisfilee (vms) lõik. Kui soovite veiseliha ise viilutada, asetage veiseliha paariks tunniks sügavkülma. Kui veiseliha on kõva, kuid mitte täielikult läbi külmunud, on seda palju lihtsam väga õhukesteks viiludeks lõigata.

3
Enne lehtede viilutamist eemalda hiina kapsast varred. Kapsa varred on veidi kiulisemad ja küpsevad kauem. Seetõttu lõigake otse kapsa varte ümbert, kuni varred on lehtedest eraldatud. Lõika varred 1-tollisteks (või väiksemateks) tükkideks. Haki lehed jämedalt suuremateks tükkideks.

4
Valmistage seened. Kui teil ei õnnestunud shiitake seeni hankida, lõigake kõik seened, mis teil on, suupärasteks tükkideks. Kui teil õnnestus shiitake hankida, saate neid traditsiooniliselt valmistada järgmiselt: eemaldage noaga shiitake vars. Lõika seene kübarale noaga väike täht või rist. Kujutage ette sirgjoont, mis läbib korgi keskosa. Võtke nuga ja tehke mööda seda sirgjoont 30° nurga all olev lõige, kaevates seenest välja vaid väikese koguse viljaliha, millest piisab valgete ilmumiseks. Kallutage nuga vastupidises suunas ja tehke teine ​​30° lõige piki joone teist külge. Korrake seda protsessi risti, et teha rist ja veel kord täht.

5
Lõika negi diagonaalse lõikega umbes 1-tollisteks tükkideks.

6
Rebi shungiku lehed varre küljest lahti. Kui asendate spinati või kressi, loputage hoolikalt ja eraldage lehed vartest. Visake varred ära.

7
Valmistage sukiyaki kaste. Kuumuta potis 1/2 tassi saket, 1/2 tassi mirini, 1/3 tassi sojakastet ja 1/4 tassi suhkrut keskmisel kuumusel keema. Niipea kui keema on jõudnud, eemaldage sukiyaki kaste tulelt. Eesmärk on alkohol sakest maha põletada, mitte kastet vähendada.

8
Kuumuta suur kuum pott keskmisel kuumusel. Traditsiooniline sukiyaki toiduvalmistamise viis hõlmab savinõusid või malmist kuuma potti, mille all on petrooleumipõleti. Nii saab kokk süüa teha laua ääres, kus ta kavatseb serveerida. Teise võimalusena saab elektripanni suurepäraselt kasutada ka laua ääres küpsetamiseks. Kui sul pole küpsetamiseks kuuma potti ega elektripanni, võid loomulikult küpsetada sukiyaki pliidil lauast eemal. Valige kindlasti suur pott koos kaanega.

9
Asetage potti terve nukk veiseliha, seapekk või muu rasv. Veiseliha on traditsiooniline, kuid kui eesmärk on tervislikum eine, võib kasutada seapekki või isegi taimeõli.

10
Sisestage õhukesteks viiludeks lõigatud veiseliha potti ja küpseta, kuni see kaotab oma roosaka värvuse. Veiseliha hoitakse teiste koostisosade küpsemise ajal potis, nii et ole ettevaatlik, et seda üle ei küpsetaks. Kui veiseliha kaotab oma roosakuse, liigutage see panni küljele, et see kiiresti ei küpseks. Mõned kokad lisavad veiseliha küpsetamise ajal pannile veidi sukiyaki kastet. Sukiyaki kaste hakkab sojakastme tõttu mullitama ja taandub kiiresti. Teised kokad eelistavad veiseliha veidi tavalise suhkruga magustada, kui see koos rasvaga pannil praadib. Pole põhjust, miks te ei saaks mõlemat teha.

11
Sisestage pannile kapsavarred, yaki tofu ja seened. Hoidke kõik koostisosad eraldi; iga eraldi koostisosa tuleks pannil kokku panna.

12
Aseta kurnatud shirataki potti veiselihast kaugele. Kuna shirataki sisaldab ühendit, mis muudab veiseliha sitkeks, eraldage see veiselihast, kuni kõik koostisosad valmivad.

13
Lõpeta ülejäänud koostisosade potti panemine. Sisestage kapsalehed, krüsanteem ja sibul poti ülejäänud kohtadesse.

14
Lisa ülejäänud sukiyaki kaste ja kata pott hauduma.

15
Hauta kaanega 3–5 minutit või kuni liha on täielikult küpsenud ja kapsavarred lihtsalt krõmpsuvad.

16
Valmista dipikaste, kloppides iga serveeritud inimese kohta üks muna. Traditsiooniliselt serveeritakse sukiyaki kõrvale toore muna dipikastet. Kombinatsioon ei pruugi läänlastele tunduda eriti isuäratav, kuid see on üllatavalt hea kombinatsioon, isegi kui see teile ei meeldi. Kui olete mures kuumtöötlemata munade pärast, mis kannavad salmonelloosi või teile ei meeldi maitse, jätke need välja. Tasub öelda, et toores munas on salmonella väga haruldane.

17
Kasta liha ja köögiviljad enne söömist tooredesse munadesse. Lihtsalt haarake kuumast potist välja kõik, mis tundub isuäratav, ja kasta see muna sisse. Kui te ei söö koos pere või lähedaste sõpradega, kasutage söögipulkade jämedamaid otsi, et ühistest pottidest toit välja võtta. Seda peetakse viisakaks.

18
Jätkake söömise ajal kuuma potti liha ja köögiviljade lisamist. Kui on toidujääke, mida esimese põlvkonna toidukorda ei leitud, keetke need nüüd ülejäänud puljongis. Liha ja lehtköögiviljade küpsetamine võtab vähem aega kui köögiviljad.

19
Kui puljongit jääb üle, siis jäta see alles ja serveeri järgmisel päeval koos sellega udoni nuudleid. Jaapanis on traditsiooniline udoni nuudlite puljongiks kasutada järelejäänud puljongit. Kui teil pole piisavalt puljongit, kuid soovite seda rohkem teha, kasutage ülaltoodud sukiyaki kastme retsepti ja ühendage see ülejäänud kastmega. Kuumuta puljong uuesti keemiseni, seejärel alanda kuumust keemiseni. Kui puljong maitseb liiga tugevalt, tükelda puljong 1/3 tassi veega ja maitse uuesti.