Kuidas valmistada magustatud kondenspiimast karamelli

Enamasti küpsetavad inimesed karamelli tavalist või pruuni suhkrut kuumutades, kuni see muutub ühtlaseks ja kreemjaks aineks. Karamelli saab aga valmistada ka magustatud kondenspiimast, luues sama suurepärase kastme ainulaadse ülimagusa löögiga.

1
Eemaldage silt purgilt. Selle meetodi jaoks kasutage ainult suletud kaanega kondenspiimapurki: ärge kasutage tõmmatava kaanega purki. Keetmise ajal tekib konservi sees väike rõhk ja te ei soovi, et kaas maha tuleks.

2
Täida kastrul toasooja veega. Veenduge, et purk oleks täielikult sukeldatud ja et purki kataks veel kaks tolli (viis cm) vett. See hoiab ära purgi ülekuumenemise ja plahvatuse ning piima põlemise.

3
Asetage avamata purk keskmisesse või suurde kastrulisse. Kui asetate purgi külili, väldite selle vee keemisel ümber põrkamast.

4
Kuumuta vesi kõrgel kuumusel keema. Kui see hakkab podisema, vähendage seda keskmisel kuumusel ja laske haududa kaks kuni kolm tundi (kaks tundi heledama dulce de leche jaoks või kolm tundi, kui soovite kastet paksemaks ja tumedamaks). Kontrollige purki iga 30. minutit. Pöörake purki iga poole tunni järel, et vältida kõrbemist. Lisage vett vastavalt vajadusele, et purki oleks alati üks kuni kaks tolli (kaks ja pool kuni viis cm) täiendavat vett.

5
Tõsta kastrul tulelt. Kui kaks kuni kolm tundi on möödas, eemaldage purk lusika või tangidega ja asetage see restile. Laske sellel jahtuda toatemperatuurini. Ärge avage purki enne, kui see on täielikult jahtunud.

6
Valmistage ette oma topeltkatel. Täitke topeltboileri põhi umbes kahe tolli (viie cm) veega ja laske keema tõusta. Avage magustatud kondenspiima purk ja valage sisu ülemisse ossa. Kui teil pole topeltboilerit, kasutage kastrulit ja klaaskaussi. Täitke väike või keskmine kastrul poolenisti veega ja pange kastrulisse suur klaaskauss, veendudes, et see ei puutuks veega (kui see puudutab, tühjendage veidi vett). Veenduge, et klaaskauss oleks piisavalt suur, et moodustada kastruliga tihend.

7
Kuumuta piim. Aseta piim topeltboilerisse keeva vee peale ja kata kaanega. Kuumuta see keskmisel kuumusel keema. Hauta aeg-ajalt segades poolteist kuni kaks tundi, kuni piim muutub paksuks ja saavutab soovitud karamellvärvi. Kui kasutad kastrulit ja klaaskaussi, kasuta kaane tegemiseks alumiiniumfooliumit.

8
Tõsta tulelt. Kui see jahtub, vahustage dulce de leche, kuni see on ühtlane ja ilma tükkideta. Enne serveerimist või retseptis kasutamist laske sellel umbes 20 minutit jahtuda.

9
Kuumuta ahi temperatuurini 425 F (218 C). Avage magustatud kondenspiima purk ja valage sisu üheksatollisse pirukataldrikusse. Kata pirukaplaat fooliumiga.

10
Aseta pirukaplaat suuremasse ahjuvormi. Suurem pirukaplaat või suur röstimispann sobib. Lisa ahjuvormi kuuma vett, kuni see jõuab poole pirukaplaadi peale.

11
Küpseta üks tund. Tunni aja pärast võta küpsetusvorm (koos pirukaplaadiga sees) ahjust välja. Eemaldage foolium ja vahustage piim. Kontrollige konsistentsi ja värvi. Kui piim ei ole saavutanud soovitud paksust või karamelli värvi, katke see uuesti fooliumiga ja pange pirukaplaat ja veega täidetud ahjuvorm tagasi ahju. Vajadusel lisage vett.

12
Kontrollige iga 15 minuti järel. Pärast esimest tundi kontrollige maiustust sageli, kuni see saavutab soovitud konsistentsi ja karamelli värvi. Eemaldage see ahjust, kui olete dulce de leche’iga rahul või kuni see on saavutanud maapähklivõi värvi.

13
Tõsta segamisnõusse. Kui dulce de leche jahtub, vahustage seda umbes kolm minutit, kuni see on sile ja kreemjas.

14
Valmistage purk. Eemaldage magustatud kondenspiimapurgilt silt. Asetage avamata purk külili otse kiirkeetja põhja. Täitke kiirkeetja nii palju vett, et purk täielikult sukelduda, ja katke see täiendava tolli (kaks ja pool cm) veega. Ärge ületage kiirkeetja maksimaalset täitejoont.

15
Kinnitage (lukustage) kaas ja soojendage. Kuumuta kõrgel kuumusel, kuni kiirkeetja saavutab õige rõhu. Alandage kohe veidi kuumust, kuid hoidke temperatuur piisavalt kõrgel, et kiirkeedupott säilitaks rõhku. Soovite, et kuumus oleks piisavalt kõrge vee keetmiseks, kuid mitte nii kõrge, et kiirkeedupott vilistaks.

16
Jätkake küpsetamist 40 minutit. Kui 40 minutit on möödas, eemaldage kiirkeetja tulelt.

17
Vabastage rõhk. Laske kiirkeetjal loomulikult aur vabastada ja rõhku alandada või kasutage kiirvabastusventiili. Ärge avage kiirkeedukatti enne, kui kogu aur on eraldunud ja rõhk on langenud.

18
Avage kiirkeetja ja eemaldage purk. Kasutage tangide või lõhikuga lusikaga purki veest eemaldamiseks ja asetage see restile. Laske sellel jahtuda toatemperatuurini ja ärge avage purki enne, kui see on seda teinud.

19
Valmistage purk. Eemaldage silt. Asetage avamata purk aeglase pliidi põhjale küljele. Täitke aeglane pliit nii palju vett, et purk oleks täielikult sukeldatud, ja katke see veel kahe tolli (viie cm) veega.

20
Kuumuta madalal kuumusel kaheksa kuni kümme tundi. Kergema dulce de leche saamiseks küpseta kaheksa tundi; paksema ja tumedama kastme saamiseks kuumuta kümme tundi.

21
Lülitage aeglane pliit välja ja eemaldage purk. Kasutage tange või lõhikuga lusikat. Enne avamist laske purgil restil toatemperatuurini jahtuda.