Kuidas teha vedela lämmastikuga jäätist

Ise jäätise valmistamine võib olla mõnus tegevus ja maitsvad tulemused. Kuid probleem on selles, et jäätise külmumine võtab liiga kaua aega. Vedela lämmastiku kasutamine on suurepärane alternatiiv kiirelt külmutatavale jäätisele, mida on lihtne valmistada, ja selle meetodi abil avaldate oma sõpradele kindlasti oma köögioskustega muljet.

1
Kasutage kindaid. Vedel lämmastik on 320 kraadi miinuskraadi, seega on oluline võtta kasutusele teatud ettevaatusabinõud, et vältida külmapõletusi ja muid vigastusi. Vedela lämmastiku käsitsemisel kandke alati kindaid. Tõsi küll, on okei, kui vedel lämmastik lühiajaliselt nahaga kokku puutub. Enamikul juhtudel libiseb see lihtsalt teie nahalt maha. Tõeline oht tekib siis, kui proovite seda hoida, nagu rusikas, või kui teie nahk on juba märg. Lihtsalt olge selle käsitsemisel väga ettevaatlik.

2
Kandke kaitseprille. Kindlasti ei taha te vedelat lämmastikku silma sattuda. Seega olge segamisel väga ettevaatlik, kuid ohutuse tagamiseks kandke siiski kaitseprille. Vedel lämmastik on nii külm, et võib sõrme puruneda; kujutage vaid ette, mida see teie silmadega teha võib.

3
Olge ettevaatlik, et mitte pritsida vedelat lämmastikku. Tahad alati kontrollida, kuhu vedel lämmastik jõuab, nii et proovige seda segamise või konteineris kaasas kandmise ajal mitte pritsida.

4
Mõelge välja, kui palju soovite teenida. Korrutage jäätise kogus 5-ga, et teada saada, kui palju vedelat lämmastikku vajate. Näiteks ühe galloni jäätise jaoks on vaja viis gallonit vedelat lämmastikku.

5
Leidke koht, kus müüakse vedelat lämmastikku. See ei pruugi olla nii lihtne, kui see kõlab. Kuna vedelat lämmastikku tuleb hoida ja transportida ettevaatlikult (ja kuna see on mõnevõrra ohtlik), ei saa te seda osta lihtsalt ühestki vanast toidupoest. Vaadake kohalikult kollastelt lehtedelt, kas loendis on mõni vedela lämmastiku tarnija. Samuti võite proovida helistada dermatoloogile ja küsida, kust nad ostavad vedelat lämmastikku, mida nad kasutavad tüükade põletamiseks. Võite proovida helistada kohalikku keskkooli või kolledžisse. keemiaosakonda, et näha, kust nad saavad teaduseksperimentide jaoks vedelat lämmastikku.Mõned põllumehed ja keevitajad kasutavad ka vedelat lämmastikku, nii et võite proovida helistada nende elukutsete inimestele.

6
Rentige vedela lämmastiku mahuti. Vedelat lämmastikku hoitakse tavaliselt spetsiaalses konteineris, mida nimetatakse Dewariks, mis aitab vältida selle aurustumist. Vedela lämmastiku koju toimetamiseks vajate sellist konteinerit. Kuid enamik kohti, mis müüvad vedelat lämmastikku, võimaldavad teil Dewari suhteliselt odavalt rentida või laenata. Igas Dewaris on tavaliselt umbes 5 liitrit (1 USA gall) vedelat lämmastikku.

7
Kombineerige suures roostevabast terasest segamisnõus raske koor, pool ja pool, vanill ja suhkur.

8
Sega koostisained omavahel. Segage kõik koostisosad puulusika või roostevabast terasest vispliga, kuni suhkur on lahustunud. Kui tunnete põhjas siiski veidi suhkrut, peate jätkama segamist. Valikuline: lisage maitse andmiseks kõik muud tooted, näiteks maasikad, banaanid või muud asjad.

9
Lisage vedel lämmastik. Pange kindad kätte ja valage seejärel aeglaselt vedelat lämmastikku. Segage seda oma puulusikaga (või roostevabast terasest vispliga), kuni see on külmunud. See võtab maksimaalselt kolm minutit.

10
Serveeri jäätist. Pange jäätisekulbid tassidesse või jäätisekoonustesse ja laske oma külalistel nautida.