Kuidas teha külmkuivatatud jäätist

Kui olete kunagi teadusmuuseumi külastanud, olete ilmselt näinud kingipoes müüdavat külmkuivatatud “astronaudi” jäätist. Lastele meeldib tavaliselt jäätise kerge ja õhuline tekstuur, mis praktiliselt sulab suus. Külmkuivatatud jäätise valmistamiseks on vaja külmkuivatit, mis külmutab jäätise ülimadalale temperatuurile ja seejärel kuivatab võimsa vaakumpumbaga kogu niiskuse eemaldamiseks. Külmkuivati ​​on koduseks kasutamiseks siiski üsna kallis seade, nii et võiksite taasluua külmkuivatatud jäätise maitse ja tekstuuri võltsversiooniga, mis nõuab sarnase efekti saavutamiseks beseekulpide ahjus küpsetamist.

1
Asetage jäätis külmkuivati ​​alusele. Võite kasutada 1,5 liitrit (1,4 l) omatehtud või poest ostetud jäätist oma maitse järgi. Kasutage jäätiselussi, et asetada üksikud jäätiseportsjonid külmutuskuivati ​​alusele või pehmendage jäätist veidi, et saaksite seda õhukese kihina kandikul määrida. Kui laotate jäätise kihina üle külmkuivati ​​salve, saate selle pärast külmkuivatamist üksikuteks tükkideks purustada. Kui teil on külmkuivati ​​jaoks mitu alust, saate külmkuivatada rohkem kui 1,5 liitrit (1,4 l) jäätist.

2
Jahuta jäätis natukeseks sügavkülma. Kuigi külmkuivati ​​külmutab jäätise temperatuurini -30 °F (-34 °C), aitab see jäätisega kandiku 1–2 tunniks sügavkülma asetada. See võimaldab teil külmutusaega külmutuskuivatis vähendada 1–1 ½ tunni võrra. See samm on valikuline. Soovi korral võite jäätise asetada otse külmutuskuivatisse. Enne aluse sügavkülma asetamist katke jäätis kilega, et hoida jäätisel muid maitseid või lõhnu.

3
Laadige salv külmutuskuivatisse ja määrake sobiv külmutus- ja kuivatusaeg. Lükake salv külmutuskuivatisse nii, et see oleks kindlalt paigas. Lülitage seade sisse ja valige vastavalt tootja juhistele jäätisele sobiv külmumis- ja kuivamisaeg. Saate katsetada erinevaid aegu, et leida, millised seaded teile külmkuivatatud jäätise puhul kõige rohkem meeldivad. Õige külmutamis- ja kuivatusaeg võib sõltuda kasutatavast külmkuivatist, seega on oluline tutvuda juhendiga, et saada parem ülevaade sellest, mida sätted on sobivad.Kui te pole kindel, millist külmumis- ja kuivatusaega kasutada, alustage 12-tunnise külmumis- ja 12-tunnise kuivamisajaga ning vaadake, millised tulemused teile meeldivad. Võite kasutada ka vaikeseadet jäätise esmakordsel külmkuivatamisel ja vaadata, kuidas see välja tuleb.

4
Laske kuivatil töötada. Jäätise kuivamine võtab veidi aega. Mõnel juhul võib selleks kuluda päev või rohkem. Ärge avage kuivatit jäätise kontrollimiseks, kui see töötab, kuna katkestate külmkuivatamise ja saate jäätise, mis pole korralikult külmkuivatatud.

5
Kontrollige jäätise kuivust. Kui külmkuivati ​​on oma külmutus- ja kuivatustsüklid lõpetanud, eemaldage salv seadmest. Otsige üles jäätise üks paksemaid osi ja purustage see pooleks või maitsestage. Kui niiskust jääb järele, märkate külmust ja märjaks.

6
Vajadusel lisage kuivamisaega. Kui märkate, et jäätises on veel niiskust, seadke sügavkülmik kuivatusaega lisama. Jäätise kuivatamise lõpetamiseks peaks piisama veel paarist tunnist, olenevalt sellest, kui kauaks sa selle algselt kuivama panid.

7
Võta jäätis aluselt ja naudi. Kui jäätis on kuivanud, saate selle aluselt eemaldada. Kui laotate selle alusele ühe kihina, purustage see noa või kahvliga üksikuteks tükkideks. Võite jäätise kohe ära süüa või asetada õhukindlatesse anumatesse säilitamiseks. Külmkuivatatud jäätist ei ole vaja külmkapis hoida. Toatemperatuuril võib see kesta kuni 25 aastat.

8
Kuumuta ahi ja aseta restid korda. Seadke ahju temperatuur 200 °F (93 °C) või madalale ja laske sellel täielikult kuumeneda. Veenduge, et restid asetseksid ka ahju ülemises ja alumises kolmandikus.

9
Vooderda küpsetusplaat. Besee ahjus küpsetamiseks ja tükkide kuivatamiseks vajate küpsetusplaati. Küpsetusplaadile küpsetuspaberi tüki asetamine hoiab beseekulpide küpsemise ajal kinni. Soovi korral võite küpsetuspaberi asendada silikoonist küpsetusmatiga.

10
Vahusta munavalged vahuks. Lisa suurde kaussi 4 suurt munavalget, mis on toatemperatuuril. Vahusta valged elektrimikseriga keskmisel ja madalal kiirusel, kuni need muutuvad vahuks, mis peaks võtma umbes 45 sekundit. Munavalgete eraldamiseks munakollasest purustage muna vastu tasast pinda, näiteks töölauda. Hoidke seda kausi kohal ja murrake lahti, nii et munakollane kukub koore alumisse poolde. Liigutage munakollast poolte vahel edasi-tagasi, lastes valgel all olevasse kaussi tilkuda. Jätkake munakollase liigutamist, kuni kogu valge on eemaldatud. Võite munakollase hoida külmkapis mõne muu retsepti jaoks, mis seda nõuab, või visata selle ära. Besee valmistamiseks võite kasutada ka statsionaarset mikserit.

11
Sega hulka tartarikoor ja klopi segu paksuks. Lisage munavalgetele ¼ teelusikatäit (1 g) hambakivi. Tõstke elektrimikseri kiirus keskmisele kõrgele ja vahustage segu seni, kuni valged on habemeajamiskreemi konsistentsi, mis peaks võtma umbes 2 minutit.

12
Sega juurde suhkur ja ekstrakt. Puista munavalgesegusse 1 tass (200 g) suhkrut ja 1 supilusikatäis (15 ml) enda valitud maitseekstrakti, näiteks vanilli. Soovi korral võid besee värvimiseks lisada ka paar tilka geelist toiduvärvi. Jätkake segu vahustamist keskmisel kuumusel, kuni suhkur, ekstrakt ja värvained on täielikult segunenud. Kasutage kindlasti lõhna- ja maitseekstrakti, mitte õli. Kui kasutate maitsekamat ekstrakti, näiteks piparmünti või sidrunit, võite tahad lisada veidi vähem, olenevalt sellest, kui intensiivset maitset soovid.

13
Vahusta segu, kuni moodustuvad jäigad tipud. Kui suhkur ja ekstrakt on segatud, jätkake munavalgesegu vahustamist keskmisel kuumusel, kuni moodustuvad jäigad tipud. Seda, et konsistents on õige, saad teada, kui keerad vispli tagurpidi ja tipud ei vaju.

14
Tõsta beseed küpsetusplaadile kulbikute kaupa. Kasutage küpsiselussi, et luua beseesegust üksikud künkad ja asetada need pärgamentpaberile. Kui besee kleepub kulbi külge, kasta see toasooja vette ja raputa üleliigne osa maha enne kühveldamist. Iga kulbi kohta tuleks kasutada umbes 1 supilusikatäis (3 g) besee. Kui tilgutad besee küpsetusplaadile, künkad peaksid meenutama jäätiselusikaid.

15
Vajadusel silu beseed ühtlaseks. Kui küngastel on tippe või sakilisi tükke, kastke lusikas vette ja laske sellega üle ala, et see tasandada. Raputa siiski lusikalt liigne vesi kindlasti maha, et küngasid liiga märjaks ei saaks.

16
Küpseta beseesid 2 tundi. Asetage küpsetusplaat eelsoojendatud ahju ja laske neil küpseda, kuni need on kuivad ja õhulised. Hoidke küpsetusaja lõpus “jäätisel” tähelepanelikult silma peal, et need ei omandaks kuldpruuni värvi.

17
Jahutage “jäätis” ja serveerige. Kui beseemäed on küpsenud, eemaldage need ahjust ja laske ahjuplaadil 5–10 minutit jahtuda. Tõstke need plaadilt maha ja serveerige kohe. Säilitada võite mis tahes ülejäänud “jäätis” õhukindlas anumas. See peaks värskena püsima kuni 3 nädalat.