Kuidas sulatada šokolaadi mikrolaineahjus

Sulatatud šokolaad on maitsev, mitmekülgne ja lõbus valmistada. Võite seda valada jäätise ja küpsetiste kattena või kasutada seda dipikastmena, et luua lõbusaid magustoite, nagu kook või šokolaadiga kaetud puuviljad. Kuigi šokolaad sulatatakse sageli topeltkatlas, on lihtsalt oma mikrolaineahjus kiire ja lihtne saada täiuslikult sile sulašokolaad!

1
Haki šokolaad sakilise noaga väikesteks tükkideks. Kui proovite sulatada tervet šokolaaditahvlit, sulab väliskülg enne keskpunkti ja šokolaad läheb tõenäolisemalt kõrbema. Hakkides šokolaadi väikesteks tükkideks, sulab see ühtlasemalt. Kui kasutate šokolaaditükke, võite selle sammu vahele jätta.

2
Asetage šokolaad mikrolaineahjukindlasse kaussi. Kaussil ei tohiks olla metallist ääristust, mis võib tekitada ohtlikke sädemeid, mis võivad mikrolaineahju töö lõpetada. Kui kauss on plastikust, peaks sellel olema kirjas “mikrolaineahjus kõlblik” või kuskil tassil peab olema väike laineliste joontega ruut. Klaasi ja keraamikat on tavaliselt mikrolaineahjus kasutada ohutu. Nõude mikrolaineahjus kõlblikkust saate testida, kui pannes selle koos tassi veega mikrolaineahju. Lülitage mikrolaineahi 1 minutiks kõrgel kuumusel sisse, seejärel puudutage tassi. Kui nõu on jahe ja vesi soe, on nõu mikrolaineahjus ohutu. Kui aga roog on kuum ja vesi külm, nõu neelab soojust ja seda ei tohi mikrolaineahjus kasutada.

3
Lisa piima või õli, kui soovid šokolaadi vedeldada. Kui soovite õhemat šokolaadiglasuuri või soovite lihtsalt šokolaadiga töötamist hõlbustada, lisage korgitäis piima, väike tilk võid või 1 teelusikatäis (4,9 ml) maitsestamata õli, näiteks rapsi- või kookospähkliõli. õli. See aitab vältida ka šokolaadi kõvastumist nii kiiresti, kui see on jahtunud. Parem on alustada väikese kogusega ja vajadusel lisada rohkem. Ärge laske šokolaadi sisse sattuda vett. Šokolaad jääb kinni ja muutub tükkideks, muutes selle kasutuskõlbmatuks.

4
Küpseta šokolaadi mikrolaineahjus kaaneta 30 sekundit madalal võimsusel. Kuna mikrolaineahju seaded võivad erineda, on kasulik lülitada mikrolaineahi madalaimale seadistusele, et šokolaad ei kõrbeks. Sel viisil võtab šokolaadi sulatamine veidi kauem aega, kuid teil on valmistoote üle suurem kontroll. Kui te pole kindel, kuidas võimsustaset muuta, vaadake oma mikrolaineahju kasutusjuhendit. Vajadusel saate ka kasutage sulatusseadet.

5
Sega šokolaad lusika või kummilabidaga. Isegi kui šokolaad ei tundu olevat sulanud, segage seda pärast esimest 30 sekundit mikrolaineahjus. Kui šokolaad hakkab sulama, võib tunduda, et see hoiab oma kuju, nii et ärge jääge ainult välimusele. Kraapige šokolaadi segades kindlasti kausi külgi. Kõige kiiremini kuumenevad kausi küljed, seega kõrbeb šokolaad kõigepealt seal.

6
Küpsetage šokolaad mikrolaineahjus 10-15 sekundi jooksul, kuni see on peaaegu sulanud. Kui šokolaad hakkab sulama, küpseta seda mikrolaineahjus 10-15 sekundilise sammuga, et saaksite temperatuuri hõlpsamini kontrollida. Iga kord, kui šokolaadi mikrolaineahjust välja võtad, kraapige kausi külgi. Kui suurem osa šokolaadist on sile ja järele on jäänud vaid mõned kuivained, ärge seda enam kuumutage. Tumeda šokolaadi sulamine võtab kauem aega, piima ja valge aga šokolaadid sulavad kiiremini.

7
Sega šokolaadi, kuni ülejäänud šokolaad on sulanud. Sulatatud šokolaadi kuumus peaks panema järelejäänud tahkete tükkide sulamise lõpuni. Kui šokolaad ei ole pärast 30-sekundilist segamist ühtlane, asetage kauss veel 5-10 sekundiks mikrolaineahju.

8
Lase šokolaadil umbes 5 minutit jahtuda. Šokolaad on sulamise lõppedes nautimiseks liiga kuum. Kui see on jahtunud, nautige oma sulatatud šokolaadi kastmeks puuviljade, vahukommide või kringlite jaoks või tilguna saiakeste või popkorni jaoks. Kui šokolaad muutub sellega töötades kõvaks, asetage see veel 20-ks mikrolaineahju. sekundit, seejärel segage uuesti.