Muffinite tõrkeotsing

Kui teie muffinid osutuvad täielikuks katastroofiks, selle asemel, et loobuda nende valmistamisest, tehke detektiivitööd, et välja selgitada, mis valesti läks, et saaksite seda järgmisel korral vältida.

1
Hinnake liiga kõrgele kerkinud muffineid. Kui muffinitel oli liiga palju värve nagu Everest, nimetatakse seda tippudeks. Tavaliselt tähendab see seda, et muffinid on liiga kuumas ahjus küpsenud või muffinisegu on üle segatud.

2
Hinda üle voolanud muffineid. Tavaliselt tähendab see seda, et muffiniõõnsused pannil olid ületäitunud. Ärge täitke auke rohkem kui kahe kolmandiku ulatuses.

3
Hinda alaküpsenud muffineid. Alaküpsetatud muffini keskosa on liiga niiske ja see ei ole piisavalt kõrge. Tavaliselt on selle põhjuseks see, et ahi pole piisavalt kuum või küpsetusaeg oli liiga lühike.

4
Hinnake muffineid, mis ei kerkinud palju. Raske ja tiheda tekstuuriga halvasti kerkinud muffinid tähendavad tavaliselt seda, et kergitusaine oli ebapiisav või ebatõhus (aegunud) või et muffinitel oli puudu üks või kaks koostisosa. Kui olete muffinit asendanud, võib see olla veel üks kehva kerkimise põhjus.

5
Hinda kõrbenud muffineid. Tavaliselt tähendab see, et ahju temperatuur oli liiga kõrge või jätsite need liiga kauaks ahju. Kasutage taimerit, kui olete unustanud.

6
Tea, milline näeb välja hea muffin. Kui muffin on korralikult küpsenud, on sellel ühtlane tekstuur ja see on keskelt ühtlaselt kerkinud. Üldiselt tundub värv kuldne. Pannile vaadates hakkavad muffinid omatahtsi panniaukude külgedelt lahti tulema.