Kuidas vältida mitmetasandiliste kookide vajumist

Kui olete mõnda aega kooke küpsetanud, teate ilmselt paanikat, mis tekib siis, kui näete, et teie kook hakkab endasse vajuma. Ükskõik, kas ladute kooke pulma, sünnipäeva või perekondliku koosviibimise jaoks, viimane asi, mida soovite, on see, et teie kook vajumaks. Õnneks võite kookide vahele lisada mõned stabiliseerivad kihid, et hoida neid püsti, enne kui teie külalised sisse söövad.

1
Tasandage koogikihid noaga nii, et need oleksid tasased. Lõika leivanoaga iga koogi pealmine kiht ära. Proovige teha iga koogi ülaosale tasane joon, et tekiks ühtlane ja tasane pealispind. Kooke on palju lihtsam virna panna, kui need on juba tasased.

2
Katke oma koogikihid võikreemiga, et need oleksid täiesti siledad. Lisage oma koogikihtidele paks kiht võikreemi ja määrige see lameda spaatliga laiali. Silu glasuur leivataignakaabitsaga ühtlaseks, et see oleks täiesti ühtlane.

3
Määri koogiplaadile õhuke kiht võikreemi glasuurist. Veenduge, et kasutatav koogiplaat oleks natuke suurem kui teie alumine tasand. Määrige lameda spaatliga koogiplaadi keskele õhuke kiht glasuurit, et alumine kiht ei liiguks. Koogiplaate leiate enamikust kodutarvete kauplustest.

4
Asetage alumine tasand koogiplaadi keskele. Valige lameda spaatliga alumine kiht ja proovige seda võimalikult vähe puudutada. Asetage alumine tasand ettevaatlikult koogiplaadile nii, et see oleks keskel.

5
Märkige tasandi ülaosale järgmise koogiplaadi läbimõõt. Koogiplaadid ehk koogiplaadid on ümmargused papist või plastikust kettad, mille peal asetseb iga tasand, seega on enne kookide virnastamist oluline teada, kui suured need on. Asetage järgmise tasandi koogiplaat alumise tasandi keskele ja kasutage noaga, et joonistada see alumise tasandi ülaossa õrnalt. Pärast seda eemaldage koogiplaat ja pange see hilisemaks ajaks kõrvale. Saate teha kartongist ise koogiplaate, lõigates välja ringid, mis vastavad iga astme täpsele läbimõõdule, või osta eelnevalt lõigatud koogiplaate või -plaate kodutarvete kauplus.

6
Mõõtke oma alumise astme kõrgus. Kasutatavad tüüblid sõltuvad teie koogitasandite kõrgusest. Täpse mõõtmise jaoks kasutage joonlauda või mõõdulinti. Samuti võite koogi keskele pista suure kõrre ja seejärel vaadata, kui kaugele see sisse läheb.

7
Lõika 4 plastiktüüblit, mis on sama kõrged kui teie alumine tasand. Märkige pliiatsiga igale tüüblile oma koogi kõrgus. Seejärel lõigake PVC-lõikurite abil iga tüübli liigne pikkus maha, nii et need sobiksid teie koogi kõrgusega. Plasttüübleid leiate enamikust kodukaupade kauplustest. Need on paksemad ja tugevamad kui puidust tüüblid.

8
Lükake tüüblid teemandi sisse ümber koogiplaadi jäljendi piiri. Heitke pilk muljele, mille te oma noaga oma astme ülaosas jätsite. Lükake 1 tüübel ringi ülaossa, 1 alumisse tüüblit ja ülejäänud 2 ringi mõlemale küljele. Veenduge, et need oleksid üksteisest umbes sama pikkusega. Tüüblite ülaosa peaks asuma tasapinna ülaosaga, et need ei jääks välja.

9
Asetage koogiplaat alumise kihi peale. Kasutage alumise kihi ülaosa kaitsmiseks koogiplaati, mille läbimõõt on sama kui järgmise koogiastmega. Asetage see tüüblite peale ja veenduge, et see istuks tasaselt. Mõne plastikust koogiplaadi põhja külge on kinnitatud tüüblid. Kui teie oma seda teeb, võite lükata oma koogiplaadi plasttüüblitega tehtud aukudesse.

10
Seadke koogiplaadi peale järgmine tasand. Tõstke küpsetuslabidaga ettevaatlikult üles koogi teine ​​kiht, jälgides, et külmetus ei häiriks. Asetage see õrnalt koogilauale ja siluge vajadusel glasuur ühtlaseks.

11
Mõõtke teise astme kõrgus ja sisestage sellesse plasttüüblid. Leidke oma koogi järgmise astme kõrgus ja seejärel lõigake PVC-lõikurite abil 4 plastiktüüblit sobivaks. Asetage need rombikujuliselt koogi keskele nii, et need oleksid üksteisest umbes 0,5 tolli (1,3 cm) kaugusel.

12
Asetage ülemine tasand peale ilma koogilauata. Kui töötate 4 tasandiga, sisestage tüüblid ja koogilauad teise ja kolmanda kihi vahele. Kui teil on ainult 3, ärge asetage koogiplaati keskmise kihi peale. Ülemine tasand ei vaja koogiplaati, kuna see on kõige väiksem, nii et seda toetavad selle all olevad tüüblid.

13
Lõika bambuskepp oma virna kõrgusele. Hoidke teritatud bambusest tüüblit üleval ja märkige pliiatsiga oma koogivirna ülaosa. Kasutage oma PVC-lõikureid või nuga, et lõigata üleliigne bambuspulk ära nii, et see vastaks teie virna kõrgusele. Bambuspulgad leiate enamikust kodutarvete kauplustest. Bambuspulgad sobivad hästi kookide kinnitamiseks, kuna need ei muutu märjaks nagu tavalised puidust tüüblid ja need pole nii paksud kui plastikust.

14
Lükake bambuskepp läbi virna keskosa. Asetage bambuskepp ülemise astme keskele. Lükake see aeglaselt läbi kõigi koogi tasandite alla, kuni see jõuab põhja. Kui mõni tikk koogi ülaosast välja torkab, lõigake see ära.

15
Täida koogi ülaosas olev auk glasuuriga. Kuna bambustikk läks läbi koogi ülaosa, võib ülemises astmes olla väike, kuid nähtav auk. Kasutage ülemise astme auku lappimiseks võikreemiga glasuuri, et te seda enam ei näeks. Kui soovite veelgi rohkem katvust, kasutage koogi ülaosas oleva ebatasase pinna katmiseks härmatisi lilli või tordikattekihti.