Kuidas valmistada vegan piimašokolaadi

Vegan võib olla keeruline ülesanne, eriti kui tunned puudust oma lemmiksuupistetest, näiteks piimašokolaadist! Võib tunduda, et spetsiaalselt valmistatud vegan-snäkid poest lihtsalt ei maitse samamoodi kui mitte-vegan toit. Kui olete vegan ja teil on piimašokolaadi isu, võite valmistada oma piimašokolaadi kodus ilma loomsete saadusteta.

1
Täitke suur kastrul 5,1 cm (2 tolli) veega ja laske keema tõusta. Šokolaadi valmistamiseks peate looma “topeltboileri”, et hoida šokolaad eemal otsesest kokkupuutest soojusallikaga. Kastrul toimib katla alumise osana ja keemise kuumus vesi paneb koostisosad sulama.Vee kiiremaks keetmiseks katke kastrul kaanega, kuni see hakkab keema. Seejärel eemaldage kaas, et alustada topeltboileri valmistamisega.Kui teil on juba topeltboiler, võite selle asemel kasutada ise tehes.

2
Asetage kauss kastruli peale 1 tolli (2,5 cm) vee kohal. Parimate tulemuste saamiseks kasutage kas keraamilist või klaasist kaussi. See on teie topeltboileri teine ​​osa, kuhu paigutate töö käigus oma koostisained. On oluline, et kauss ei puudutaks vett, kuna see võib põhjustada liiga palju kuumust ja panna teie šokolaad kõrbema. Enne kuumuse sisselülitamist saate oma topeltboileri kausi suurust testida, asetades selle katla peale. kastrul, et näha, kas see puudutab vett. Kui jah, siis vali madalam kauss.

3
Sulata kausis keskmisel kuumusel 1 tass (240 mL) tükeldatud kakaovõid. Kakaovõi sulatamine võtab aega 2-3 minutit. Segage võid sulamise ajal lusikaga, et tagada ühtlane kuumus kogu kausi ulatuses. Kui või sulab täielikult vähem kui 2 minutiga, on teie kuumus liiga kõrge ja saate vee temperatuuri reguleerida, keerates seda veidi alla. .

4
Klopi sisse 3 teelusikatäit (15 mL) vahtrasiirupit või agaavinektarit. Lisa vahtrasiirup või agaavinektar segule pärast seda, kui kakaovõi on täielikult sulanud. Vispeldamine aitab koostisained täielikult kombineerida ja tagab šokolaadi magusa maitse.

5
Klopi sisse kakaopulber. Lisage pulber väikestes kogustes, segades hoolikalt. Veenduge, et teie segus ei oleks pulbri tükke. Väikeste koguste korraga kombineerimine ei lase koostisosadel kausist välja kukkuda ja laseb neil tulel ühtlaselt seguneda.

6
Lisage valikuliselt 1 tl (4,9 ml) vaniljeekstrakti ja näputäis meresoola. Pärast kakaopulbri segamist võite lisada vanilli, et muuta šokolaad veidi magusamaks. Meresool toob šokolaadi maitse selgemalt esile.

7
Maitse segu ja lisa maitse järgi vahtra- või agaavisiirupit. Kui segu ei ole piisavalt magus, lisa sellele magusama maitse andmiseks täiendavalt vahtrat või agaavi. Väikeste koguste kasutamine väldib liigset magustamist, mis võib šokolaadi maitset rikkuda. Kui segu on teie maitse jaoks liiga magus, lisage veel supilusikatäis kakaopulbrit või näpuotsaga soola, et muuta see mõrumaks. Pidage meeles, et piimašokolaad on magus!

8
Vala šokolaad vooderdatud ahjuplaadile, koogivormidesse või vormi. Veenduge, et šokolaad valatakse ühtlaselt. Võite selle laiali laotada puulusika või spaatliga ja koputage õrnalt plaati, vorme või vormi tööpinnale, et eemaldada mullid. Te ei pea vormi vooderdama, kuna need on tavaliselt valmistatud mittenakkuvatest materjalidest.

9
Pane šokolaad 10 minutiks tahenema. Asetage leht, vormid või vorm sügavkülma nii, et šokolaad asetseks tasasel pinnal. Laske šokolaadil sügavkülmas taheneda vähemalt 10 minutit või kauem, kui plaanite šokolaadi transportida. Šokolaad tardub siis, kui seda on raske puudutada ja selle viimistlus on matt, mitte läikiv. Šokolaadi eemaldamiseks vormi või koogivormi, vajutage lihtsalt vormi tagumisele küljele, kuni šokolaad välja tuleb, või keerake vorm ümber, nii et šokolaad kukub välja. Küpsetusplaadilt eemaldamiseks võite lõigata või purustada šokolaadi väiksemateks tükkideks. .

10
Jahuta või külmuta šokolaad õhukindlas anumas. Teie vegan-piimašokolaad säilib külmkapis hoides kuni ühe nädala. Kui hoida sügavkülmas, säilib see kuni kuu.

11
Sega kakaopulber ja kookosõli. Segage mikseri, köögikombaini või kausi ja spaatliga kakaopulber ja kookosõli täielikult kokku. Jätkake segamist, kuni moodustub pasta, mis võib kesta kuni 3-4 minutit. Veenduge, et pastas ei oleks kookosõli tükke. Kui neid on, purustage need lusikaga ja jätkake segamist, kuni te ei näe tükke.

12
Keeda kastrulis 2 tolli (5,1 cm) vett ja kata keskmise suurusega kausiga. Veenduge, et ülemine kauss oleks klaasist või keraamilisest materjalist ja asuks umbes 2,5 cm (1 tolli) kõrgusel veepinnast. See loob topeltboileri, mis soojendab järk-järgult šokolaadi, et vältida põlemist. Kui vesi on keema läinud, võite kausi aeglaselt kuumutamiseks lisada kastruli ülaossa. Kui teil on juba topeltboiler, saate seda kasutada. selle asemel, et ise teha.

13
Lisa kastrulisse kakaopulber ja kookosõli segu. Segu sulamisel võite seda segada lusika või spaatliga. See muutub oluliselt õhemaks ja võite märgata väiksemaid õlitükke, mis segamisel sulavad ja segunevad. Veenduge, et segu ei keeks. Kui hakkate nägema mullitamist, vähendage kuumust ja jätkake segamist.

14
Tõsta segu tagasi mikserisse ja lisa loksutatud kookospiim. Segu peaks veidi paksenema, kuna kookospiim seguneb kakaopulbri ja kookosõliga. Segage 1–2 minutit, et see segusse korralikult integreeruks.

15
Lisa mikserisse vaniljeekstrakt, kondiitri suhkur ja sool. Kui kookospiim on kokku segatud, lisa ülejäänud koostisosad. Abiks võib olla suhkru lisamine ¼ tassi kaupa, et vältida selle mikserist välja valgumist. Käivitage mikser, kuni šokolaad on ühtlane ja ilma tükkideta, mis peaks võtma 2–3 minutit.

16
Tõsta segu vooderdatud ahjuplaadile, koogivormidesse või vormi. Valage aeglaselt ja tugevalt anumat vastu tööpinda 2–3 korda, et pärast valamist šokolaadist mullid eemaldada. Kuna segu on paks, tuleb kaussi kraapida spaatli või lusikaga. On oluline, et küpsetusplaat või koogivormid oleksid vooderdatud, et vältida šokolaadi kleepumist materjali külge. Vormid on tavaliselt valmistatud mittenakkuvast materjalist, nii et saate šokolaadi valada ilma neid vooderdamata.

17
Aseta šokolaad 10 minutiks sügavkülma tahenema. Kui šokolaad on hangunud, näeb see õli tõttu läikiv välja. Saate selle sügavkülmast välja võtta ja nautida! Šokolaadi saab hoida õhukindlas anumas kuni nädala külmikus või 1 kuu sügavkülmas.