Kuidas valmistada kooki survepliidi abil

Uskuge või mitte, aga koogi küpsetamiseks pole ahju vaja. Võite määrida mistahes koogitaina ettevalmistatud pannile, mis sobib teie pliidiplaadile või elektrilise kiirkeeduga. Pliidi peal oleva survepliidi kasutamiseks ahjuna eemaldage tihend ja vile. Täiuslikult küpsetatud koogi saamiseks jälgige kiirkeetja temperatuuri. Käed eemale lähenemiseks seadke oma elektriline kiirkeetja koogi seadistusele ja reguleerige temperatuuri. Sa oled tulemuste üle üllatunud!

1
Sega oma koogitainas. Järgi oma lemmikkoogiretsepti või kombineeri karbis oleva koogisegu vastavalt karbil olevatele juhistele. Te ei pea taignas mingeid muudatusi tegema.

2
Valige küpsetuspann. Võite kasutada metallist, pürexklaasist või silikoonist küpsetuspanni, kui see mahub kiirkeedupotti. Kaaluge järgmiste suuruste kasutamist olenevalt kiirkeedupoti suurusest: 3-kvartine (2,8 L) pliit: 7,6 cm × 7,6 cm, 4 tolli (3 tolli) 10,2 cm–7,6 cm, 4–4 tolli (10–10 cm), 5–3 tolli (12,7 cm), 7,66 — 3 tolli (15,2 cm Ö 7,6 cm) 6-kvartine (5,7 L) pliit: 3 tolli Ö 3 tolli (7,6 cm Ö 7,6 cm), 4 tolli Ö 3 (10,2 cm – 7,6 cm), 4 tolli (10 cm–10 cm), 12,7 cm (12,7 cm) 7,65 cm Ö 5 tolli (13–13 cm), 6 tolli Ö 3 tolli (15,2 cm  7,6 cm), 7 tolli Ö 4 tolli (18 Â cm) 8-liitrine (7,6 L) pliit: 7,6 cm 7,6 cm, 10,2 cm 7,6 cm (7,6 cm), 4 tolli – 4 tolli (10 cm – 10 cm), 5 tolli (12,7 cm – 7,6 cm), 5 tolli (13 cm), 13 cm 6–3 tolli (15,2–7,6 cm), 7–4 tolli (18–10 cm), 8–3 tolli (20,3 cm). 7,6 cm), 8 tolli (20 cm, 10 cm)

3
Määri küpsetusvorm rasvainega. Pihustage ümmargune või kandiline koogivorm küpsetuspritsiga. Kui teil pole küpsetusspreid, hõõruge panni põhja ja külgi küpsetusainet või võid. Piserdage paar lusikatäit jahu jahu ja koputage pannile, et jahu jaotuks. Raputage pannile prügikasti, et liigne jahu välja kukuks.

4
Täida vorm koogitainaga. Kalla kogu koogitainas ettevalmistatud ahjuvormi. Kasutage lusika tagumist või nihkelabida tagumist taigna laiali laotamiseks nii, et see oleks pannil tasane.

5
Eemaldage survepliidi tihend ja vilistage. Kuna te ei kasuta kiirkeetjas vett, pole teil tihendit vaja. Tõmmake kaane kummist isolatsioon lahti ja asetage see kõrvale. Võite ka vile kõrvale panna. Kui tavaliselt peate kiirkeedupotti vett lisama, siis kui jätate vee välja, küpsetate aurutamise asemel. Kasutage seda meetodit ainult siis, kui teil on roostevabast terasest või alumiiniumist pliidiplaadiga survekeetja.

6
Asetage kiirkeedupotti 1 1/2 tassi (300 g) soola. Jaota sool ühtlaselt kiirkeetja põhja. Sool isoleerib pliidi, kuna te ei kasuta vett.

7
Seadke kiirkeedukatla põhja alus. Asetage pliidi põhja metallist alus, et jaotada kuumus ja vältida koogi põhja kõrbemist. Kui teil alust pole, asetage pliidi põhja rest.

8
Eelsoojendage tühja kiirkeedukatel kõrgel kuumusel 2 minutit. Pange kiirkeetjale kaas peale ja keerake põleti kõrgele. Laske kiirkeedul kuumeneda, enne kui lisate pannile taigna.

9
Langetage koogivorm kiirkeedupotti ja katke kaas. Kandke kiirkeedul kaane tõstmiseks ahjukindaid. Langetage pann koos koogitainaga ettevaatlikult kiirkeedupoti alusele. Pange pliidile kaas peale.

10
Alanda kuumust keskmisele ja küpseta kooki 5 minutit. Kook hakkab kohe kerkima ja küpsema.

11
Keera põleti madalale ja küpseta kook retsepti järgi. Kuna te ei küpseta tegelikult survega, kulub koogi küpsetamiseks umbes sama kaua kui tavalises ahjus küpsetamisel. Järgige oma retseptis või kasti tagaküljel olevaid küpsetusaja juhiseid.

12
Kontrolli kooki. Kontrollimaks, kas kook on küpsenud, torgake hambaork või koogi tester koogi keskele. Kui see tuleb puhtana, lülitage põleti välja. Kui ei, siis kontrollige kooki uuesti 3–5 minuti pärast.

13
Jahuta ja eemalda kook vormist. Lase koogil jahtuda ning tõsta kiirkeetjast üles ja välja.

14
Valage sisestusse 1 tass (240  ml) vett. Kui olete vee sisse valanud, asetage põhja metallist täidis, et koogivorm ei puutuks vahetükiga otse kokku.

15
Langetage pann pliidile. Täidetud koogivorm peaks asetsema metallplaadil.

16
Pange pliidile kaas peale ja sulgege see. Asetage kiirkeetja kaas peale ja keerake seda päripäeva, kuni see kinnitub. Enamik kiirkeetjaid ei tööta enne, kui kaas on korralikult kinni keeratud.

17
Seadke pliit koogile või kõrgele asendile. Lülitage kiirkeetja sisse ja valige koogiprogrammi seadistus. Kui teie kiirkeedul seda valikut pole, kasutage kõrgel rõhul keetmiseks käsitsi seadistust.

18
Reguleerige temperatuuri vastavalt valmistatava koogi tüübile. Kui valmistate kerget ja niisket kooki, näiteks käsna, muutke temperatuur “Vähem”. Enamik tavalisi kooke või koogisegusid on normaalsel temperatuuriseadel head. Kui valmistate tihedat kooki, küpsist või juustukooki, tõstke temperatuur valikule „Veel”.

19
Seadke küpsetusaeg pooleks tavapärasest ajast. Kontrollige retseptist või karbi juhistest, kui kaua kooki küpsetada vastavalt kasutatavale pannile. Võtke etteantud aeg ja seadke kiirkeetja pooleks ajaks. Näiteks kui teie retsept nõuab 50-minutilist küpsetusaega, programmeerige kiirkeetja 25 minutiks.

20
Vabastage rõhk 10 minutiks. Kui kiirkeetja jahtub, väheneb rõhk iseenesest. Kui ujukklapp on alla vajunud, saate kaant vastupäeva keerata ja ära tõsta.

21
Kontrolli koogi küpsust. Koogi testimiseks torgake hambaork koogi keskele. Kui see tuleb välja puhtana, on kook küpsemise lõpetanud. Rõhu vabanemiseks võib kuluda 10–40 minutit, olenevalt kiirkeedupotti suurusest. Kui kook pole valmis, peate kooki panema kaas tagasi ja lülitage kiirkeetja uuesti sisse. Kontrollige seda uuesti pärast 5-minutilist surveküpsetamist.

22
Lase koogil 5 minutit jahtuda ja tõsta välja. Enne kiirkeetjast väljavõtmist laske pannil veidi jahtuda. Võite kanda ahjukindaid ja tõsta koogivormi üles või kasutada vormi väljatõmbamiseks kahte paari tange. Tõsta kook restile, et kook täielikult jahtuda.