Kuidas teha piparkoogimeeste küpsiseid

Üks kõigi aegade lemmikmaitseid pühade ajal on piparkoogid. Nende nätske, vürtsikas maius soojendab suud ja soojendab kõhtu ning seda armastavad kõik alates väikestest päkapikkudest kuni jõuluvana endani. (Kuuldatakse, et piparkookide söömine paneb Rudolphi nina vajadusel särama!) Näitame teile, kuidas neid valmistada, ja lisame ka teie põskedele roosilist sära! Loe edasi. Valmistab: umbes 10 suurt küpsist

1
Sega omavahel kuivained. Sega keskmise suurusega kausis sool, söögisooda, jahu, ingver, muskaatpähkel, nelk ja kaneel.

2
Sega märjad koostisosad. Võtke suur kauss ja segage või, suhkur, vesi, melass ja vanill kokku. Kui või ei ole käsitsi segamiseks piisavalt pehme, võite kasutada elektrivisplit või mikserit.

3
Sega kuiv märjaga. Lisa märjale segule väikesed kogused jahusegu ja sega puulusikaga aeglaselt, kuni kogu segu muutub pehmeks tainaks. Olge elektriseadmete kasutamisel ettevaatlik, sest see võib segamise ajal kausist jahu pritsida.

4
Valmista tainas. Jagage tainas pooleks ja kasutage mõlema poole katmiseks kilega. Asetage mõlemad tükid külmkappi kaheks tunniks või seni, kuni need muutuvad tugevaks ja kõvaks.

5
Kuumuta ahi ette. Seadistage 190 °C (375 °F) või gaasimärgil 5.

6
Loo mehed. Kergelt jahu oma pind, kas tööpind või lõikelaud. Kasutage jahuga kaetud taignarulli, et rullida tainas 1/8 või 1/4 tolli paksuseks. Kasutage taignal oma küpsisevormid, lõigake välja meeste kujundid ja asetage need oma küpsetusplaadile. Kasutage tainas uuesti, rullides ülejäägid ja lõigates välja rohkem mehi.

7
Küpseta oma küpsiseid 9–12 minutit või kuni küpsised on kergelt pruunistunud. Eemaldage need ahjust ja jätke need 5 minutiks küpsetusplaadile, enne kui tõstate need jahutusrestile. Kui eemaldate need kohe linalt, võivad mõned kehaosad selle käigus maha kukkuda. Kui nad seda teevad, sööge neid.

8
Kaunista. See on alati küpsiste valmistamise lõbus osa (muidugi peale nende söömise!) Kasutage näo- ja muude omaduste loomiseks erinevat värvi glasuuri, glasuuri ja puisteid. Võite “liimida” ka muid komme, näiteks kummipiisasid, mille põhjale on veidi härmatist.