Kuidas teha Phyllo tainast

Phyllo või filo tainas on maitsev, krõbe ja paberõhuke. Sõna phyllo on kreekakeelne sõna, mis tähendab “lehte” ja ilmselt võite arvata, miks. Phyllo sobib ideaalselt soolaste pakkide, kreeka stiilis juustupirukate, samosade ja isegi kevadrullide valmistamiseks. Saate seda osta valmis kujul, kuid selle nullist valmistamine on palju lõbusam, isegi kui see võtab natuke aega.

1
Sega mikseris jahu ja sool ning sega aeglasel kuumusel korralikult läbi. Võimalusel kasutage aeru kinnitust.

2
Segage vesi, õli ja äädikas eraldi. Ärge muretsege, kui need pole veel päris segunenud. Lisage jahule vee, õli ja äädika segu. Hoides labade kinnitust segades madalal kiirusel.

3
Jätkake segamist labakinnitusega, kuni tainas muutub pehmeks, umbes 1 minut. Sega nii kaua, et kõik koostisosad kokku saaksid. Kui tainas on liiga kuiv, lisage veel vett.

4
Lülitage mõla kinnitus konksuga välja ja jätkake segamist umbes 10 minutit. Mikseri konksukinnitus simuleerib sõtkumist, mis on filotaigna hea elastsuse saavutamiseks hädavajalik. Kui teil pole statsionaarset mikserit ja soovite tainast käsitsi sõtkuda, siis valmistuge sõtkumiseks umbes 20 minutiks.

5
Eemaldage tainas segistist ja jätkake käsitsi sõtkumist veel 2 minutit. Sõtkumise ajal tõstke taignapall üles ja visake see mitu korda letti, et aidata välja suruda kinni jäänud õhku.

6
Kasutage kogu taigna katmiseks umbes 1 tl oliivi- või taimeõli. Kui see on kaetud, asetage see keskmisesse kaussi kõrvale ja katke kilega. Oodake vähemalt 30 minutit ja kuni 2 tundi, kuni tainas taheneb. Mida kauem puhata lasete, saate paremaid tulemusi (st tainaga on lihtsam töötada).

7
Lõika filotainas ligikaudu võrdseteks osadeks. Alustades peaaegu 3 tassist taignast, peaks saama 6–10 eraldi taignapalli. Mida suurem pall alguses, seda suuremad on rullitud filolehed. Ühe tainatüki rullimise ajal pidage meeles, et teised taignatükid on kaetud, et need rullimise ajal ära ei kuivaks.

8
Alusta taignarulli või tüübli peal ringikujuliste taignatükkide rullimist. Tüüblid sobivad suurepäraselt filo valmistamiseks; nende õhukesed profiilid muudavad rullimise väga lihtsaks ja nende pikkus tähendab, et saate korraga töötada suure taignalehega. Rullige tainast esimesed paar tolli täpselt nii, nagu teeksite pitsatainast, püüdes säilitada ümmarguse kuju. Rullimisel kasutage kindlasti rohkelt jahu või maisitärklist. Rullimisetapis ei saa tainast peaaegu üle jahustada.

9
Jätkake taigna rullimist tihvti või tüübli peal, keerates taigna ümber tüübli ja rullides edasi-tagasi. Aseta tüübel veidi taigna põhjast kõrgemale. Keera tainas ümber tüübli ülaosa nii, et osa tüüblist oleks täielikult taignaga kaetud. Mõlema käega mõlemal pool tainast rullige taigna õhendamiseks tüüblit edasi-tagasi.

10
Keerake tainas lahti, rullides tüüblit enda poole tagasi. Pöörake tainast 90°, jahutage kergelt ja korrake rullimist.

11
Rulli iga suure järel keerates edasi-tagasi, kuni tainas muutub läbipaistvaks.

12
Võtke poolläbipaistev tainas käte vahel ja venitage väga ettevaatlikult laiali, et saada veelgi õhem tainas. Peaaegu nagu pitsaga töötades, sirutage taigna küljed mõlema käega ettevaatlikult lahku, pöörates tainast kindlasti käte vahel. Nii saate amatöörpagari jaoks võimalikult õhema taigna. Tainast nii õhukeseks saada kui poes on väga raske, kui mitte võimatu. Tainas rebeneb aeg-ajalt käsitsemisel ja venitab seda teineteisest veelgi kaugemale. Ärge muretsege nende väikeste rebendite pärast. Niikaua kui peale pandud filotükk on ilma plekkideta, ei märka te neid kunagi lõpptootes.

13
Aseta iga valmis filoleht üksteise peale hästi jahuga kaetud ahjuplaadile. Kui soovite, et tainas oleks eriti krõbe, võite pintseldada iga kihi vahel õli või sulavõiga. Kui eelistate, et filo oleks veidi nätske, jätke nii.

14
Korrake, kuni teie 7–10 kihti on täielikult virnastatud. Saate suurendada oma filo mahtu, lõigates taigna pooleks ja virnades selle peale. Tainast võib hoida sügavkülmas ja säilitada hilisemaks kasutamiseks.

15
Nautige. Kasutage oma filot spanakopita, baklava või isegi kondiitritaigna jaoks mõeldud filoga õunakoogi valmistamiseks.