Kuidas teha pärmiga sõõrikuauke

Kõigile meeldivad sõõrikuaugud. Eriti omatehtud! Ja lõppude lõpuks pole midagi paremat kui mõned vanamoodsad pärmi sõõrikuaugud, mida nauditakse, kui need on veel soojad!

1
Valmistage ette kuivained. Sega kausis 4 tassi jahu, 1/4 tassi suhkrut ja 1 tl soola.

2
Aktiveerige pärm. Valage 6 spl vett teise kaussi ja 1 1/4 tl kuivaktiivset pärmi. Laske seista umbes 5 minutit või kuni pärm hakkab mullitama.

3
Tee kuivainetesse “kaev”. Valage sellesse “kaevu” 3/4 tassi petipiima, 1 lahtiklopitud muna, 1/4 tassi sulatatud võid ja pärmisegu.

4
Sega segu kuni taigna moodustumiseni.

5
Sõtku tainast umbes 10 minutit. Selleks voldi tainas endast eemale, keera 90° ja korda.

6
Lase tainal kerkida. Kata kauss kile ja rätikuga. Pane see sooja kohta ja lase tainal kerkida, kuni see on kahekordistunud, umbes 2 tundi.

7
Sõtku veel veidi. Kui tainas on kerkinud, sõtku seda veel paar korda, seejärel jaga kaheks osaks. Pange üks tükk tagasi kaussi ja katke see.

8
Vormi küpsised. Võtke teine ​​taignatükk ja jagage see neljaks osaks, seejärel igaüks kaheks osaks. Tehke igast tükist pall. Laota need küpsetuspaberiga kaetud küpsiseplaadile.

9
Korrake viimast sammu teise tükiga.

10
Pange küpsiselehed 1 minutiks ahju temperatuurile 350 °F, et nende kuju seada.

11
Prae. Kuumutage sügaval pannil või tavalises potis veidi õli temperatuurini 350 °F. Tõsta tardunud tainas kuuma õli sisse. Pöörake teisele poole, kui see on kuldpruun.

12
Valmis! Soovi korral võid kasta suhkru või glasuuri sisse!