Kuidas teha leivapuru vananenud leivast

Hea uudis neile, kes ei talu köögijäätmeid! Vananenud leiba ei pea ära viskama! Leiba saad kasutada leivapuru valmistamiseks. See on nii lihtne! Puru säilib sügavkülmas mitu kuud. Võid ka puru maitsestada ja kohe ära kasutada.

1
Lõika vana leivapäts 1/2 tolli (1,3 cm) tükkideks. Lõika viilud 1,3 cm (1/2 tolli) kuubikuteks.

2
Asetage kuubikud ahjuplaadile. Lükake leht ahju, mis on seatud temperatuurile 300 ° F (150 ° C). Tehke seda ainult siis, kui arvate, et kuubikud on piisavalt kuivad või vananenud. Liiga värskest leivast tekib kummitaoline leivapuru. Lase kuubikutel ahjus kuivaks ja krõbedaks küpseda.

3
Täida köögikombaini kauss või blenderi purk. 1/3 teest täis roiskunud leivakuubikutega.

4
Lülitage masin sisse. Jälgi, et kuubikud oleksid väiksemateks riivsaiadeks lõigatud. Puru ei pea olema ühesuurused. Mõned neist on väga pisikesed, teised aga umbes 1/4 tolli (0,6 cm) suurused.

5
Tühjendage puru kaussi. Täitke protsessori kauss või blenderi purk uuesti, 1/3 ulatuses aegunud saiakuubikutega. Töötle uuesti. Jätkake, kuni olete kogu leivapätsi läbi käinud.

6
Leivapuru valmistamiseks kasuta kastriivi. Kui teil ei ole köögikombaini ega blenderit.

7
Lõika leivapäts 1,3 cm (1/2 tolli) viiludeks.

8
Tõsta leivaviil üle kastiriivi suurte aukude. Riivi sisse koguneb puru.

9
Jätka saiaviilude riivimist, kuni oled kogu pätsi läbi käinud.

10
Tõsta puru ahjuplaadile. Lükake see ahju, mis on seatud temperatuurile 350 °F (180 °C). Rösti leivapuru 15 minutit, kui plaanid neid kohe serveerida.

11
Vala puru kaussi tagasi.

12
Nirista umbes 1 supilusikatäis (15 ml) oliiviõli 1 tassi (500 ml) riivsaia kohta. Lisage maitse järgi Itaalia maitseaineid, soola ja pipart. Purul võib kasutada mis tahes maitseainet või maitsestamise täielikult ära jätta. Puista peale pasta või kasuta puru vastavalt retseptidele.

13
Kühveldage puru lukuga kilekottidesse. Suruge õhk välja. Märgistage kotid ja lisage kuupäev.

14
Säilitage leivapuru sügavkülmas kuni 1 aasta.