Kuidas teha leiba mikrolaineahjus (lihtne meetod)

Leiba saab teha mikrolaineahjus! Te ei kasuta päris samu koostisosi, mida kasutaksite tavalise leiva jaoks. Tõepoolest, see retsept sarnaneb suhkruvaba koogiga. Mikrolaineahjus saab lihtsa leiva küpsetada viie minutiga, millele lisandub segamisaeg.

1
Kombineeri koostisosad suures segamisnõus. Esmalt lisage viis supilusikatäit universaalset pleegitatud jahu. Võite lisada ka muud tüüpi jahu – mandlijahu, tatrajahu, täisterajahu jne. Soovi korral segage need muud jahutüübid universaalse jahuga, kuid pidage meeles, et igat tüüpi jahu on oma niiskusesisaldus ja küpsetusomadused. Jahu muutmine võib muuta retsepti. Võimalusel kasutage keemiliselt töödeldud “pleegitatud” jahu. Pleegitatud jahu sisaldab vähem valku kui pleegitamata jahu ja see sobib paremini kiirleibade jaoks.

2
Segage teelusikatäis küpsetuspulbrit ja vanilli. Küpsetuspulber paneb leiva “tõusma”, suurendades selle mahtu. Ärge lisage liiga palju, muidu võib tainas kontrolli alt väljuda! Vanill on valikuline: see ei mõjuta küpsetusprotsessi ja annab leivale meeldivalt magusa maitse.

3
Lisa üks muna. Murra muna ja sega see hoolikalt segusse. Muna suurus ei oma tähtsust, kuigi suuremast munast saab mõnevõrra niiskema leiva. Olge ettevaatlik, et tainasse ei jääks munakoorekilde.

4
Lisa 2-3 supilusikatäit piima. Võite kasutada mis tahes piima, mida eelistate: lehmapiim, mandlipiim, riisipiim, kookospiim, kanepipiim. Paksemast piimast saab veidi rammusam leib. Piima põhiülesanne on aga tainast niisutada, et jahu kokku kleepuks.

5
Lisa 2 spl vett. Jällegi niisutab see tainast nii, et jahu kleepuks. Kui te vett ei kasuta, on teie leib liiga kuiv. Sega kausis olev vesi kõige muuga.

6
Lisa 2-3 supilusikatäit õli. Võite kasutada oliiviõli, taimeõli, rapsiõli, kookosõli – kõike, millega eelistate küpsetada. Õli põhiülesanne on taigna paksendamine ja leiva niisutamine, mistõttu võid avastada, et maitse on õlide suurim erinevus.

7
Sõtku tainas. Kasutage taigna põhjalikumaks segamiseks ja konsistentsi stabiliseerimiseks puhaste kätega. Masseerige tainast tugevalt ja proovige niiskust ühtlaselt läbi segada. Sõtku tainast 2–5 minutit või kuni saad selle laiali venitada, ilma et see laguneks.

8
Vormi tainas. Kasutage puhaste kätega tainast õrnalt palliks või munakujuliseks vormiks. Lõplik päts võtab sellise kuju, nii et mõelge, kas vajate, et leib oleks mingis kindlas vormis. Lõika pätsi ülaosale X-märk, et see kerkimise ajal lõhki ei läheks.

9
Asetage tainas mikrolaineahjukindlale alusele. Enamik keraamilisi ja klaasanumaid on ohutud, kuid te ei tohiks mingil juhul metalli mikrolaineahjus küpsetada. Paljud mikrolaineahjukindlad mahutid on selliselt märgistatud. Veenduge, et roog oleks madal ja lameda põhjaga: pärast peate leiva välja võtma. Proovige kasutada suurt keraamilist kruusi. See konteiner on mikrolaineahjus ohutu, ideaalse suurusega ja kergesti eemaldatav ilma ennast põletamata. See sobib kõige paremini üksikute portsjonite jaoks.

10
Mikrolaineahjus 5 minutit kõrgel kuumusel. Kui leib eemaldate, peaks see olema söömiseks valmis. Kui teie mikrolaineahjul on aken, kontrollige tainast aeg-ajalt, et veenduda, et see pole üleküpsenud ega kontrolli alt väljunud. Kui tainas hakkab välja nägema kuiv, ketendav või kokkutõmbunud, olete võib-olla kogu niiskuse sellest välja kuumutanud! Viiluta ja serveeri leib.

11
Valmis.