Kuidas valmistada viskit

Poest ostetud viski võib olla uskumatult maitsev, eriti kui see on pärit kohalikust õlletehasest või kvaliteetsest piiritusetehasest. Kodus oma viski valmistamine võimaldab teil aga täpselt kontrollida, mis sinna sisse läheb, ja leida endale ideaalselt sobiva maitse.

1
Alustage idanemisprotsessi, leotades maisi sooja veega. Asetage 10 naela. (4,5 kg) töötlemata tuumamaisi kotiriiekotti ja asetage see kotikest suuremasse ämbrisse või konteinerisse. Seejärel küllastage kotiriie kott sooja veega. Veenduge, et mais oleks täielikult ja ühtlaselt leotatud. Miks idandada maisi viski jaoks? Ühesõnaga, idandamine välistab mesi sisse suhkru lisamise vajaduse, mis võimaldab saada autentsemat viskit. Seda nimetatakse ka “linnastamiseks”, idanemine põhjustab maisi ensüümide muutmist tärklise suhkruks. Need suhkrud muutuvad siis viski alkoholi ehitusplokkideks.

2
Laske maisil idaneda 8–10 päeva. Hoidke kotti soojas ja pimedas keskkonnas, näiteks hästi isoleeritud garaažis või keldris. Veenduge, et mais püsiks umbes poolteist nädalat niiske. Idanemisfaasis hoidke maisi temperatuur vahemikus 62–86 °F (17–30 °C).

3
Eemalda maisilt tärganud otsad. Oodake, kuni idud kasvavad 0,6 cm (1/4 tolli) pikkuseks, ja seejärel loputage maisi ämbris puhta veega. Seda tehes eemaldage käsitsi võimalikult palju tärganud juuri. Visake idud ära. Reserveerige mais.

4
Purusta tuumad. Kasutades tugeva otsaga taignarulli, puidust segajat või mõnda muud suurt tööriista, purustage tuumad esmases fermenteris. Lõpetage, kui kõik tuumad on lahti murtud. Kui soovite, võite maisi purustamiseks kasutada ka veskist. Seda saate siiski teha ainult siis, kui teie mais on täielikult kuivanud; märg mais ei lähe korralikult läbi jahvatusveskist. Maisi kuivatamiseks veskis kasutamiseks: Asetage idandatud mais õhukese kihina puhtale ja ühtlasele pinnale. Asetage kasti ventilaator maisi lähedale ja lülitage see sisse. Laske ventilaatoril niiske maisi kuivatada, segades paar korda päevas.

5
Lisage maisipudrule 5 gallonit (18,9 l) keevat kuuma vett. Nüüd olete kääritamiseks valmis.

6
Laske mesil jahtuda temperatuurini 86 ºF (30 ºC). Temperatuuri testimiseks kasutage termomeetrit. Tahad, et puder jahtuks, kuid oleks siiski tunduvalt soe, et pärm saaks oma tööd teha.

7
Pigista pärm. Lisage pärm pudru peale ja sulgege fermenteri kaas. Pöörake fermenterit umbes neli kuni viis minutit ettevaatlikult nurga all, liigutades aeglaselt edasi-tagasi, et pärmi segada.

8
Õhutage oma fermenter õhulukuga. Õhulukk on kääritamiseks hädavajalik tööriist. See võimaldab CO2-l väljuda, kuid õhk ei pääse meski sisse. Õhu sattumine meski vähendaks muidu pärmi mõju. Õhuluku saab ise teha üsna lihtsalt, kuid selle ostmine on odav. Sellise on võimalik saada alla paari taala eest.

9
Lase messil suhteliselt soojas keskkonnas käärida. Käärimisprotsess kestab 5–10 päeva, olenevalt pärmist, temperatuurist ja kasutatavast teravilja hulgast. Kasutage hüdromeetrit, et määrata, millal esmane kää