Kuidas valmistada rösterahjus “grillitud” juustuvõileiba

Grillitud juust on Ameerika klassika ja paljude jaoks põhiroog, sest seda on lihtne valmistada ja tulemused on nii maitsvad! Traditsiooniline pliiditehnika töötab suurepäraselt, kuid rösterahju kasutamine on veelgi lihtsam ja nõuab väga vähe puhastamist. Röstitud grilljuustuvõileivad on ka tervislikumad kui grillitud juustu võileivad, kuna te ei pea kasutama nii palju võid.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 450 °F (232 °C) ja aseta küpsetusplaat sisse. Seadke röstri ahju temperatuur 232 °C (450 °F) ja viige küpsetusrest madalaimasse asendisse. Seejärel asetage restile küpsetusplaat ja laske sellel koos ahjuga eelsoojeneda. Madalaim resti asend on röstri ahju kütteelemendile kõige lähemal. Võib-olla soovite siiski kontrollida kütteelemendi asukohta, kuna mõned rösterahjud võivad erineda. Küpsetusplaadi eelkuumutamine loob “miniresti”, mis annab krõbeda kuldpruuni leiva.

2
Võiga iga leivaviilu 1 pool. Lase võil 30 minutit toatemperatuuril seista, et see pehmeneks. Asetage leib puhtale tasasele pinnale, näiteks töölauale, lõikelauale või taldrikule, ja määrige võiga ainult viilude ülemised küljed. Kasutage viilu kohta umbes 1 tl pehmet võid. Kaaluge saia asemel rammusa mitmeviljaleiva kasutamist, kuna see krõmpsub paremini ja annab rohkem maitset. Ciabatta ja brioche, ehkki mitte nii tervislikud kui mitmeviljaleib, on ka maitsvad valikud!

3
Pöörake 1 leivatükk võiga määritud küljega alla ja asetage peale 2 juustuviilu. Asetage 1 leivaviil ettevaatlikult tasasele pinnale nii, et võiga määritud pool jääks allapoole. Asetage leivaviilu peale 2 viilu provolooni (või teie valitud juustu). Ideaalne on kõva juust, näiteks cheddari või Šveitsi juust, mis on lõigatud tavalisteks või poolpaksudeks viiludeks. Cheddari või Šveitsi viilud sobivad suurepäraselt. Soovi korral võite ka juustu segada. Vältige riivitud juustu kasutamist, kuna see sulab liiga kiiresti ja tekitab segadust.

4
Kata juust ülejäänud leivaviiluga, võiga määritud pool üleval. Joondage teine ​​leivaviil esimesega, otse juustuviilude peale. Asetage leib kindlasti võiga määritud küljega ülespoole, et leib korralikult röstiks.

5
Pange võileib eelkuumutatud pannile ja asetage see ahju. Pange kätte ahjukindad ja tõmmake kuum küpsetusplaat röstri ahjust välja. Asetage grillitud juust ettevaatlikult kuumale pinnale ja viige küpsetusplaat tagasi madalaima resti asendisse.

6
Rösti võileiva esimest poolt umbes 4 minutit. 4 minuti pärast ava ahjuuks ja tõsta spaatliga võileib üles, et saaksid leivapõhjale pilgu peale visata. See on ümberpööramiseks valmis, kui põhi on röstitud ja pruunistunud.

7
Keera grilljuust spaatliga ümber ja rösti 3-4 minutit. Hoides ahjukindaid käes, avage rösteri ahi ja eemaldage küpsetusplaat. Pöörake spaatliga võileib ümber, et teine ​​pool saaks krõbedaks ja pruunistuks. Juust tuleks sulatada, kui mõlemad saiaviilud on ilusad ja kuldsed. Sulatatud juust “tihendab” võileiva kokku. Kui võileib ei tundu veel päris valmis, pange see 1-minutilise intervalliga tagasi röstri ahju.

8
Jahuta võileiba 1-2 minutit ja serveeri kohe. Tõsta röstitud grilljuust serveerimistaldrikule. Lõika see noaga keskelt alla, seejärel lase mõni minut jahtuda, kuna see on väga kuum. Nautige võileiba, kuni see on veel soe! Lõpetage oma eine oma lemmikkrõpsude, tükeldatud köögiviljade, viilutatud puuviljade või lemmiksupiga.

9
Kuumuta rösteri ahi temperatuurini 450 °F (232 °C). Seadke ahi õigele temperatuurile ja laske sellel võileiva kokkupanemise ajal soojeneda. Asetate võileiva otse ahju sees olevale kuumale restile, nii et te ei pea küpsetusplaati ette valmistama. Kui soovite tagada ülikrõbeda võileiva, soojendage küpsetusplaat ahjus ja küpsetage võileib ahjus. et riiuli asemel.

10
Kuumuta oliiviõli keskmisel-madalal kuumusel. Mõõtke välja 2 tl oliiviõli ja valage see suurde pannile. Asetage pann põletile ja seadke kuumus keskmisele kõrgele. Teate, et õli on valmis, kui see hakkab virvendama. See võtab tavaliselt umbes 3 minutit.

11
Asetage küüslauk ja mangold pannile ning küpseta 5 minutit. Haki küüslauguküünt. Peske ja viilutage Šveitsi mangold, seejärel asetage mõlemad pannile. Prae neid, kuni mangold närbub.

12
Tõsta kuumale restile 1 leivaviil ja puista peale juust, mangold ja tomat. Lõika tomat, et saada 2 õhukest viilu. Asetage leib otse ahjurestile ja lisage juust, seejärel mangoldisegu. Seejärel asetage mangoldisegu peale tomativiilud. Võite kasutada mis tahes meelepärast leiba, näiteks täistera- või mitmeteraline. Soovi korral võite kasutada ka muud juustu peale Šveitsi juustu, näiteks valget või teravat cheddari juustu.

13
Aseta teine ​​saiaviil restile kohe esimese leivaviilu kõrvale. Ülemist leivaviilu võileivale veel panna ei pea. Selle asemel asetage see võileiva kõrvale, otse kuumale restile. See annab juustul võimaluse täielikult sulada ja tagab teie leivaviiludele kuldse ja röstise lõpptulemuse.

14
Rösti võileiba 4-5 minutit, kuni juust sulab. Hoidke võileival silm peal, et see üle ei küpseks. Teate, et see on väljavõtmiseks valmis, kui juust on sulanud ja mõlemad saiaviilud on kuldpruunid. Tõstke leib spaatliga üles ja kontrollige, kui pruunistunud see on.

15
Tõsta võileiva peale tavaline leivaviil ja naudi! Kasutage spaatlit, et tõsta võileib serveerimistaldrikule. Seejärel lisage võileiva valmimiseks teine ​​röstitud viil otse peale. Lõika grilljuust enne serveerimist terava noaga pooleks. Laske võileival enne sissekaevamist mõni minut jahtuda! Juust on väga kuum. Serveeri võileiba tervislike külgedega, nagu hakitud, toored köögiviljad või lisandiks salat oma lemmikkastmega.