Kuidas valmistada araabia kohvi

“Araabia kohv” on üldmõiste, mis viitab kohvi valmistamise viisile paljudes araabia riikides kogu Lähis-Idas. Sellegipoolest on erinevates kohtades palju erinevusi, sealhulgas see, kuidas ube röstitakse ning milliseid vürtse ja maitseaineid lisatakse. Araabia kohv valmistatakse pliidiplaadil spetsiaalses potis, mida nimetatakse dallahiks, valatakse termosesse ja serveeritakse väikeses käepidemeta tassis, mida nimetatakse finjaaniks. Võite olla üllatunud, kuidas see erineb läänepärasest kohvist, kuid pärast paari lonksu valmistate seda kõigile oma külalistele.

1
Osta araabia kohvi. Saate osta terveid röstitud ube või jahvatatud kohvi. Otsige kerge kuni keskmise röstiga araabika ube. Mõned kohvipoed ja veebimüüjad pakuvad araabia kohvisegusid koos vürtsidega. Kuigi see ei võimalda teil suhet oma maitse järgi kohandada, võib see olla mugav viis araabia kohvi maitse saamiseks. Teise võimalusena võite osta röstimata araabika kohviube ja neid ise röstida.

2
Jahvatage kohv, kui see pole juba jahvatatud. Võite kasutada veskit toidupoes või kodus ise. Kui mõned soovitavad kasutada jämedat jahvatust, siis teised soovitavad teha väga peent pulbritaolist jahvatust. Katsetage ja vaadake, mis teie maitsele sobib.

3
Purusta kardemonikaunad. Selleks võite kasutada uhmrit ja nuia või lusika selga.

4
Jahvata kardemoniseemned. Võta kaunadest seemned ja pane kohviveskisse. Jahvata need peeneks pulbriks.

5
Kuumuta termos. Kui plaanite serveerida kohvi termosest, nagu Lähis-Idas traditsiooniliselt tehakse, soojendage seda kohe, täites keeva veega.

6
Kuumutage vesi dallah’s. Kasutage kõiki 3 tassi vett ja laske keskmisel kuumusel keema tõusta. Kui teil pole dallah’t, võite kasutada kastrulit või Türgi keedu.

7
Eemaldage dallah 30 sekundiks pliidilt. Laske sellel seista ja veidi jahtuda. Vahepeal vähendage põleti kuumust madalale.

8
Lisa kohv veele ja pane tagasi pliidile. Sel hetkel ei pea te kohvi segama, sest keetmine ise segab kohvipaksu vees.

9
Lase kohvil madalal kuumusel tõmmata. 10-12 minuti pärast hakkab poti peale tõusma vaht. Ärge laske kohvil keema tõusta, kuna see kõrvetab kohvi. Kui see hakkab keema, eemaldage dallah pliidilt. Võib-olla soovite ka kuumust veidi vähendada, enne kui dallah põletile tagastate.

10
Lülitage pliit välja ja laske potil minut aega settida. Kui teil on elektripliit, mis jahtub aeglaselt, eemaldage pott koheselt.

11
Tõsta pott pliidilt ja lase vahul settida. Kui vahu tase on langenud, lisage kardemon. Kui kasutate neid, võite sel hetkel lisada ka paar nelki.

12
Pange kohv tagasi pliidile ja laske uuesti peaaegu keema tõusta. See protsess loob sama vahu, nagu on näidatud eelmistes etappides.

13
Tõsta kohv pliidilt ja lase 5 minutit seista. Alus settib põhja.

14
Valmistage termos ette. Tühjendage eelsoojendamiseks kasutatud keeduvesi. Kui kasutate safranit ja/või roosivett, lisage need kohe tühja termosesse.

15
Valage kohv termosesse, kuni kohvipaks hakkab välja tulema. Kui näete kohvipaksu, lõpetage valamine. Väike kogus kohvipaksu jääb dallah põhja. Soovi korral võite kohvi kallata läbi sõela. See püüab küll vürtsid ja kohvisette kinni, kuid pole vajalik.

16
Laske kohvil 5–10 minutit tõmmata, seejärel serveerige. Traditsioonilise esitluse jaoks kasutage serveerimistaldrikul väikseid tasse. Traditsiooniliselt täidetakse väikesed tassid mitte rohkem kui poolenisti. Kui araabia kohv valmistatakse traditsiooniliselt ilma suhkruta, siis serveeritakse seda magusa, näiteks datliga.Araabia keelele piima ei lisata kohvi. Kui eelistate omale piima lisada, pidage meeles, et eriti heledad praad on ilma piimata parimad.

17
Kasutage kohvi valamiseks, vastuvõtmiseks ja joomiseks paremat kätt. Vasaku käega joomist peetakse ebaviisakaks.

18
Paku mitu portsjonit. Külaline peaks alati vastu võtma vähemalt ühe tassi ja tavaks on jooma külastuse jooksul vähemalt kolm.

19
Pöörake tassi, et näidata, et olete lõpetanud. See annab hostile teada, et olete valmis rohkemaks.