Kuidas teha Guajaana praetud riisi

Kas olete kunagi proovinud Guajaana praetud riisi? Ei? Noh, see artikkel näitab teile samm-sammult, kuidas valmistada traditsioonilist Guajaana praetud riisi.

1
Valmistage oma jaam ette. Valage veidi vett keskmise suurusega potti või mis tahes teie valitud suurusega potti ja asetage see pliidile keema (keskmiselt kõrge).

2
Võtke poolteist tassi valget riisi ja peske see hoolikalt. Asetage keeva vee potti. Jätke see pliidile, kuni riis on pehme. Selleks kulub umbes 20 minutit. Ärge keetke riisi üle – te ei taha, et see oleks liiga pehme.

3
Kui riis on keetmise lõpetanud, kurna üleliigne vedelik (kui seda on) kurnis või kurnas. Veenduge, et kogu vesi oleks välja voolanud. Sa ei taha läbimärjaks praetud riisi. Laske riisil enne kaussi panemist jahtuda. Jätke keedetud riis üleöö külmikusse. See meetod aitab riisil järgmisel päeval praadimisel kõvaks jääda.

4
Valmistage oma koostisained järgmisel päeval valmis. Tükeldage porgandid, paprikad, sibulad ja sibulad. Sega köögiviljad ühes suures kausis kokku. Tühjendage maisipurk teise kaussi ja pange hiljem kõrvale.

5
Olge valmis toiduvalmistamist alustama. Võtke suur kauss riisi eraldamiseks, kui see on veel külm. Selle asemel, et kogu riisi korraga praadida, pange pool kaussi. Teise poole võid panna veel üheks päevaks külmkappi tagasi või teha kaks partiid praetud riisi.

6
Lisa üks pakk praetud riisimaitseainet nt. ingveripulbrit või värsket ehtsat ingveri- ja küüslaugupulbrit riisi kaussi. Segage seda ringi, veendudes, et kõik maitseained on hästi segunenud. Kasutades kahvlit või lusikat – võite maitsta mõnda riisitera, et veenduda, et see on teie maitse järgi hästi maitsestatud.

7
Lülitage pliit keskmisel kuumusel sisse. Võtke 1 tass seesamiõli ja asetage see suurele pannile. Kalla porgand, paprika ja sibul kuuma õliga pannile praadima. Soovi korral võite lisada väikese tüki kuuma pipart). Kui köögiviljad veidi pehmenevad, valage sisse mais ja maitsestage enne sibula lisamist adobe’ga. Sega, kuni see on veel veidi pehmenenud. Ärge tehke koostisosi liiga pehmeks.

8
Lisage riisi kaussi osa Hiina kastet ja adobe’t.

9
Tühjendage riisikauss oma potti või köögiviljapannile ja hakake segama. Jätkake segamist, et vältida kleepumist ja põlemist, kuni riis on täielikult kuumenenud.