Tempeh valimine ja säilitamine

Tempeh on kääritatud sojakook. Algselt avastati see Indoneesias, kuid nüüd kasutatakse selle pähklise maitse ja tahke tekstuuri tõttu laialdaselt paljudes köökides. See on suurepärane lihaasendaja taimetoitlastele ja sellel on tervislikud omadused, sealhulgas kõrge valguallikana; paljude toitumisspetsialistide arvates on tempeh teie jaoks palju parem kui fermenteerimata sojatooted.

1
Leidke tempeh tervisetoidupoe või taimetoidu- või sojatooteid pakkuva poe külmkapist. Kontrollige aegumiskuupäeva. Tempeh säilib kaua (mitu kuud), seega peaks aegumiskuupäeval olema piisavalt aega.

2
Hoida tempeh külmkapis. Seda tuleks kasutada enne aegumiskuupäeva. Seda võib ka külmutada kuni kolm kuud. Kui see on külmunud, saab seda sulatada järgmiselt: Mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 45-60 sekundit paberrätikul istudes. Sulatage toatemperatuuril. Selle kiirendamiseks asetage suletud külmutatud tempeh kaussi kuuma veega. Sulatage külmkapis üleöö.

3
Kui kasutate osa tempehist, mähkige ülejäänud osa tempeh-koogist vahapaberisse või toiduplastikusse. Hoidke seda veel kuni 5 päeva külmkapis. Kui tempehil on hallid või mustad laigud, annab see lihtsalt märku hallituse elust. Seda saab ikkagi süüa. Kui tempeh on limane või lõhnab ammoniaagi järele, visake see ära.

4
Kasutage tempehi. Tempehil on palju kasutusvõimalusi. Seda saab praadida viiludena, süüa kuubikutena hautistes ja fritüürides, murendada paljudeks erinevateks roogadeks lasanjest vormiroogadeni jne. Sobib suurepäraselt püreestamiseks, murenemiseks, kuubikuteks ja viilutamiseks, ribasid saab ka röstida või praadida. pannakse salatitesse. Ainus asi, millega tuleb ettevaatlik olla, on õli imamislihtsus, nii et lihtsalt pintselda seda õliga üle, mitte ei praadida sügavas õlis.