Kuidas võid mõõta

Olenemata sellest, kas küpsetate kooki või valmistate pereõhtusööki, nõuavad paljud retseptid võid. Aga võipulkade, naelte, supilusikate, tasside kasutamiseks on igasuguseid mõõte. See võib segadusse ajada. Mõne lihtsa sammuga saate aga veenduda, et mõõdate iga kord õige koguse võid. Kui olete oma retsepti üle vaadanud ja vajaliku võikoguse teada saanud, võite hakata seda mõõtma.

1
Kontrollige võiümbrise mõõte. Võipulkade mõõdud on sageli ümbrisele trükitud. Need aitavad retseptide jaoks võid mõõta. Otsige ümbrise kõigilt külgedelt, et näha, kas seal on jooni. Kui ümbrisel on märgistus, tähistab iga osa ühte supilusikatäit võid. Standardsetes võipulkades on kokku 8 supilusikatäit (120 ml), kuid kontrollige veelkord, et supilusikatäit pulgas oleks.

2
Lõika vajalik kogus võid. Kui teie võiümbrisel on mõõdud, saate hõlpsalt aru saada, kui palju peate lõikama. Asetage või tasasele lõikelauale või taldrikule. Kui teie retseptis on vaja 3 supilusikatäit (44,4 ml) võid, otsige üles rida “3.” Kasutage nuga ja lõigake sellelt joonelt. Pidage meeles teravat nuga Siin on parem. Tuim nuga purustab või, selle asemel, et seda puhtalt läbi lõigata. Võid lõigata otse läbi ümbrise. Pidage meeles, et enne küpsetamist tuleb see ära koorida!

3
Märkige võipulgale pool tee. Kui teie võiümbrisel puudusid märgised või olete ümbrisest lahti saanud, saate võipulgale siiski täpsete mõõtmiste jaoks märgistada. Võtke joonlaud ja mõõtke võipulk. Seejärel suruge nuga õrnalt või sisse, et märkida poolik punkt.

4
Lõika või supilusikatäis osadeks. Kui olete võipulga poole märkinud, on seda lihtne supilusikatäiteks jagada. Esmalt lõigake pulk mööda märgitud joont pooleks. Seejärel lõigake iga pool pooleks. Lõpuks lõigake iga veerand osa uuesti pooleks. Nüüd on teil 8 osa võid. Iga osa on 1 supilusikatäis.

5
Loendage pulkade kogus, mis teil on. Iga standardne võipulk on ½ tassi. Kui teie või on pulkade kujul, saate selle mõõtmise teisendada vajalikuks tassikoguseks ilma mõõtmist tegemata. Näiteks kui teie retseptis on vaja 2 tassi, vajate 4 pulka.

6
Kühista või kuiva mõõtetopsi. Kui teie võid ei tule pulgadesse või pulgad on ebakorrapärased, saate mõõtetopsi ja lusikaga hõlpsalt tasse siiski mõõta. Alustuseks kühveldage võid mõõtetopsi.Kühveldades jälgige täitejooni, et veenduda, et lisate õige koguse võid. Pidage meeles, et see meetod sobib kõige paremini pehme või puhul. Kui teie või on kõva, töötab 3. meetod paremini.

7
Suru või kummilusikaga alla. Kühveldades peate veenduma, et võis ei jääks tühikuid, vastasel juhul lülitub mõõt välja. Iga paari kulbi järel võtke lusikas ja suruge kergelt tassis olevale võile. See harjutus eemaldab mõõtetopsist kogu õhu ja aitab teil mõõta täpselt.

8
Tasandage ülemine osa. Kui olete mõõtetopsi õige koguse võid kühveldanud, kasutage ülaosa tasandamiseks nuga või spaatlit. See tagab, et te ei kasuta oma retseptis liiga palju võid.

9
Vajadusel kappige või välja. Nüüd, kui teil on täpne võimõõt, olete valmis selle oma retsepti lisama.

10
Lõika oma või kuubikuteks. Kui teie või on kõva, ebakorrapärase kujuga või raskesti mõõdetav, sobib nihutamismeetod teile suurepäraselt. Asetage või tasasele lõikelauale või taldrikule. Lõika või terava noaga ettevaatlikult kuubikuteks. Pidage meeles, et oluline on veenduda, et nuga on terav. Kui teie nuga on tuhm, purustate puhta viilutamise asemel või.

11
Täitke mõõtetops kuni 1 tassi jooneni külma veega. Selle meetodi jaoks vajate mõõtetopsi, mis mahutab vähemalt 2 tassi, nii et see oleks täitmisel ainult poolenisti täis. Ärge unustage viia mõõtetopsi jooned silmade kõrgusele, et saaksite selgelt näha, kui palju vett teil on.Kasutage selle meetodi jaoks külma vett. Soe vesi võib teie või sulatada.

12
Arvutage välja vajalik kogus võitopse. See meetod töötab, mõõtes vee kogust, mille või mõõtetopsis välja tõrjub. Kasutage seda lihtsat meetodit vajaliku summa arvutamiseks. Kuna teil on mõõtetopsis 1 tass vett, lisage vajalik kogus võitopside kogust 1-le. See näitab mõõtetopsi kogumahtu. Näiteks kui vajate ¼ tassi võid, siis mõõtetopsis. Kui olete lõpetanud, peaks teil olema kokku 1 ja ¼ tassi.

13
Pane võitükid mõõtetopsi. Vesi hakkab tõusma, kui võitükid vee välja tõrjuvad. Töötage aeglaselt, et vältida tassi ülevoolu. Ärge visake kogu võid korraga sisse.

14
Lükake või alla, kui see hakkab kuhjuma. Peaksite peatama või kogunemise ühes piirkonnas. Kui see lõhub veepinna, on mõõtmine välja lülitatud. Vajadusel kasutage või surumiseks nuga või kahvlit. Selle meetodi toimimiseks ei pea võid ühtlaselt jaotuma, kuid ärge laske või purustab veepinna.

15
Lõpetage või lisamine, kui vesi jõuab vajaliku tasemeni. Jälgige pidevalt vett, kui see tõuseb, ja veenduge, et peatuksite, kui tass paistab üle voolavat. Kui vajate ¼ tassi võid, lõpetage, kui vesi jõuab 1 ja ¼ märgini.

16
Tühjendage vesi. Alustuseks asetage kraanikausi kohale kurn. Valage vesi kurnasse. Lõpetamiseks eemaldage sõela sattunud või ja pange see tagasi mõõtetopsi.