Kuidas vältida kõrge kalorsusega pühadejooke

Pühad on põnev aeg aastas, kuid nendega võib kaasneda lisakaloreid. Kokteilid pühadepidudel ja spetsiaalsed pühadejoogid kohvikutes on tavaliselt kaloririkkad. Kui soovite oma üldist kaloritarbimist vähendada, olge teadlik sellest, mida tarbite. Lugege hoolikalt etikette, piirake joodud alkoholi kogust ja paluge võimalusel vähendada rasvasisaldust või dieedisegisti. Väikese hoolsusega saate pühad läbi, vältides kõrge kalorsusega jooke.

1
Enne joogi valimist lugege hoolikalt etikette. Toidupoes pühadejookide või eelvalmistatud pühadejookide koostisosi varudes õppige tähelepanelikult silte kontrollima. Soovite kindlasti valida tervislikud joogid, mis ei sisalda palju lisakaloreid ja suhkrut. Piim on paljude pühadejookide, näiteks munakoogi ja spetsiaalsete kohvijookide peamine koostisosa. Piima valimisel lugege etikette. Valides 1% või lõssi, võite säästa palju kaloreid. Vältige väga magusaid jooke, samuti jooke, mis sisaldavad kunstlikke suhkruid. Sellised asjad nagu maisisiirup, mesi, sahharoos, dekstroos ja puuviljamahla kontsentraat võivad sisaldada palju lisakaloreid. Lugege kindlasti kaloreid portsjoni kohta. Mõnikord tundub, et joogis on vaid väike kogus kaloreid, kuid see on portsjoni kogus. Lähemal uurimisel selgub, et ühes pudelis on mitu portsjonit.

2
Olge kohvipoodides eriliste pühadejookidega ettevaatlik. Kohvikud pakuvad sageli pühade jaoks spetsiaalseid jooke. Näiteks piparmündilatte joomine võib olla hea maiuspala, mis aitab teil hooaja vaimus tunda. Nendes jookides võib aga olla palju kaloreid. Spetsiaalsete kohvijookide tellimisel õppige kalorite vähendamise viise. Küsige 1% või lõssi. Valige kohvipoes pakutav väikseim suurus. Hoiduge lisamaitseainetest, nagu siirupid.

3
Joo vett koos toiduga. Söögi ajal võib olla ahvatlev nautida spetsiaalseid pühadejooke. Restoranid võivad õhtusöögi ajal serveerida spetsiaalseid kokteile või teie sõbrad. Jälgige söögi ajal vee joomist. Mitte ainult ei vähenda te kaloreid, vaid vesi võib teid täita ja takistada pühade maiustustega liialdamast. Kui see on keeruline, pidage meeles, et 8 untsi munanukki sisaldab üle 340 kalori!

4
Vaadake, kas saate tellida lapse mõõtu pühadejooke. Küsige spetsiaalsete pühadejookide tellimisel, kas on võimalik saada lapse suurust. Lapse suurused on väga väikesed, mis võimaldab teil saada väikese maiuse ilma palju kaloreid kasutamata. Mõned poed ei pruugi lubada täiskasvanutel lapse suurust tellida. Sel juhul tellige lihtsalt väikseim müüdud suurus või tellige pool portsjonist. Näiteks võite tellida 8 untsi asemel 4 untsi munakooki ja seejärel lisada lõssi või vett, et see lahjendada ja tõsta kuni 8 untsi.

5
Jooge alkohoolseid jooke väikestes kogustes. Pidudel serveeritakse sageli spetsiaalseid kokteile. Sellised asjad nagu munajook, kokteilid ja hõõgvein on tavaliselt kaloririkkad. Pidage üritustel ainult 1 või 2 jooki. See mitte ainult ei aita teil kaloreid vähendada, vaid mõõdukas joomine on teie üldisele tervisele parem.

6
Võimaluse korral küsige madala kalorsusega alkohoolseid jooke. Sa ei pea pühade ajal alkoholi täielikult vahele jätma. Keskenduge lihtsalt madalama kalorsusega ja tervislikumatele pühadejookidele. Proovige tellida vähem kaloreid sisaldavaid jooke, selle asemel et tellida magusaid pühadejooke. Standardsed kokteilid, mis on valmistatud dieetjookide või toonikuveega, on tavaliselt madala kalorsusega. Tellige midagi nagu džinn ja toonik või rumm ja dieetkoks. Kui võimalik, tellige tavaliste sortide asemel lahjat õlut ja siidrit. Kokteilid, nagu kosmopoliitid, mojito, õunamartinid ja verised maarjad, on väiksema kalorisisaldusega. Kuid pidage meeles, et alkoholis on 7 kalorit grammi kohta, peaaegu sama palju kui rasvas (9 kalorit grammi kohta). Süsivesikud ja valgud sisaldavad ainult 4 kalorit grammi kohta. Seetõttu on isegi ainult alkoholi sisaldav kokteil endiselt kaloririkas.

7
Sööge enne pidu toitev eine. Kui olete heast toidust täis, jääb teil jookide jaoks vähem ruumi. Enne peol osalemist sööge tervislikku einet, mis koosneb puuviljadest, köögiviljadest, täisteradest ja lahjadest valkudest. See mitte ainult ei aita teil alkoholist eemale hoida. See võib vähendada ka suupistete ja maiustustega liialdamist. Valgud võivad olla eriti kasulikud, et hoida end täis. Sööge selliseid asju nagu kala, linnuliha, munad ja madala rasvasisaldusega juustud. Kui teil tekib peol nälg, näksige puu- ja juurvilju.

8
Joo tavalist veini hõõgveini kõrvale. Hõõgvein on pühade põhitoode. Küll aga võib see lisatud suhkru tõttu olla pakitud lisakaloreid. Kui soovite hõõgveini, jooge üks klaas. Seejärel minge üle tavalisele veinile, milles on vähem kaloreid ja suhkrut.

9
Kasutage munakoogis 1% või kooritud piima. Munapähkel on pühade põhitoit, kuid see on täidetud paksu koore, munade, suhkru ja muude kaloririkaste koostisosadega. Klaas munakooki võib olla tublisti üle 300 kalori. Kui teile meeldib ise munakooki valmistada, siis 1% või lõssi kasutamine koorega võib oluliselt vähendada kaloreid klaasis munakoogis, võimaldades samal ajal nautida pühadetraditsiooni. Pärismunade asemel võite kasutada ka munaasendajat. Kui te ise munakooki ei valmista, küsige klaasi 1% piima või lõssi või vett koos väikese 4 untsi portsu munakooki. Lisage munakooki vedeldamiseks piima või vett. Alkoholivaba munakoogi joomine võib samuti aidata teil kaloreid vähendada.

10
Jäta kohvikutes vahukoor vahele. Kui tellite pühade latte, jätke vahukoor vahele. Vahukoor pole joogile maitse lisamiseks vajalik. Kõik see lisab täiendavaid kaloreid.

11
Segage liköörid dieetsoodaga. Peol on okei juua üks või kaks jooki. See võib aidata teil lõõgastuda ja hooaega nautida. Kui vahetate lihtsalt tavalised mikserid dieedimikseri vastu, aitab teil kaloreid vähendada. Proovige tavalise ingveriõlle asemel viskit ja dieettoidulist ingveriõlut.

12
Joo lahjat õlut. Kui soovite peol õlut, minge heleda õlle juurde. Hele õlu on maitselt sarnane tavaõllega, kuid sisaldab vähem kaloreid Kui võtate peole kaasa oma õlle, hankige tavalise õlle asemel 6 pakk heledat õlut, mida oma sõpradega jagada.