Kuidas vältida hirmutavat arvutimängu mängides liigset hirmu

Paljud mängijad peavad hirmutavaid videomänge keeruliseks. Kuigi võite nautida hirmuäratava mängu mängimise põnevust, võite pärast seda tunda end ebameeldivalt ärevil. Kui soovite hirmu vähendada, mängige õiges keskkonnas. Mängige lähedal asuvate sõpradega hästi valgustatud kohas arvutimänge. Olge teadlik sellest, mida tunnete, ja vaidlustage kõik irratsionaalsed hirmud. Pärast seda tehke midagi, mis viiks oma mõtted mängust kõrvale, et aidata endal rahuneda.

1
Hoidke tuled põlema. Üks lihtne viis hirmu vähendamiseks on mängida mängu põlevate tuledega. Tulede väljalülitamine ja seejärel hirmuäratava mängu mängimine on katastroofi retsept. Hoidke tuled sisse, kui kipute kartma.Mängige mängu oma kodu eredalt valgustatud alal. Lülitage lähedal olevad tuled sisse. Võimaluse korral mängige mängu päeva jooksul. Lisaks pimeduse vältimisele võib aidata päevasel ajal mängimine. Pärast seda on teil rohkem aega millegi tegemiseks, näiteks jalutamiseks või sõbraga rääkimiseks.

2
Lülitage heli välja. Muusika ja heliefektid võivad arvutimängu hirmutavaid aspekte oluliselt suurendada. Tõenäoliselt ei aita kohutava muusika ja häirivate helide kuulmine teil videomängu mängides rahulikuks jääda. Rahulikuma kogemuse saamiseks lülitage heli välja. Samuti saate vaikse režiimis mängu mängides mängida rahustavat muusikat. Häiriva heliriba asendamine kergema heliribaga võib anda parema mängukogemuse.

3
Pange tegelased naljakaid asju tegema. Kui hakkate mängu ajal kartma, vaadake, kas leiate viisi huumori kaasamiseks. Pange oma tegelane liikuma viisil, mis näeb välja nagu ta tantsiks. Kui oskate tegelasi nimetada, proovige anda tegelastele naljakaid nimesid. Rumala nimega kaabakas hirmutab teid vähem tõenäoliselt kui hirmutava nimega kaabakas.

4
Kasutage lihtsat režiimi. Paljudes arvutimängudes võib lihtne režiim tunduda vähem hirmutav. Saate hõlpsamini alistada kõik mängus olevad kurikaelad. See muudab mängukogemuse vähem hirmutavaks. Kui mäng pakub erinevat raskusastet, valige kõige lihtsam tase.

5
Mängige teistega. Üksi mängu mängimine võib kaasa aidata hirmu tekitamisele. Kui mängite mängu sõprade seltskonnaga, võite tunda end lõdvemalt. Proovige mängu mängima grupp inimesi kokku kutsuda. See rahustab teie närve. Kui teil on hirmu pärast piinlik, ei pea te inimestele ütlema, et sellepärast soovite rühmas mängida. Võite lihtsalt öelda, et soovite mängu koos mängida. Valige inimesed, kes taluvad hirmuäratavat meediat rohkem kui teie. Nende tagasihoidlik loomus hõõrub teid.

6
Tehke kindlaks, mis teid tegelikult hirmutab. See võib aidata teada, miks te mängu kardate. See võib aidata teil näha, kus teie hirmud on irratsionaalsed. Küsige endalt: “Mida ma tegelikult kardan? Miks see mäng mind häirib?” Mõelge, miks mäng võib hirmu tekitada. Kui olete loomult ebausklik, võib kummitustega seotud mäng teile meelde tuletada pikaajalist hirmu paranormaalsuse ees. Kui olete oma hirmu tuvastanud, saate selle hirmu mängust eraldada. Võid endamisi mõelda: “Ma kardan midagi muud ja mitte seda mängu. See mäng ei ole seotud sellega, mis mind tegelikult häirib.”

7
Kujutage ette, et mängite kartmata. Visualiseerimine võib aidata vähendada teie hirmu hirmutava meedia ees. Enne mängu mängimist proovige kujutada ennast mängu mängimas ja seda nautimas, ilma et peaksite närvi minema. See aitab teie vaimul ja kehal mängu ajal lõõgastuda. Kujutlege end rahulikult istumas ja mängu mängimas. Kujutage ette, et naerate ja naudite ennast. Kasutage kõiki oma meeli. Mõelge helidele, lõhnadele ja füüsilistele aistingutele, mis mänguga kaasnevad. Kui veedate minuti, et visualiseerida ennast mängu nautides, ei lähe te mängu närvidega.

8
Olge teadlik mis tahes liialdustest. Sa võid endale teadmata oma hirmu tagajärgi liialdada. Näiteks “Ma ei maga terve öö, kui ma seda mängu mängin.” See pole ilmselt tõsi. Kuigi teil võib olla probleeme unega, ei ole te tõenäoliselt terve öö üleval lihtsalt häiriva videomängu tõttu. Olge mängu mängimise tagajärgede osas aus. Kas see tõesti mõjutab sind nii palju, et hakkad natuke kartma? Mis on halvim, mis mängu mängides juhtuda võib? On tõenäoline, et hirmuga on raske toime tulla. Siiski ei saa see olema ületamatu. Kui teile see mäng tõeliselt meeldib, tasub end ilmselt pisut hirmutada.

9
Kasutage mängu mängides positiivset enesekõnet. Olge teadlik sellest, mida te mängu mängides tunnete. Kui tunnete end siiski hirmul, vastake sellele positiivse enesekõnega. See aitab teil mängu mängides oma emotsioone kontrolli all hoida. Kontrollige, millal teil on hirmuäratav mõte. Näiteks võite mõelda midagi sellist: “Ma ei tea, mida ma teeksin, kui ma tõesti näeksin kummitust. Ma oleksin nii hirmul.” Vastake sellele positiivse ja ratsionaalse enesekõnega. Näiteks: “On väga ebatõenäoline, et ma kunagi kummitust näen, ja kui näen, siis usaldan end külmana.”

10
Vii oma fookus millelegi muule. Kui olete mängu lõpetanud, ärge sellel pikemalt peatuge. See muudab teie hirmu ainult hullemaks. Selle asemel leidke midagi lõõgastavat, millele keskenduda, mis aitab teil rahuneda. Proovige keskenduda oma lähiümbrusele. See võib tõesti aidata teil end hirmutavatest mõtetest eemaldada. Mõelge sellele, kuidas teie keha tunneb, kuidas istud või seisate või mis tahes läheduses olevad helid. Saate keskenduda ka oma hingamisele. Hingake sügavalt sisse, hingates kindlasti läbi nina. Asetage käsi enne hingamist kõhule ja proovige hingata nii, et see käsi tõuseks. Hoidke hinge kinni sekund või kaks ja seejärel hingake aeglaselt läbi suu välja.

11
Treenige pärast mängu mängimist. Stressi ja hirmuga saab hõlpsasti võidelda füüsiliste harjutustega. Proovige pärast mängu teha midagi, näiteks jalutama, jooksma või rattaga sõitma. Samuti saate oma elutoas teha näiteks tungrauad või kätekõverdusi. Kerge treening võib aidata vähendada mänguga kaasnevat stressi ja ärevust. Lõõgastuvuse suurendamiseks kuulake treenimise ajal rahustavaid laule. Saate koostada esitusloendi oma populaarsetest lõõgastuslugudest, mida treeningu ajal esitada.

12
Rääkige sõbraga. Oma tunnete kinnihoidmine võib stressi ja hirmu veelgi hullemaks muuta. Närvide rahustamiseks pärast mängu mängimist helistage või kirjutage sõbrale. Kui teil on piinlik, ei pea te olukorda selgitama. Saate lihtsalt vestelda muudest asjadest, kuni hakkate rahunema.

13
Kasutage lõõgastustehnikaid. Lõõgastustehnikad on tavad, mida saate rahustamiseks kasutada. Kui teie meel on videomänguga seotud ebameeldiva kogemuse pärast nördinud, võivad mõned head lõõgastustehnikad aidata probleemi leevendada. Proovige kujutada midagi lõõgastavat. Saate näiteks kujutada end pilve peal hõljumas.Kuulake lõõgastavat muusikat. Rahustav esitusloend võib aidata teie mõtted hirmutavast arvutimängust kõrvale juhtida. Aeglane ja sügav hingamine aitab pärast hirmutava mängu mängimist maandada.

14
Õudusunenägudega toime tulema. Pärast hirmutava videomängu mängimist võite näha õudusunenägu. Kui see juhtub, saate sellega toime tulla mitmel viisil. Proovige pärast õudusunenägu rahulikuks jääda ja end voodisse tagasi ajada. Kui keegi teine ​​teie majas on ärkvel, rääkige temaga oma õudusunenäost läbi. Samuti võite avastada, et mõni teie sõber on võrgus või ärkvel, et saada tekstsõnumeid. Kujutlege pärast õudusunenägu midagi lõõgastavat. Kujutlege ennast näiteks rannas istumas. Kui teil on öölamp, võib selle sisselülitamine pärast õudusunenägu aidata.