Kuidas vältida alkoholist tingitud kaalutõusu

Mõne joogi joomine sõpradega väljas olles ei pruugi tunduda suur asi, eriti kui te ei luba endale liiga sageli. Kuid jällegi olete kuulnud ka kardetud “õllekõhust”. Tõde on see, et pole kindlat ja kiiret tõendit selle kohta, et lihtsalt alkoholi joomine toob kaasa kaalutõusu, kuid sellel on oma osa, kuna see on kõrge kalorsusega ja takistab teie kehal rasva põletamast kalorite saamiseks. Lisaks tekitab alkohol nälga ja vähendab samas ka pidurdusvõimet, mistõttu teete pärast ühe või kahe õlle joomist halbu valikuid, mida süüa. Et vältida alkoholist tingitud kaalutõusu, peate kõiki neid mõjusid otsekohe ründama.

1
Vältige tugevat joomist või joomist. Kui joote ühel õhtul rohkem kui 2 või 3 jooki, põhjustab see tõenäolisemalt kaalutõusu kui mõõdukas joomine. Jooge aeglaselt ja laske kehal hakata alkoholi metaboliseeruma, enne kui võtate uue ringi. Üldiselt proovige oma tarbimist vähendada 1 joogini tunnis. See aitab teil tempot hoida ja loomulikult piirab ühe õhtu joomise kogust. Hoiduge ampsudest, mis suurendavad teie tarbimist üsna kiiresti, ja pidage meeles, et õllejahtijaga amps on tegelikult 2 jooki. Kuna tavaliselt joote punast veini toatemperatuuril, on see hea valik, kui otsite midagi rüübatavat. pikemaks ajaks sisse lülitatud. Samuti ei pea te muretsema, et see läheb tühjaks nagu õlu.

2
Hüdratsiooni säilitamiseks asendage alkohoolsed joogid veega. Alkoholil on kuivatav toime. Proovige juua iga alkohoolse joogi kohta vähemalt 2 klaasi vett. See lahjendab alkoholi, nii et tunnete end vähem joobeseisundis ja vähendab ka võimalust, et olete hommikul pohmellis. Enne alkoholi joomise alustamist jooge harjumuse saamiseks vähemalt 1 klaas vett. Seejärel joo iga kord, kui võtate lonksu oma alkohoolset jooki, jooke vett. See aitab teil tasakaalu säilitada.

3
Magage pärast öist joomist vähemalt 7 tundi. Hea öine väljapuhkamine aitab teie kehal alkoholi metaboliseerida ja tagab ka hommikul ärgates energia. Osa alkoholist tulenevast kaalutõusust tuleneb sellest, et tunnete end järgmisel päeval loiduna, kuid kui magate piisavalt, olete valmis päeva alustama. Kui teil on pärast linnas veedetud ööd uinumisega probleeme, tehke endale tassi kummeliteed või süüa banaani. Banaanid on rikkad trüptofaanist, mis soodustab unehormoonide teket teie kehas, et aidata teil kiiremini uinuda.

4
Võtke igal nädalal joomisest vähemalt 3 päeva järjest pausi. Tõenäoliselt võtate alkoholist kaalus juurde, kui joote igal õhtul või isegi enamikul öödel nädalas. Kuna pärast alkoholi töötlemist kulub teie maksarakkude taastumiseks 2–3 päeva, andke neile terve maksa säilitamiseks 3 päeva puhkust. Näiteks kui lähete reedel sõpradega välja jooma, võite laupäeval mitte jooma, Pühapäeval või esmaspäeval. Siis oleks teie maks puhas. Kui plaanite ka laupäeva õhtul välja minna, võtke pühapäevast teisipäevani 3 vaba päeva alates viimasest alkoholitarbimise päevast.

5
Proovige õlle või kange alkoholi asemel punast veini. Sõltumata sellest, mida sööte, põhjustab mõõdukas punane vein vähem kaalutõusu kui õlu või vägijook. Kui joote punast veini koos tervislike einetega, võib see isegi aidata teil veidi rohkem kaalust alla võtta. Kui lähete õllelt või vägijookilt üle punasele veinile, pidage meeles, et joomine on mõõdukas. Veinil on suurem alkoholisisaldus kui õlles, nii et kui olete harjunud jooma 3 õlut, võiksite seda vähendada 1 või 2 klaasi veinini.

6
Otsige madala kalorsusega õlut. Paljud õlled, eriti nisuõlu, on kaloririkkad ja nende kalorisisaldust ei ole sageli etiketil loetletud. Kui saate kohalikus baaris õlut kraanist, ei pruugi teie baarmen ka kalorisisaldust teada. Tehke enne välja minekut väike kodutöö, otsides veebist õlle kaloriloendurit, et saaksite silmas pidada mõningaid madala kalorsusega valikuid. Õlles, mida reklaamitakse kui “kerget”, on tavaliselt umbes 100 kalorit, samas kui mõned õlled, näiteks Budweiser Select 55 (55 kalorit) ja Miller 64 (64 kalorit) on alla 100 kalori. Heledama värvusega õlled, nagu pale ale, IPA ja pilsnerid, sisaldavad tavaliselt umbes 150–200 kalorit. Tumedates õlledes, nagu stouts, black ale ja amber ale, on tavaliselt rohkem kui 200 kalorit. Pöörake tähelepanu ka maitselisanditele. Näiteks maapähklivõi või šokolaadistout sisaldab tõenäoliselt rohkem kaloreid kui kohvi stout.

7
Pidage kinni vähese või ilma suhkruta segistite juures. Kui eelistate kokteile õllele või veinile, saate oma kehakaalu kontrolli all hoida paremini, kui valite klubisooda või vee. Magusad suhkrurikkad kokteilid võivad suurendada söögiisu, tekitades soovi joomise ajal näksida. Suhkrumikserid lisavad ka alkoholile kaloreid, nii et suhteliselt tervislik jook võib üsna kiiresti muutuda dieediks. Kui eelistate magusamaid jooke, proovige midagi, mis on valmistatud puuviljamahla või ürtidega, näiteks viin ja jõhvikas, mitte margarita või daiquiri.

8
Arvutage oma öiste jookide kogukalorid. Alkohoolseid jooke peetakse “energiatihedaks”, mis tähendab, et neis on rohkem kaloreid kui teistes jookides. Kuna enamikul alkohoolsetel jookidel on vähe või üldse mitte toiteväärtust, peetakse neid “tühjadeks kaloriteks”. Kui liidate õhtu jooksul tarbitud jookide kalorite arvu, saate aimu, kui palju tühje kaloreid te tarbite. Kui peate praegu dieeti ja loete kaloreid, lisage joogid oma nädala toidukordade planeerimisse. et te ei tarbiks liigseid kaloreid ja ei rikuks oma dieeti. Internetis on saadaval alkoholikalorite kalkulaatorid, mis aitavad teil paremini hinnata igal joomise õhtul tarbitud kalorite arvu.

9
Enne väljaminekut sööge lahja valku ja rohelisi köögivilju. Kui joote, metaboliseerib teie keha alkoholi enne midagi muud, mis tähendab, et kui sööte enne baari minekut süsivesikute- ja rasvarohke eine, võtate kaalus juurde. Selle asemel valige lahja valk, nagu grillkana, koos mõne rohelise köögiviljaga, nagu brokoli või spinat. Alkoholis sisalduvad kalorid võivad ahvatleda teid enne välja jooma minekut sööki vahele jätma, kuid üldiselt on see halb mõte. Söömine enne väljaminekut aeglustab alkoholi imendumise kiirust teie vereringesse, võimaldades teil paremini kontrollida oma joomist alkoholi mõju teie vaimule ja kehale.

10
Sööge joomise ajal, et aeglustada alkoholi imendumist. Alkoholi kontsentratsioon teie vereringes (mida nimetatakse ka verealkoholi kontsentratsiooniks või BAC-ks) on see, mis paneb teid pärast joomist purjus või uimaseks. Söömine nii enne joomist kui ka joomise ajal aitab seda kontsentratsiooni vähendada, sest keha ei omasta seda nii kiiresti. Kui te ei soovi kaalus juurde võtta, on see, mida sööte, sama oluline kui see, kuidas ja millal sööte. Hoiduge rasvasest praetoidust ja otsige tervislikumaid valikuid. Näiteks kui olete baaris, võite süüa grillkana võileiba, mitte burgerit.

11
Sirutage käsi juurviljade poole, kui pärast joomist näksite. Üks või kaks jooki võivad tekitada näljatunde ja baarides on sageli selle vajaduse rahuldamiseks palju valikuvõimalusi. Kuid palju “baaritoitu” on praetud ja sisaldab palju rasva ja süsivesikuid, mis põhjustavad ainult kilode suurenemist. Kui menüüs on salat, valige see. Tervisliku toidu leidmine võib olla eriti keeruline, kui veedate hilisõhtu linnas väljas. Selle asemel, et rahuldada oma isu rasvase burgeri või täidisega burrito järele, suunduge koju ja sööge midagi tervislikumat, näiteks salatit, milles on palju rohelisi ja muid erksavärvilisi köögivilju. Kui teate, et lähete välja jooma, valmistage midagi ette. enne lahkumist, et saaksite koju jõudes tervisliku toiduvaliku, ilma et peaksite sellele mõtlema. Kui kodus on midagi valmis, võib see aidata ka väljasõidu ajal vastu panna soovile midagi osta.