Kuidas valmistada vegan-rebitud kana

Veganlus on liha, piimatoodete ja muude loomsete saaduste väljajätmine toidust. Veganiks olemine võib mõnikord olla keeruline, kui te ei suuda järgida enamikke traditsioonilisi lääne retsepte, kuid selle kiire õpetuse abil saate muuta mõne oma lemmikretsepti veganiks!. Olgu see siis Mehhiko, BBQ, Jamaica, Kreeka või Teriyaki stiilis hakitud kana, see “Kuidas teha” on teie vegantoidu jaoks päästja. See retsept näitab teile, kuidas valmistada seitani, gluteenipõhist valku, mis pärast valmimist saab olema proteiinist pakatav kanapeen!

1
Alustuseks sega jahu ja vesi tainaks. Sõtku segu kokku, kuni moodustub ühtlane taignapall. See samm peaks kesta umbes 15 minutit.

2
Kata tainas kaussi ja lase 90 minutit seista.

3
Pese tainas. Pärast 90-minutilist puhkamist võtke tainas ja kastke pall vette. Alustage taigna “pesemist”, sõtkudes seda vee all, kuni vesi muutub valgeks. Valage valge tärklisevesi ja täitke kauss värske veega. Korrake pesemis- ja loputusprotsessi, kuni vesi muutub kergelt läbipaistvaks. See samm võtab aega umbes 10 minutit.

4
Lisa maitseained. Pärast taigna pesemist on teil lihav tekstuuriga valk, mida nimetatakse seitaniks. Järgmine samm on vürtsidega lõbutseda! Kuna enamik linnuliha maitseaineid on vegan, võib see samm olla nii loominguline, kui soovite. Selle baasi võimalused on peaaegu lõputud. Kui proovite valmistada tükeldatud kana enchiladasid, proovige kasutada taco maitseainet. Kui valmistate tükeldatud kana BBQ võileiba, pidage kinni soolapipra ja küüslaugu põhitõdedest ning lõpetage roog, segades pärast purustamist BBQ-kastet.

5
Marineeri. Ükskõik millise maitseaine valite, sõtku see kindlasti korralikult sisse ja lase tund aega marineerida.

6
Võta “kana” ja vormi sellest pätsike.

7
Asetage “kana” õliga määritud kastrulisse ja prae mõlemalt poolt kuldpruuniks.

8
Lisa köögiviljapuljong. Kui mõlemad pooled on praetud, lisa nii palju köögiviljapuljongit, et seitan oleks kaetud (umbes 2 tassi, kui just ei kasuta suuremat kastrulit) ja hauta 45 minutit.

9
Eemaldage seitan ja kasutage purustamiseks kahte kahvlit.

10
Serveeri oma lemmikroas!