Kuidas valmistada sulatatud šokolaadikooki

Šokolaadist sulatatud laavakook, tuntud ka kui sulašokolaadikook, on maitsev ja dekadentlik šokolaadimagustoit. Parim osa on see, et neid kooke on suhteliselt väikeste portsjonitena ja need on nii maitsvad kui ka mitte nii halvad, kui arvate. Võib-olla olete seda pehmet, sooja ja isuäratavat magustoitu restoranides söönud ning olete valmis seda ka ise proovima. Kooki on üllatavalt lihtne valmistada — tuleb vaid tainas segada ja küpsetada 13-15 minutit. Kui soovite teada, kuidas täna ise oma šokolaadist sulatatud laavakooki valmistada, vaadake alustamiseks 1. sammu.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 425 ºF (220 ºC).

2
Piserdage neli vanillikaste tassi küpsetusspreiga. Pihustus hõlbustab kookide küpsetamise ajal tassidest vabastamist. Võite kasutada ka vorme või ramekine, et saaksite uhkema puudutuse. Võib isegi soovida vormide sisemust kergelt valge suhkruga üle puistada. Te ei vaja tasse serveerimiseks, seega pole vahet, kas need ei näe välja uskumatult uhked. Küpsetuspihusti asemel võite soovi korral kasutada veidi võid.

3
Asetage tassid küpsetusplaadile. Võite lehe vooderdada alumiiniumiga, et püüda kinni kõik juhuslikud šokolaaditükid, mis võivad sellele tilkuda.

4
Sulata või ja šokolaad mikrolaineahjus 1 minut. Aseta või ja šokolaad suurde kaussi ning kuumuta kõrgel kuumusel, kuni või on täielikult sulanud. Unikaalse maitse saamiseks võite kasutada poolmagusat šokolaadi, mõru-magusat šokolaadi või isegi nende kahe segu. Siiski on kõige parem kasutada poolmagusat eraldi või poolteist segu. Kui või on sulanud, vahusta segu seni, kuni ka šokolaad on sulanud. Või ja šokolaadi võid sulatada ka kahekordsel kuumusel keeva vee kohal. Ka keskmise suurusega kastrul ajab asja ära.

5
Lisa ülejäänud koostisosad. Nüüd segage tuhksuhkrut, kuni see on täielikult segunenud. Seejärel klopi lahti munad ja vahusta sisse. (Soovi korral võid munavalged esmalt eraldi kausis vahustada.) Seejärel lisa vanill ja jahu. (Lihtsalt ärge kasutage isekerkivat jahu.) Segage koostisosi, kuni saate kena kreemja segu.

6
Jagage segu nelja tassi. Sa ei pea seda ideaalselt jagama. Lihtsalt täitke kõik tassid umbes 3/4 ulatuses, kuni olete kõik neli tassi täitnud. Peate jätma tassidesse ruumi, et koogid kerkiksid.

7
Küpseta kooke umbes 13 minutit. See peaks kestma 11–15 minutit. Teate, et koogid on valmis, kui küljed muutuvad kõvaks, samas kui keskkohad on mõnusad ja pehmed. Kui küpsetate neid liiga palju, siis teie “lava” ei voola. Kesked ei tohiks olla täiesti vedelad, kuid siiski pehmed. Pealsed peaksid olema paisunud ja veidi mõranenud.

8
Laske 1 minut seista. Kui olete koogid ahjust välja võtnud, laske neil 1 minut jahtuda ja veidi taheneda. Proovige vastu panna kiusatusele süüa neid sellisena, nagu nad on.

9
Aseta koogid taldrikule. Nüüd kraapige noa või spaatliga tasside külgi õrnalt, et koogid tasside küljest lahti saaksid. Seejärel asetage taldrik iga koogi peale ja keerake see ümber, nii et taldrik jääks koogi alla, kuna kook tassist välja kukub ja on söömiseks valmis. Parimate tulemuste saavutamiseks hoidke iga vanillikaste tassi plaadi kohal 10 sekundit enne iga koogi vabastamist.

10
Serveeri. Neid maitsvaid kooke tuleks serveerida soojalt, et “lava” oleks kõige maitsvam. Neid saab nautida ka eraldi, kuid veelgi maitsvamad on need, kui serveerid iga kooki vaniljejäätise ja/või tervisliku annuse vahukoorega. Kooki võid proovida ka kohvimaitselise jäätisega. Täiendava maitse saamiseks võite koogile puistata tuhksuhkrut ja kaunistada iga vaarika või kumkvaadiga. Kui soovite taigna eelnevalt ette valmistada, võite täidetud tasse pärast katmist paar tundi külmikus hoida. kilega. Enne küpsetamist oodake vähemalt tund, kuni need soojenevad toatemperatuurini.