Kuidas valmistada suhkruvatti

Suurtes kogustes suhkruvatti valmistamine on praktiliselt võimatu ilma spetsiaalselt selleks loodud masinata. Kuid kui teil on kannatlikkust, oskusteavet ja mõnda tavalist kodutööriista, saate kedratud või tõmmatud suhkru lõngadest ise kauneid loominguid teha.

1
Segage suhkur, maisisiirup, vesi ja sool suures raskes kastrulis keskmisel kuumusel. Valage 4 tassi suhkrut, 1 tass maisisiirupit, 1 tass vett ja 1/4 tl. soola kastrulisse ja segage koostisosi, kuni suhkur on sulanud. Kasutage kondiitripintslit, et pühkida panni küljed, et suhkrukristallid ei tekiks.

2
Kinnitage kommide termomeeter ja kuumutage segu temperatuurini 320 °F (160 °C). Seejärel valage kuum vedelik madalasse ja kuumakindlasse anumasse. Seejärel lisage kasutatav ekstrakt ja toiduvärv ning segage koostisained korralikult läbi. Kuigi see retsept nõuab vaarikaekstrakti ja roosat toiduvärvi, võite kasutada mis tahes soovitud ekstrakti või toiduvärvi.

3
Joondage pärgament oma töölaua kohale. Võite selle ka põrandale laotada, nii et see püüab kinni kõik mahakukkunud suhkrutükid, mis võivad üle laua minna.

4
Keerake suhkrut. Kasta tühjendatud vispel suhkrusiirupisse. Hoidke seda poti kohal ja laske suhkrul vaid sekundiks tagasi anumasse tilkuda. Hoidke seda umbes ühe jala (30 cm) võrra pärgamendi kohal ja liigutage seda edasi-tagasi, nii et paberile hakkavad langema väga õhukesed suhkrukiud. Jätkake veel paar korda, kuni saate kena väljanägemisega kedratud suhkru pesa. Tea, et see ei näe välja nagu masin suhkruvatt, millega olete harjunud.

5
Keera suhkruvatt pulgakommpulkade ümber. Seda tuleks teha kohe, vastasel juhul muutub suhkur rabedaks ja paindub pulkade ümber.

6
Serveeri. Seda rooga on kõige parem nautida koheselt, kuid võite selle ka õhukindlatesse anumatesse sulgeda, et niiskus suhkruvatist eemal hoida.

7
Sega koostisosad keskmises kastrulis. Asetage 4 1/3 tassi suhkrut, 2 tassi vett, 1 tl. äädikat, 1/2 tassi maisisiirupit ja 1 tilka toiduvärvi pannile. Segage neid väga õrnalt, et te ei moodustaks panni küljele suhkrukristalle.

8
Kuumuta segu keemiseni. Kasutage kommide termomeetrit ja jälgige seda tähelepanelikult, kuni see saavutab 131 °C (268 °F). Seejärel eemaldage see tulelt ja laske sellel jahtuda, kuni temperatuur langeb 100 °C-ni (212 °F).

9
Jagage kommid ühtlaselt nelja 1-liitrisesse plastmahutisse.

10
Eemaldage see konteineritest, kui see jõuab toatemperatuurini. Tehke seda õrnalt pigistades, samal ajal kui pöörate anumat ettevaatlikult.

11
Puista küpsetusplaadile ohtralt maisitärklist. Küpsetusplaadil peaksid olema küljed.

12
Veereta kommid maisitärklises. Hõõruge ära kõik nähtavad ülejäägid.

13
Valmistage kommid tõmbamiseks ette. Tehke kommi keskele auk. Kasutage oma pöidla ja nimetissõrme, et kaevata kommi keskele auk. Seejärel kasutage survet, et ring oleks suurem, samal ajal kui komm jääb teie tehtud köie ümber sama paksuseks. Kui köis on piisavalt pikk, keerake see kaheksakujuliseks ja viige mõlemad pooled kokku.

14
Tõmmake kommid. Hoidke kommi mõlemas rusikas. Hoidke esikäsi stabiilsena, samal ajal kui tagumine käsi tõmbab õrnalt tagasi. Pöörake oma käed kommide ümber ja jätkake tõmbamist, kuni kiud on ilusad ja pikad. Jätkake kommi tõmbamist vähemalt 10-14 korda.

15
Serveeri. Nautige seda maitsvat tõmmatud kommi, kui see on heas vormis.