Kuidas valmistada šokolaadiekstrakti

Šokolaadiekstrakti valmistamine kodus on üks viis tagada, et šokolaadi tüüp ja maitse on täpselt selline, nagu soovite. See on ka lõbus ja kui teil on koostisosad juba olemas või saate neid odavalt hankida, võib šokolaadiekstrakti lahtiselt valmistamine osutuda odavamaks, kui kasutate seda palju. Mis aga kõige parem, omatehtud sort on rikkalik ning mida parema kvaliteediga tumedat šokolaadi ja kakaopulbrit kasutate, seda parem on lõpptulemus.

1
Kallutage kakaopulber puhtasse klaaspurki või -pudelisse. Vajadusel kasutage abistamiseks lehtrit.

2
Vala viin kakaopulbrile.

3
Pange kaas peale ja loksutage, et segu hästi seguneks. Või võite enne kaane lisamist segada, seejärel lisada kaane ja loksutada.

4
Jätke segu tõmbama. Asetage jahedasse pimedasse kappi ja jätke vähemalt 6–8 nädalaks. Kui saate seda kauemaks jätta, on see veelgi parem. Selle aja jooksul on kõige parem, kui saate segu üks või kaks korda nädalas loksutada.

5
Kurna ekstrakt. Kui olete veendunud, et šokolaadiekstrakt on teie maitse järgi piisavalt kange, kurna see puhtaks.

6
Niisutage veidi kohvifiltrit. Asetage see purgi või pudeli avause kohale.

7
Valage vedelik läbi filtri ja teise purki või pudelisse. See peab toimuma järk-järgult, kuna filter takistab kiiret valamist. Võtke see aeglaselt ja laske vedelikul lõplikku säilitusmahutisse tilkuda.

8
Pigistage filtrit õrnalt. Vedeliku lõppedes pigistage filtrit ettevaatlikult, et saada välja viimased šokolaadiga immutatud vedeliku killud. Seejärel saab selle utiliseerida.

9
Pane kurnatud vedelikule kaas peale. See on teie väärtuslik šokolaadiekstrakt.

10
Valmis. Ekstrakt on nüüd küpsetamiseks ja toiduvalmistamiseks kasutamiseks valmis. Enne kasutamist loksutada.