Kuidas valmistada röstitud kartulit grillil

Kartulite röstimine grillil on mugav, kui grillid või ei taha suvel kuuma ahju sisse lülitada. See on ka lihtne protsess. Peate lihtsalt kartulid neljaks lõikama ja röstimispannil oliiviõliga viskama. Kui kartulid on grillil, peate ootama vaid 25 minutit, enne kui kartulid on röstitud ja serveerimiseks valmis.

1
Puhastamiseks loputage kartulid külma vee all. Asetage kartulid pärast loputamist kaussi või taldrikule. Grillil saab röstida kõiki universaalseid kartuleid, nagu lillad kartulid, sinised kartulid ja Yukon Golds. Kui soovite kartulit, mis säilitab röstimise ajal oma kuju, vali vahajas, nagu punase koorega või sõrmkäpp. Kuigi see pole vajalik, võite kartulid pärast loputamist koorida, kui eelistate neid ilma kooreta.

2
Asetage kartul lõikelauale ja hoidke seda ühe käega paigal. Hoidke oma sõrmeotstega kartulit mõlemast otsast, nii et teie käsi ei oleks lõikamise ajal noa lähedal. Vajutage sõrmedega tugevalt alla, et kartul lõikamise ajal laualt maha ei veereks.

3
Lõika kartul terava noaga pikuti pooleks. Teil peaks olema kaks võrdset kartulipoolt. Pange üks kõrvale ja asetage teine ​​pool lõikelauale esiküljega allapoole (ümar pool peaks olema ülespoole).

4
Lõika kartul lõikelaual risti pooleks. Tõstke kaks tükki kõrvale ja haarake teine ​​pool varasemast kartulist. Lõika see kartul samuti risti pooleks. Nüüd peaks teil olema neli võrdset kartulitükki.

5
Korrake seda ülejäänud kartulitega, mida röstite. Lõikamise ajal asetage neljaks lõigatud tükid ohutuks säilitamiseks kaussi, kuni olete valmis need grillile panema.

6
Seadke grill kõrgele kuumusele. Kartuleid tuleb röstida ühtlasel temperatuuril 500 ºF (260 ºC). Enamiku gaasigrillide seadistus “kõrge” jääb sellesse vahemikku. Kui kasutate söegrilli, vaadake grilli kaanel olevat termomeetrit ja reguleerige söe kogust vastavalt vajadusele.

7
Valage tulekindlale röstimispannile ½ tassi (0,12 liitrit) ekstra neitsioliiviõli. Veenduge, et kasutatav pann oleks piisavalt suur, et mahutada kõik röstitavad kartulid. Röstitud kartulitele lisamaitse andmiseks lisage koos oliiviõliga pannile kolm kooritud ja purustatud küüslauguküünt.

8
Asetage röstimispann grillile ja sulgege kaas kaheks minutiks. Seadistage taimer, et te ei kaotaks ajataju. Pärast kahe minuti möödumist tõstke grilli kaas üles ja vaadake õli. See peaks särama.

9
Lisa pannile kartulid. Olge neid sisse pannes ettevaatlik, et kuuma õli teile peale ei pritsiks. Kasutage tangide paari, et asetada iga kartul õrnalt pannile. Segage kartuleid pannil, kuni need on kõik õliga kaetud.

10
Sulgege grillikaas ja laske kartulitel 20-25 minutit röstida. Ava grillikaas iga viie minuti järel, et kartulid spaatliga ümber pöörata. 20–25 minuti pärast kontrollige kartulit, et näha, kas need on pehmed ja kuldpruunid. Kui see pole nii, jätkake kartulitel veel viis minutit röstimist.

11
Maitsesta ja serveeri röstitud kartuleid. Lisage röstimispannil olevatele kartulitele soola, pipart või muid maitseaineid. Sega kartulid, et need oleks maitseainega kaetud. Tõsta kartulid pannilt spaatliga välja ja tõsta serveerimiseks taldrikule.

12
Valmis.