Kuidas valmistada Lõuna-Aasia paani

Paan on Lõuna-Aasias levinud söögijärgne vahepala ja “suuvärskendaja”. See koosneb aromaatsete koostisosadega täidetud beetlilehest. Seejärel volditakse leht kolmnurgaks ja süüakse tavaliselt ühe hammustusega. Mõned otsustavad selle alla neelata, teised aga sülitavad selle pärast närimist välja.

1
Pese beetlilehed. Hoidke oma beetli lehti jooksva vee all ja kuivatage need paberrätikuga, et mitte rebeneda.

2
Lõika beetlilehtede varred ära. Voldi beetelilehed pooleks ja lõika puhaste kääridega lehtede allservast vars ära. Samamoodi saate selle varre lihtsalt oma kätega ära rebida.

3
Lõika beetlilehed. Asetage lehed eraldi tööpinnale terava küljega ülespoole. Lõigake puhaste kääridega pilu, mis ulatub lehe alumisest ümardatud küljest â…“–½ üles.

4
Lisa chuna. Chuna on kaltsiumhüdroksiid, mis on valmistatud pastaks. Chuna kuivamine on väga tavaline. Kui see nii on, võtke osa chuna pulbrit eraldi kaussi ja niisutage seda vähese veega. Seejärel kasutage oma sõrme või väikest lusikat ja hõõruge lehtede ühele küljele väike kogus chunat.

5
Lisa katha pulber. Katha on katehhu taimest saadud pulbriekstrakt. Puista katha pulbrit oma lehtede peale.

6
Valmistage lehed ette. Pöörake lehti 180 kraadi, nii et terav külg oleks allapoole. Leidke varem tehtud pilu.

7
Vormi lehetops. Haarake pilu moodustatud ühest küljest ja hakake seda aeglaselt vastaskülje poole tõmbama. Korrake sama protseduuri teise poolega samal ajal, et moodustada tass.

8
Asetage oma leht õigesse asendisse. Pöörake oma tassi nii, et terav külg oleks ülespoole. Nüüd olete valmis oma tassi täitma.

9
Lisage paan chatni. Paan chatni on pasta, mis on maitsestatud safraniga, millele on lisatud hõbedat või kuldlehte. Lisage väike kogus oma äsja valmistatud beetlilehe tassi.

10
Lisa gulkand. Gulkand on roosimaitseline moos. Lisage tassi sisse lusikatäis gulkandi. Lisage rohkem, kui soovite, et teie paan oleks magusam.

11
Lisa apteegitilli seemned. Suhkruga kaetud värvilisi ja tavalisi apteegitilli seemneid saab osta enamikul India toidukaupade turgudel. Lisage julgelt üks või mõlemad. See on üks meie paani suuvärskendavatest osadest.

12
Lisa kardemon. Mõned inimesed naudivad oma panni sees tervet kardemoni, teised eelistavad seda purustatult. Kui soovite oma kardemoni purustada, kasutage spaatlit või kätt ja avaldage veidi survet, et koor kergelt purustada. Lisage oma paani nii palju kui soovite.

13
Lisa kookospähkel. Kookospähkel on mitmel kujul, näiteks magustatud või kuivatatud. Selle paani jaoks kasutati kuivatatud kookospähklit, kuid võite vabalt kasutada soovitud kookospähkli vormi.

14
Lisa mentooli kristallid. Mentooli kristallid ekstraheeritakse piparmündiõlist. Annavad väga värskendava piparmündi maitse. Lisage sees 1-2 väikest tükki.

15
Lisage Tutti Frutti. Tutti Frutti on suhkrustatud puuvili. See on valikuline koostisosa, mida paljudele lastele meeldib lisada.

16
Lisa beetlipähklid. See samm on täiesti vabatahtlik, kuna suurtes kogustes söödud beetlipähklid võivad tervist kahjustada. Kui plaanite neid lisada, lisage vaid paar tükki ja vältige nende liigset söömist.

17
Voldi oma paan kokku. Tuletage meelde, et teie paan on taskukujuline. Tasku tasandage, lükates pöidlaga alla.

18
Hankige õige kolmnurga kuju. Ülaservas paistab välja kolmnurk. Voldi see kolmnurk alla.

19
Tihendage oma paan. Sulgege paan hambaorku, nelgitükiga või mähkige see fooliumisse. Selles esitluses kasutati paani sulgemiseks nelgitükki. Ükski neist pole vajalik ja paani saab ka sel hetkel otse süüa.

20
Nautige oma paani. Traditsiooniliselt söövad lõuna-aasialased paani ühe ampsuga. Nautige oma paani nii, nagu teile meeldib.