Kuidas valmistada kolme nõuga rösti

Tri-tip on suur, lame ja kolmnurkne lihalõik, mis on võetud sisefileest allapoole. Seda saab röstida või grillida eesmärgiga küpsetada see keskmisele või haruldasele tasemele.

1
Valige kolme otsaga röst. Pöörake eesmärgiks praadi, mis kaalub umbes 2,5–3 naela. (1,1–1,4 kg), et hoida kuivas ahjus küpsemise ajal keskel niiske. Valige 1, mis on läbivalt marmoreeritud. Kolme otsaga praad võib olla märgistatud kui “fileepraad”, “kolmnurkpraad” või isegi Santa Maria praad. Liha ühel küljel peaks olema rohkem rasva kui teisel. Küpsetate seda nii, et see pool on ülespoole. Selles lihatükis on vähe sisemist rasva, seega on seda parem küpsetada kõrgel temperatuuril kuni keskmise haruldase küpsusastmeni.

2
Küpseta seda 3–5 päeva jooksul pärast koju toomist. Võite selle ka kuni 1 nädalaks lihunikupakendis külmutada. Sulatage see enne küpsetamist täielikult külmkapis.

3
Maitsesta praad 24 tundi ette. Seda tüüpi või prae puhul kasutatakse traditsiooniliselt Santa Maria hõõrumist. Kui olete maitseainega kogu prae masseerinud, mässige see kilesse ja asetage tagasi külmkappi. Et Santa Maria hõõruks 1,8 kg kaaluva prae jaoks, segage 1 spl. (18 g) soola, 1 spl. (6,9 g) musta pipart, 1 spl. (9,3 g) küüslaugupulbrit, 1 spl. (7,2 g) sibulapulbrit, 1 spl. (5,4 g) kuivatatud pune, 1 tl. (1,8 g) Cayenne’i pipart, 1 tl. (1,2 g) kuiva rosmariini ja ½ tl. (0,4 g) kuivatatud salvei.

4
Eemaldage röst külmkapist 45 minutit enne selle küpsetamist. Lases sellel soojeneda toatemperatuuril, küpseb see ahjus ühtlasemalt.

5
Kuumuta ahi temperatuurini 425 kraadi Fahrenheiti (218 kraadi Celsiuse järgi).

6
Asetage röst madalale röstimispannile rasvase poolega ülespoole. Veenduge, et pannil oleks huul, et saaksite mahla koguda.

7
Küpseta liha 30 minutit. Katsetage seda lihatermomeetriga. Keskmise haruldase rösti puhul peaksite püüdma saavutada 135 kraadi Fahrenheiti (57 kraadi Celsiuse järgi) ja keskmise rösti puhul 150 kraadi (66 kraadi Celsiuse järgi).

8
Eemaldage see ahjust ja asetage see lauale. Katke see alumiiniumfooliumiga. Liha küpseb veel mitu minutit, seega laske sellel 15 minutit puhata.

9
Viiluta liha õhukeselt üle tera.

10
Maitsesta praad Santa Maria hõõrumise retseptiga. Võite seda ka üleöö marineerida mis tahes teie valitud marinaadi retseptiga.

11
Võtke praad külmkapist välja 45 minutit enne röstimist.

12
Kuumuta grill ühelt poolt kõrgeks. Jätke grilli teine ​​pool kaudseks kuumenemiseks välja. Peaksite püüdma hoida temperatuuri 500 kraadi Fahrenheiti (260 kraadi Celsiuse järgi) otsese kuumuse korral ja 250 kuni 300 kraadi Fahrenheiti (121 kuni 149 kraadi Celsiuse järgi) kaudse kuumuse korral.

13
Küpseta kolme otsaga. Asetage praad kõrgele tulele. Pöörake seda, kuni kõik küljed on pruunid.Peate seda 3–4 minutit mõlemalt poolt röstima.

14
Asetage röst kaudsele tulele rasvase poolega ülespoole. Keerake otsene kuumuse regulaator alla umbes 400 kraadi Fahrenheiti (204 kraadi Celsiuse järgi). Langetage kaas või katke praad.

15
Testige liha 30 minuti pärast lihatermomeetriga. Eemaldage see grillilt, kui see on 135 kraadi (keskmine haruldane) või 150 kraadi Fahrenheiti (keskmine). Kolme otsaga lõige hakkab kõvaks muutuma, kui küpsetate sellest kõrgemal temperatuuril.

16
Seadke kolmeosaline ots leti külge toetuma. Katke see alumiiniumfooliumiga. Praad jätkab küpsetamist ja saavutab sisetemperatuuri 5–10 kraadi võrra kuumemaks kui viimane näit.

17
Viiluta liha vastu tera. Serveeri kohe.