Kuidas valmistada Beiglit (Ungari mooniseemne- ja pähklirullid)

Beigli on ehtne ungari kondiitritooted, mida sageli serveeritakse jõuludeks. See on magus ja sellel on palju erinevaid täidiseid, millest levinumad on mooniseemned ja kreeka pähklid.

1
Lahustage pärm ja granuleeritud suhkur 1/4 tassi leiges piimas. Tõsta 10 minutiks kõrvale, kuni vedelik moodustab vahuse segu.

2
Sega suures kausis jahu, tuhksuhkur ja sool. Lõika sisse või. Sega hästi.

3
Tee keskele süvend ning lisa pärmisegu ja munakollased. Segage õrnalt, lisades järk-järgult 1/4 kuni 1/2 tassi piima, kuni tainast saab palli. Kata rätikuga ja lase kerkida kahekordseks (2 tundi).

4
Jahvatage eraldi kreeka pähklid ja mooniseemned.

5
Sega kahe täidise koostisosad eraldi keskmises kastrulis ja hauta tasasel tulel 15 minutit, sageli segades. Tõsta pliidilt ja lase jahtuda.

6
Jagage tainas kaheks pooleks ja rullige kumbki pool jahusel pinnal 12×18-tollisteks ristkülikuteks. Määri ühele ristkülikule pähklitäidis ja teisele mooniseemnetäidis, jättes kõikidesse äärtesse vähemalt tolline veeris.

7
Lekkimise vältimiseks keerake küljed üles ja rullige beigli pikuti, et moodustada kaks 12-tollist rulli. Pintselda rullide tipud munavalgega, torka neisse kahvliga mõned augud.

8
Küpseta 177 °C (350 °F) juures 40–45 minutit või kuni kuldpruunini.

9
Valmis.