Kuidas tükeldada kana

Kui valmistate süüa väikese eelarvega, saate sageli raha säästa, ostes eelnevalt lõigatud tükkide asemel terve kana. Terve kana küpsetamine ei ole aga alati otstarbekas. Kui soovite oma kana grilli, pajapoti või fritüüri jaoks tükeldada, võib tükeldamine teatud kohtades protsessi lihtsamaks muuta. Enne ja pärast kana lõikamist puhastage alati oma tööpiirkond ja riistad, et vältida bakterite levikut.

1
Eemaldage kana pakendist. Lõika plastpakend lahti ja võta kana välja. Kui kana on punutud nööri, plasti või kummipaelaga, lõigake noaga kõik sõrestikumaterjalid ja eemaldage need kana küljest. Visake ära kõik pakkematerjalid. Olge plastümbrise eemaldamisel ettevaatlik, et mitte maha voolata kogunenud mahla.

2
Asetage kana rinnatükk puhtale lõikepinnale. Pärast kana pakendist väljavõtmist asetage see steriilsele lõikelauale või suurele taldrikule. Asetage kana selili rinnaga ülespoole. Enne töö alustamist võiksite oma tööpiirkonnale panna mõned paberrätikud, et vältida vere või mahla pritsimist teie töölauale.

3
Võtke kael ja sisemused välja, kui need on olemas. Sirutage käed kana kehaõõnsusse ja katsuge plast- või paberkotti, mis sisaldab selliseid organeid nagu maks, süda ja mao. Kui leiate sisekoti, tõmmake see välja ja asetage kõrvale. Kaela võib leida ka kehaõõnde seest, kas eraldi või koos teiste sisemustega kottituna. Soovi korral võid sisikond salvestada, et kasutada neid laos või mõnes muus retseptis. Vastasel juhul visake need koos pakendiga ära.

4
Lõika kehaõõne ümbert ära rasv. Mõnikord on kana kehaõõne (saba lähedal) või kaela põhja ümber suured rasvatükid. Kui leiate nendest kohtadest rasva, lõigake see terava noaga ära. Soovi korral saate kanarasva säästa ja kasutada toiduvalmistamiseks. Lisage see soolastesse retseptidesse, kus muidu kasutaksite võid, et saada eriti rikkalikku maitset.

5
Lõika ära iga tiib, kus see ühendub rinnaga. Haarake ühest tiivast ja liigutage seda veidi, et aidata teil leida liigendit, mis kinnitab selle rinna külje külge. Lõika terava kööginoa otsaga läbi nahk ja liigend ning eralda tiib korpusest. Korrake toimingut teisel poolel. Pöidla vajutamine vastu kohta, kus tiib kehaga kokku puutub, võib liigese leidmist hõlbustada. Kui tõmbate lõike tegemise ajal tiiba üles, aitab kana kaal seda teha. eraldamine on lihtsam. Ideaalis peaksite selleks kasutama teravat konditusnuga. Hoidke oma sõrmed alati eemal ja olge teravate nugadega töötades ettevaatlik.

6
Viiluta nahk reie ja rinna vahel. Enne jala lõikamist haarake jalast ja tõmmake see kehast eemale. Lõigake nahk, kus reie kinnitub rinna külje külge. Nii on teil enne järgmise lõike tegemist lihtsam näha, kus reie liiges asub.

7
Otsige üles reie liigend ja lõigake see läbi. Uurige äsja tehtud lõiget ja leidke liigend, kus reie kinnitub keha külge. Võib-olla on abi jala veidi liigutamisest, et teha kindlaks, kus liiges täpselt asub. Kui leiate selle, lõigake liigend noaga läbi. Korrake seda lõiget teisel reiel. Samuti võite reie tagasi painutada, et liigend pesast välja tõmmata. See muudab liigendi leidmise ja lõikamise veelgi lihtsamaks. Liigend asub kana keha küljel kaugel all, selja lähedal.

8
Tehke lõige reie ja trummipulga ühenduskohta. Kui soovid, võid nüüd reied kintsudest eraldada. Asetage jalaveerandid nahaga allapoole ja painutage neid veidi, et leida trummipulga ja reie vaheline ühenduskoht, seejärel viilutage liigend puhtalt läbi. Võite märgata rasvajoont, mis jookseb üle jala just trummipulga ja reie kokkupuutekohas. . Kasutage seda joont lõike tegemisel juhisena.

9
Eemaldage selgroog terava noa või köögikääridega. Järgmiseks võtke kana üles ja hoidke seda lõikepinnal peaga allapoole. Otsige üles rasvajooned, mis kulgevad piki torso külgi selja lähedal ja lõigake mööda neid jooni sabast õlani. Selgroo eemaldamiseks korrake seda lõiget mõlemal küljel. Rasvajoon algab diagonaaljoonena, mis kulgeb kehaõõne ava ülaosast ja on nurga all selgroo poole üle reie liigeste. Võite kasutada kas konditusnuga või paar köögikäärid nende jaotustükkide jaoks. Kanast maksimumi saamiseks salvestage selgroog ja kasutage seda maitsva puljongi valmistamiseks!

10
Rindade eraldamiseks lõigake läbi rinnaluu. Pöörake rind lõikelaual naha alla ja tehke tagantpoolt luu keskele väike pilu. Seejärel keerake rind ümber ja suruge seda kahe käega alla, et luu murda. Tõmmake rinnapoolikud veidi laiali, seejärel lõigake nende eraldamiseks noaga läbi rinna keskosa. Teise võimalusena võite lõigata otse läbi rinnaluu tagantpoolt. Selleks vajate palju küünarnuki määret. Voldi köögirätik kokku ja aseta see üle noa tuhmi serva, seejärel suru tera kätega tugevalt alla, et nuga läbi suruda.