Kuidas teha veinipritsi

Veiniprits on värskendav kombinatsioon valgest või punasest veinist ja vahuveinist. Need on suurepärane viis kalorite vähendamiseks, alkoholitarbimise vähendamiseks või lihtsalt veinivarude säästmiseks pidudel. Veinipritsid on eriti hinnatud nendel kuumadel suvepärastel pärastlõunal. Mis kõige parem, olenemata sellest, kas soovite valmistada klassikalist valge veini pritsimist, punase veini pritsimist või maitsvat mahlakast veinipritsi, saate kokteili kiirustades kokku klopsida.

1
Jahutage vein põhjalikult. Soovite, et teie spritzer oleks külm, seega on oluline alustada valge veiniga, mis on äärmiselt jahutatud. Asetage see 3–4 tunniks külmkappi või 1–2 tunniks sügavkülma, et veenduda, et see on enne kokteili valmistamist piisavalt külm. Teate, et vein on piisavalt külm, kui see jäätub klaasi, millesse selle valate. .

2
Valage vein klaasi ja lisage soodaga. Kui valge vein on korralikult jahtunud, lisa 1 tass (237 ml) seda serveerimisklaasi. Klaasi katteks lisage ½ tassi (118 ml) külma klubisoodat või vahuvett. Valge veini pritsimine serveeritakse tavaliselt veiniklaasides. Kui eelistate magusamat pritsimist, võite klubisooda asendada sidruni-laimi sooda või ingveriõlega.

3
Kaunista spritzer laimiviiluga. Pärast veini ja sooda kokkusegamist lõigake värske laimi viil. Kleepige viil klaasi küljele ja serveerige pritsimist, kui see on veel jahtunud.

4
Täida klaas jääga. Punase veini pritsimiseks on kõige parem kasutada Collinsi klaasi või mõnda muud suurt klaasi. Lisage klaasile nii palju jääd, et see oleks umbes poolenisti täidetud.

5
Valage vein jääle ja lisage soodaga. Kui jää on klaasis, lisage 1 tass (237 ml) punast veini. Järgmisena täitke ülejäänud klaas ½ kuubi (118 ml) soodaga. Kasutage pikka lusikat või kõrt, et vein ja sooda õrnalt kokku segada. Kui soovite, et teie punase veini pritsimine oleks veidi magusam, võite segada sisse ka veidi lihtsat siirupit.

6
Ujutage mõned vaarikad spritzeris ja serveerige. Kui vein ja sooda on segatud, tilgutage kaunistuseks klaasi paar vaarikat. Serveerige pritsimist, kuni see on veel külm. Külmutatud vaarikate kasutamine kaunistuseks võib aidata pritsimist külmana hoida. Soovi korral võite pritsimiseks kasutada värskeid piparmündilehti.

7
Täida klaas jääga. Valige pritsimiseks klaas selle järgi, millist tüüpi veini te kasutate. Veiniklaasid sobivad kõige paremini valge veini pritsimiseks, samas kui trumlid sobivad kõige paremini punase veini pritsimiseks. Lisage nii palju jääd, et klaas oleks poolenisti täidetud. Kui te ei saa valida valge ja punase vahel, võite kasutada ka roosat veini.

8
Lisage vein, sooda ja mahl. Valage jääle 4 untsi (118 ml) teie valitud kuiva veini, 2 untsi (59 ml) klubisoodat ja ½ untsi (15 ml) teie valitud puuviljamahla. Segage koostisained õrnalt kokteililusikaga. Võite kasutada mis tahes mahla, mis teile meeldib, kuid maitsvad valikud on apelsin, jõhvikas, õun, ananass ja granaatõun.

9
Pigista tsitruseviil klaasi ja sega uuesti. Pritsile veidi maitse andmiseks lisa segule sidruni- või laimiviilu mahl, pigistades seda üle klaasi. Segage pritsimist lusikaga uuesti, et kõik maitsed oleksid omavahel ühendatud.

10
Kaunista teise tsitruseviiluga ja serveeri. Kui prits on segatud, lisage klaasi küljele kaunistuseks värske sidruni- või laimiviil. Joo spritzerit, kui see on veel külm.