Kuidas teha Turon (banaanikuub)

Turon on kuulus Filipiinide magustoit, mis on valmistatud sabast (jahubanaanid) ja langkast (jackfruit), mis on pakitud õrnatesse lumpia ümbristesse ja praetud krõbedaks. Saadud õrnaid rulle võib serveerida pruuni suhkrusiirupi või millegi erilisema lisandiga, näiteks magusa kookoskastmega. Vaadake 1. sammu, et saada teavet selle maitsva roa valmistamise kohta.

1
Valmista täidis. Turoni täidis koosneb hakitud langkast ja sabast. Lihtsalt tükeldage värske langka, et see valmis saada. Puuvilju võib süüa toorelt, kui see on täielikult küpsenud. Saba valmistamiseks lõika igaüks kolmeks pikaks tükiks ja veereta iga tükk kergelt pruunis suhkrus. Asetage langka kauss ja viilutatud suhkrustatud saba kauss, et saaksite rulle täitma hakata. Kui te langkat ei leia, võite selle retseptist välja jätta. Paljud turoni retseptid ei nõua langkat, kuigi see on tavaline traditsiooniline koostisosa. Kui te ei leia sabat, kasutage väikseimaid banaane. Banaanid on suuremad kui saba, nii et teil pole nii palju vaja. Saba maitseb nagu jahubanaani ja banaani ristand.

2
Tõmmake lumpia laiali. Paberõhukese lumpia lehti on raske lahti tõmmata; ole väga õrn, et need ei rebeneks. Tõmmake need lahti ja pange need välja, et need kokkupanemiseks ette valmistada. Võib aidata sõrmi sooja veega niisutada, et need ei jääks ümbriste külge. Samuti võite ümbriseid kõigepealt aurutada, et need kergemini lahti tuleks. Kui te ei leia lumpia ümbriseid, sobivad hästi ka kevadrulli ümbrised. Lumpia on veidi õhem kui kevadrullipaberid, kuid maitse on üsna sarnane.

3
Täida turoon. Laota ümbrisele 2–3 sabaviilu. Tõsta viiludele lusikaga paar teelusikatäit langkat.

4
Pakkige turoon. Alustuseks voltige ümbrise ülemine ja alumine osa keskkoha poole. Pöörake ümbrist ettevaatlikult 180 kraadi, nii et lahtivolditud külg oleks teie poole. Rulli ümbris endast eemale, nagu teeksid munarulli või tarretiserulli. Pintselda ümbrise servale suur munavalgega, et see paigale tihendada. Lõpeta ülejäänud ümbriste täitmine ja rullimine. Pärast turooni pakkimist on üheks traditsiooniliseks valmistusviisiks turooni rullimine pruunis suhkrus. Suhkur karamelliseerub turoni praadimisel. Teise võimalusena võite valmistada pruuni suhkrusiirupit, mida serveerida koos turooniga pärast nende praadimist.

5
Kuumuta õli. Asetage õli praadimiseks sobivasse sügavasse malmpannile või hollandi ahju. Laske õlil kuumeneda, kuni selle peale piserdades vesi säriseb.

6
Pange turon õli sisse. Asetage need ettevaatlikult ükshaaval õli sisse. Need peaksid kohe särisema ja praadima hakkama – kui seda ei juhtu, pole õli piisavalt kuum. Ärge pange panni liiga täis, vastasel juhul ei küpse need ühtlaselt. Prae neid partiidena, kui neid on liiga palju, et kõik korraga ära mahuks.

7
Pöörake rulle üks kord. Poole praadimise pealt keera rullid tangidega ümber.

8
Eemaldage rullid, kui need on kuldpruunid. Need peaksid olema väljast krõbedad ja kuldsed ning seest kreemjad. Asetage need paberrätikuga vooderdatud taldrikule nõrguma. Kui te ei otsustanud rullidele karamelliseeritud suhkrukatet katta, valage need pruuni suhkrusiirupiga, mida saab valmistada alltoodud juhiste järgi.

9
Sega koostisosad kastrulis. Siirupi valmistamiseks läheb vaja ainult fariinsuhkrut ja vett. Asetage kastrulisse 1 tass suhkrut ja 3/4 tassi vett ning segage segu. Rikkalikuma ja kreemisema katte saamiseks asendage kogu või pool veest kookospiimaga.

10
Keeda siirup. Pane kastrul keskmisele madalale tulele ja lase keema tõusta. Lase küpseda umbes 30 minutit, aeg-ajalt segades. Kui see on valmis, peaks see olema paks, mullitav ja karamellikarva.

11
Valage see turoonile. Seda võid serveerida ka turoni kõrvale jootrahana.

12
Valmis.