Kuidas teha sushit ilma vetikateta

Kui enamik inimesi mõtleb sushile, kujutavad nad tavaliselt merevetikatesse pakitud riisiga täidetud mereannirulle. Kui otsite sushit, mis ei sisalda üldse vetikaümbrist, proovige midagi veidi omapärasemat. Võite kurgi õhukeselt lõigata, et seda kasutada maitsvate sushitäidiste ümbrisena. Või võite kasutada sojaümbrist, mis on saadaval erinevates lõbusates värvides. Mõlemal juhul loote kindlasti meeldejääva sushi, mis ei tugine tavalistele merevetikatele.

1
Pese ja koori kurk. Pese kurk jahedas vees. Võtke juurviljakoorija või juustunuga ja koorige hoolikalt kogu kurk. Võtke terav nuga ja lõigake kurgi otsad ära. Võite otsad ära visata.

2
Tükelda kurk. Sisestage terav märg sushi-nuga kurgi sisse vaid 1/4 sentimeetrit (1/10 tolli). Libistage tera aeglaselt ümber kurgi, nii et lõikate pidevalt õhukest kurgikihti. Jätkake lõikamist, kuni jõuate kurgi keskosani, mis sisaldab seemneid. Tõstke nuga eemale ja teie õhukeseks lõigatud kurk peaks kurgi südamikust eemale kukkuma. Kurgi kiht peaks alati olema 1/4 sentimeetri paksune (nii et näete sushi nuga sellest vaevu läbi). Hoidke kaussi. vett letile, et saaksite nuga lõikamise ajal märjana hoida. See aitab kurgil kergemini läbi libiseda ja muudab viilutamise korralikumaks.

3
Viiluta tuunikala. Võtke väike tükk värsket tuunikala ja viilutage see õhukeseks. Peaksite torkima noa kanna kala sisse ja viilutama ühe voolava liigutusega enda poole, nii et noa ots jääks viilu lõpetades lauale. Jätkake kogu tuunikalatüki viilutamist. Iga viil peaks olema umbes 1/4 kuni 1/2 sentimeetri paksune.

4
Asetage koostisosad kurgi ümbrisele. Asetage viilutatud kurk lõikelauale nii, et see oleks täielikult avatud. Asetage viilutatud tuunikala kurgi ühte otsa. Asetage tuunikala üksteise kõrvale, et need ei kattuks. Laota 2 viilu avokaadot tuunikala keskele ja määri avokaado kõrvale tuunikalatükile tilk wasabit. Tuunikala peaks moodustama umbes 1/3 kogu kurgi ümbrisest.

5
Keera tuunikala kurgirull. Alustage tuunikala ja avokaadoga kurgiümbrise lõpust. Voldi kurgiümbris mõlema käe sõrmeotstega tuunikala ja avokaado peale. Jätka rulli rullimist ja kokkupressimist. Kuna selles rullis ei ole riisi, ei ole sul tegelikult vaja sushimatti kasutada.

6
Sulgege ja lõigake rull. Kui olete kurgipaberi rullimise peaaegu lõpetanud, määrige kurgi viimasele või kahele tollile umbes 1/2 teelusikatäit majoneesi, jogurtit või mascarpone juustu. Lõpetage kurgi ümbris rullimine nii, et see oleks täielikult suletud. Seadke rull nii, et tihend oleks laua põhjas. Lõika ja visake otsad ära. Viilutage kurgirull nii, et iga viil oleks umbes 1/5 tolli. Majonee, jogurt või määritav juust aitab pärast pakkimist ja lõikamist kurgi suletuna hoida.

7
Kaunista ja serveeri rulli. Asetage oma tuunikala kurgirulli viilud taldrikule. Värvi lisamiseks võite iga viilu peale tupsutada lõhemarja. Kaaluge oma tuunikala kurgirulli jaoks nende lisandite kasutamist: hakitud daikon, hakitud porgand, rohelised beebisalat, sojakaste

8
Kata pool sojapaberist riisiga. Asetage bambusest sushimatt lõikelauale tasaseks. Asetage üks sojaümbris otse matile. Tehke käed märjaks ja kühveldage poolele sojaümbrisele 5 untsi (150 grammi) keedetud roosat Himaalaja riisi või tavalist sushiriisi. Kasutage oma sõrmeotstega riisi õrnalt ühtlaselt teile lähimale poolele.

9
Laota avokaado riisile. Lõika avokaado õhukesteks viiludeks. Asetage 4 või 5 viilu avokaadot oma riisi peale. Avokaado tuleks jaotada kogu ümbrise pikkuses, nii et iga sushi suutäis jääks veidi avokaadot. Samuti võite asendada mis tahes oma lemmiksushitäidisega, nagu mereannid, kurk, tamago või krõbe mereannikoor.

10
Keera sushi rulli. Hoidke sõrmeotstega bambusest sushimati sellest küljest, mis on teile kõige lähemal. Tõstke bambusmatt üles ja üle avokaadorulli. Avokaadorull on nüüd bambusmati sees silindriline. Vajutage matt tugevalt alla, et rull oleks kokku surutud, ja tõstke bambusmatt tagasi. Sojaümbrisega sushirull on nüüd matti keskel. Sojapaber ei tihene nii hästi kui merevetika (nori) ümbris.

11
Sulgege sushirull. Peaksite nägema sojaümbrise otsa rulli alt välja paistmas. Kastke sõrmeotsad vette ja jaotage need sojaümbrise sellesse otsa. Rulli sushi rulli lõpuni nii, et wrapi niisutatud ots rulli külge kinnituks.

12
Viiluta sushirull. Võtke terav sushi nuga ja lõigake selle otsad ettevaatlikult ära. Saate need ära visata. Lõika sushirull 8 ühtlaseks viiluks. Abiks võib olla rulli pooleks lõikamine ja poolte pooleks lõikamine, kuni saate 8 tükki. Olge sojaümbriste lõikamisel ettevaatlik. Sojaümbrised rebenevad kergemini kui merevetikapaberid.

13
Kaunista ja serveeri sushirulli. Aseta oma avokaadorulli viilud serveerimistaldrikule. Kaaluge tükkide kõrvale viilutatud või kähara porgandi ja kurgi asetamist. Aseta serveerimistaldrikule tilk wasabipastat ja veidi marineeritud ingverit. Paku koos sushirulliga sojakastet.