Kuidas teha sügavkülmas küüslauguleiba

Küüslauguleib on maitsev kaaslane paljude toitude, eriti pastaroogade ja salatite juurde. Selle ettevalmistamine võib võtta veidi aega, kuid see ei pea seda tegema. Kui teil on ees terve päev kokkamist, võite säästa aega, kui valmistate küüslauguleiva enne tähtaega ette ja seejärel külmutate. Pärast seda pole vaja teha muud, kui see sügavkülmast välja võtta ja paar minutit ahjus kuumutada.

1
Kombineeri või, küüslauk, oliiviõli, sool ja kuivatatud petersell. Pange kõik koostisosad kaussi ja segage neid omavahel, kuni need on ühtlaselt segunenud. Kui teil on köögikombain, võite selle asemel kasutada.

2
Lõika leib 1-tollisteks (2,54 sentimeetri) paksusteks viiludeks. Kui te ei leia leiba, mille pikkus on täpselt 16 tolli (40,64 sentimeetrit), võite kasutada teistsugust. Sellest retseptist saab piisavalt võid 16 viilu leiva jaoks; võid võib üle jääda või peate seda rohkem valmistama.

3
Määri igale viilule ½ supilusikatäit (7,5 grammi) küüslauguvõid. Kühveldage võid esmalt leivaviiludele, seejärel määrige see võinoaga laiali. Määri iga leivaviilu üks pool võiga.

4
Asetage viilud küpsetusplaadile ja seejärel külmutage need 15 minutiks. See annab võile aega tahkuda ja hoiab ära selle kleepumise järgmises etapis.

5
Asetage viilud sügavkülma kottidesse. Ühte liitrisesse (liitrisesse) sügavkülmakotti mahub kaks viilu. Ärge toppige viile kottidesse. Need ei tohiks kleepuda, kuid kui olete selle pärast mures, võite nende vahele panna pärgamentpaberi, sügavkülmikupaberi või vahapaberi.

6
Dateerige kotid, hoidke neid sügavkülmas ja sööge leib ära 3 kuu jooksul. Küüslauguleiva soojendamiseks eelsoojendage ahi temperatuurini 400 °F (205 °C). Võtke leib kottidest välja ja asetage see küpsetusplaadile. Küpseta leiba 10–12 minutit või kuni servad muutuvad kuldpruuniks.

7
Kombineerige või, juust, petersell ja küüslaugupulber. Asetage või kaussi, seejärel lisage juust, petersell ja küüslaugupulber. Segage kõike, kuni see on ühtlaselt segunenud. Võid segu pulseerida ka köögikombainis.

8
Lõika leib 1-tollisteks (2,54 sentimeetri) paksusteks viiludeks. Kui teil on suurem leivapäts, võite lõigata rohkem viile, kuid võib-olla peate tegema rohkem võid. Kui sul on väiksem päts, jääb võid üle.

9
Määri leivale juustune küüslauguvõi. Iga leivaviilu jaoks vajate umbes ½ supilusikatäit (7,5 grammi) küüslauguvõid. Tilgutage võid esmalt viiludele, seejärel kasutage võinuga, et või ümber määrida.

10
Asetage viilud küpsetusplaadile ja seejärel külmutage 1 tund. See annab võile aega tahkeks külmuda ja hoiab ära selle kleepumise järgmises etapis leiva külge.

11
Asetage viilud sügavkülma kottidesse. Kvartisuurusesse (liitrisesse) sügavkülmakotti mahub kaks viilu. Või ei tohiks põhjustada leiva kleepumist, kuid kui olete selle pärast mures, võite viilude vahele panna küpsetuspaberit, sügavkülmapaberit või vahapaberit.

12
Dateerige kotid, hoidke neid sügavkülmas ja sööge leib ära 3 kuu jooksul. Küüslauguleiva soojendamiseks eelsoojendage ahi temperatuurini 425 °F (220 °C). Võtke leib kottidest välja ja asetage see küpsetusplaadile. Küpseta leiba 5–7 minutit või kuni juust on sulanud ja leib röstitud.