Kuidas teha röstitud kartulit mikrolaineahjus

Kartulite “röstimiseks” mikrolaineahjus on erinevaid viise. Kuna mikrolaineahi kiirendab kogu röstimisprotsessi, võib see säästa teie aega, energiat ja raha. Sellest õpetusest leiate mitu erinevat lähenemisviisi kartulite röstimiseks, sealhulgas ainult mikrolaineahjus, pannil või ahjus viimistlemine.

1
Valmista kartulid. Lõika kõik ühesuurusteks kuubikuteks.

2
Asetage kuubikud mikrolaineahjukindlasse nõusse. Neid saab panna ka mikrolaineahju jaoks sobivasse aurukotti.

3
Nirista kartulikuubikutele õli. Maitsesta maitse järgi soola ja pipraga. Kui kasutad mõnda muud maitseainet, lisa ka see. Viimasena lisa meelepärane ürt.

4
Kata roog tihedalt kinni. Kasutage kas kaant või mikrolaineahjus heakskiidetud kileümbrist.

5
Asetage mikrolaineahju. Küpseta kõrgel kuumusel 10 minutit. See aeg võib olenevalt teie mikrolaineahjust erineda, seega kontrollige aeg-ajalt.

6
Kui olete valmis, eemaldage röstitud kartulikuubikud mikrolaineahjust. Kuuma roa käsitsemiseks kandke ahjukindaid või kindaid.

7
Avage plastik või kaas ettevaatlikult. Auru tuleb palju, nii et seiske tagasi, et see välja pääseks.

8
Serveeri kartuleid koos ülejäänud valmistoiduga.

9
Koori kartulid. Seejärel lõigake need pikuti pooleks.

10
Asetage kartulid lamedale küljele suurele taldrikule. Plaat peab olema mikrolaineahjus ohutu.

11
Pange ettevalmistatud kartulid mikrolaineahju. Küpseta umbes 10 minutit või kuni kartulisse saab noa pista ja see tundub pehme.

12
Kata roog tihedalt kinni. Kasutage kas kaant või mikrolaineahjus heakskiidetud kileümbrist.

13
Vala õli kastrulisse. Kuumuta kõrgel, kuni õli on kuum.

14
Puista mikrolaineahjus küpsetatud kartulid soolaga.

15
Laske kartulid ettevaatlikult lusika või tangide abil kuuma õli sisse. Küpseta neid kuni pruunistumiseni.

16
Tõsta pruunistumisel õlist välja. Selleks kulub vähem kui 5 minutit. Nad on nüüd teenindamiseks valmis.

17
Valige nii palju kartuleid, kui soovite serveerida. Need peavad olema heas seisukorras ja keskmise või suure suurusega.

18
Puhastage kartulid, et need oleksid puhtad. Torgake kahvliga paar korda iga kartuli kohta, et aur küpsemise ajal välja pääseks.

19
Asetage puhastatud kartulid mikrolaineahjukindlale taldrikule. Asetage mikrolaineahju ja küpseta kõrgel temperatuuril 7–8 minutit. Selle aja jooksul keerake kartuleid vähemalt korra.

20
Kandke ahjukindaid või -kindaid, võtke mikrolaineahjust välja. Lase veidi jahtuda, siis lõika kartulid pooleks. Hoidke kahvliga, kui need on ohutuks käsitsemiseks liiga kuumad. Sel ajal, kui kartulid veidi jahtuvad, eelsoojendage ahi temperatuurini 375 ºF/190 ºC.

21
Looge kuubikud ilma nahka läbi lõikamata. Kööginoa abil lõigake kartulipooliku keskosa (pikkuses) alla, seejärel lõigake ühtlase intervalliga laiusesse, et luua koorega istuvad kuubikud. Ärge lõigake kartuli viljaliha koorest eemale ja ärge lõigake nahka; teie eesmärk on hoida kõik lihakuubikud naha kesta sees puutumatuna.

22
Korrake seda iga röstitava kartulipoole puhul. Aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile poolitatud kartulipoolikud kõrvuti (soovi korral lisa enne küpsetuspaber).

23
Valmistage röstimisnõu. Sulata väikeses potis võipulk. Lisa küüslaugupulber ja sidrunimahl. Sega hästi segunemiseks.

24
Pintselda vahuseguga poolitatud kartulipoolikute pealsed. Puista peale soola ja pipraga. Kui soovite kasutada täiendavaid maitseaineid, näiteks ürte, kanamaitseainet vms, puistake seda pärast nühkimist.

25
Asetage ettevalmistatud kartulipoolikud ahju. Küpseta umbes 10 minutit või kuni kartulikate on muutunud kuldpruuniks ja näeb kena välja.

26
Puista keedetud kartulipoolikute peale parmesani juustu. Lülitage broiler sisse (ülalt-alla grill) ja prae (grill) täpselt nii kaua, et parmesan pruunistuks.

27
Serveeri kohe.