Kuidas teha rohelist popkorni

Popkorn ei ole just pühade maiuspala…aga võib! Rohelise popkorniga saate heliseda jõulude ajal, Paddy päeval või – keda me nalja teeme? — Neljapäeval. Proovige!

1
Pane kaussi või, õli, maisisiirup, sool ja toiduvärv. Küpseta mikrolaineahjus, kuni või on sulanud ehk umbes 40-50 sekundit. Sega hästi segunemiseks.

2
Valage popkorni tuumad kaussi. Segage, et katta iga tuum seguga. Selle tulemuseks on see, et igal popkornitükil on popkornil küpsenud värv ja maitse. Tasandage kausi põhjas olevad tuumad.

3
Kata kauss tuulutatava kaanega ja kuumuta mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 3–5 minutit. See peaks võrduma umbes 1-2 sekundiga hüppamiste vahel. Aeg varieerub sõltuvalt teie mikrolaineahjust ja kausist, nii et esimese või kahe partii puhul võib tekkida vajadus katse-eksituse meetodil, et aru saada, kui kaua popkorni küpsetamine aega võtab. Kui küpsetate seda liiga kaua, läheb see põlema, suitseb ja haiseb, seega jälgige hoolikalt.

4
Tõsta popkorn kohe lusikaga vahatatud või küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Jätke avamata tuumad kausi põhja. Nii ei kleepuks see jahtudes kausi põhja külge. Kausi põhjas on osa keedetud siirupisegust ja mõned popkornitamata tuumad. Kui pöörate kausi tagurpidi ja viskate popkorni küpsetusplaadile, jäävad need popkorni külge kinni. Keegi ei taha seda.

5
Hoida õhukindlas anumas. Töötab ka taassuletav kilekott. Siiski on see kõige parem süüa paari päeva jooksul.

6
Sulata või raskes potis keskmisel kuumusel. Seejärel lisa suhkur, maisisiirup, tartarikoor ja sool. Seejärel tõstke see pügala võrra keskmiseks kõrgeks ja laske kõik keema. Pidevalt segades lahustage suhkur.

7
Lisage toiduvärv ja lõpetage segamine (üks kord keemiseni). Seadke taimer 5 minutiks ja kõndige minema – ärge laske kiusatusele seda segada. Segu temperatuur peaks olema umbes 250–260 °F (121 °C). Või pange popkorni selle viie minuti jooksul popkorni. Pange kaussi ja eemaldage pärast seda kausist kõik avamata tuumad – te ei vaja neid.

8
Tõsta pliidilt ja sega hulka vanill ja sooda. Kui see veel vahutab, kalla segu kiiresti popkornile (mis peaks praeguseks juba kausis olema) ja sega õrnalt korralikult läbi, et see võimalikult ühtlaselt kataks.

9
Asetage kaetud popkorn küpsiseplaadile. Kasutage pärgamentpaberit või küpsetuspihustit, et see kergesti maha tuleks (ja puhastamise hõlbustamiseks). Kui röstija kasutamine oleks lihtsam, on see ka mõistlik valik. Küpsetage seda temperatuuril 200 ° F (93 ° C) 1 tund, jälgides seda ja segades iga 15 minuti järel.

10
Valmis.