Kuidas teha popkorni jaoks filmivõid

Kinosaali popkorni atraktiivsusel on tegeliku võiga vähe pistmist, kuid mõnikord ei saa te sellest nostalgilisest rasvasest maitsest üle. Saate osta enamikku samu tooteid, mida kasutavad tegelikud kinod, kuid on võimalik saada lähedaseks ka ainult põhiliste sahvri koostisosadega.

1
Valige oma sool. Paljudes kinosaalides kasutatakse Albergeri protsessi abil töödeldud soola, kuna soolakristallide sakilised servad aitavad sellel popkorni külge kleepuda. Diamond Crystal on ainus tarbijatele mõeldud soola bränd Ameerika Ühendriikides, mis seda protsessi kasutab. Sarnase efekti saate eriti peenest pulbrilisest soolast, mida sageli müüakse popkornisoolana ja varutakse popkorni kõrvale. Pulbersoola saate kodus valmistada, jahvatades mis tahes soola elektrilises kohviveskis, käsitsi keerates soola. veski või uhmri ja nuia. Kui kasutate kohviveski, jahvatage pärast seda väike kogus kohviube, et eemaldada soolajäägid.

2
Selgeks võid. Teatrites, kus kasutatakse päris võid (võimaitselise õli asemel), kasutatakse sageli selitatud võid. Selitamine eemaldab võist veidi niiskust, mis takistab popkorni märjaks muutumist. Võid kodus selgeks teha, sulatades seda madalal kuumusel, kuni mullitamine lakkab ja vedelik muutub selgeks, umbes 30–40 minutit 1 naela (0,45 kg) või kohta. Kurna vedelik läbi niiske marli ja lase selitatud või saamiseks jahtuda. Visake marlisse või panni põhja jäänud piima kuivained ära. Kinosaali kuulus “võitatud popkorni” lõhn tuleneb kunstvõimaitsest. Tegelik või ei korda seda ideaalselt.

3
Kuumuta pannil kookosõli või rapsiõli. Selitatud võid võiksite hilisemaks niristamiseks alles jätta, kuna see tõenäoliselt pruunistub või kõrbeb, kui proovite sellesse tuumasid pista. Kookosõli oli vanasti kinosaalides standard (ja paljud kasutavad seda siiani), kuid võiksite järgida uuemat suundumust ja minna üle rapsiõlile, milles on vähem küllastunud rasvu ja kõrgem suitsetamispunkt. Ükskõik millise valite, valage õli täpselt nii palju, et see kataks suure panni põhja. Kuumuta pliidil, kuni õli läikima hakkab.Pange tähele, et enamikus kinodes, kus kasutatakse rapsiõli, kasutatakse tegelikult rohkem hüdrogeenitud varianti, mis sisaldab rohkem rasva kui tavaline rapsiõli.Kookosõli kasutamisel peaks õli täielikult sulama.Teil on vaja panni kaanega, kuid te ei pea seda nüüd katma.

4
Valmistage popkorn. Viska sisse paar avamata tuuma ja kata pott. Kui need tuumad on hüppanud, lisage ülejäänud popkorn. Kasutage 6-liitrise (5,6-liitrise) poti jaoks 80 ml (80 ml) popkorni tuuma. Katke ja kuumutage aeg-ajalt loksutades, kuni suurem osa tuumadest on paisunud. Valage popkorn suurde kaussi, kui pott saab täis.Jäta kaas veidi praokile, et osa aurust välja pääseks, vältides popkorni märjaks jäämist. Põlenud või popkornitamata tuumade arvu vähendamiseks eemaldage kohe pärast tuumade lisamist tulelt. Oodake kolmkümmend sekundit, et tuumad saavutaksid ühtlase temperatuuri, seejärel soojendage uuesti.

5
Lisage sool kohe pärast popkorni avamist. Selles retseptis vajate umbes 1,5 ml (1,5 ml) peeneteralist soola. Soolakristallide täpne suurus mõjutab maitset, nii et peate võib-olla maitse järgi kohandama. Lisage sool kohe pärast popkorni popsutamist, sest popkorni külge kleepuv aur aitab soolal kinni jääda.

6
Viska sisse sulatatud selitatud või. Vala popkorn suurde kaussi. Lisa kuumale pannile vastavalt maitsele 1 või 2 spl (15–30 ml) toasooja selitatud võid. See peaks kuumal pannil kiiresti sulama ilma täiendava kuumuseta. Nirista see popkornile, kui või on veel kollane või kergelt pruun.

7
Tõsta popkorn kookosõlisse või rapsiõlisse. Need on kaks kõige levinumat õli, mida kinod kasutavad. Kuumuta õhuke kiht õli suures potis läikima. Lisage mõned katsetuumad, seejärel lisage ülejäänud popkorn, kui need hüppavad. Eemaldage kuumusest kolmekümneks sekundiks, et tuumad saavutaksid ühtlase temperatuuri. Pange tagasi kuumusele ja keetke aeg-ajalt loksutades, kuni see paiskub. 6-liitrise (5,6-liitrise) poti jaoks vajate umbes â…” tassi popkornituumaid.

8
Lisage maitsestatud soola keetmise ajal või pärast seda. Paljud teatrid lisavad soolatoote, mis sisaldab kunstlikku või maitset, mida sageli müüakse kaubamärgi Flavacol all. Saate seda veebist tellida, et lisada see oma popkornile. Kuna 1 tl (5 ml) Flavacol sisaldab 116% FDA soovitatud päevasest naatriumilimiidist, on kõige parem piserdada mõõdukalt. Teatri töötajad viskavad tavaliselt Flavacoli enne hüppamist. Kuid Flavacol vabastab kuumutamisel õhus lenduvaid kemikaale, mis võivad pikaajalisel kasutamisel kahjustada. See on ebatõenäoline, kui valmistate popkorni ainult isiklikuks tarbeks, kuid võite pärast küpsetamist lisada Flavacoli, kui olete mures.

9
Nirista peale võimaitselist popkornikatet. Flavacol peaks juba lisama selle kunstvõimaitse, aga kui soovite oma keelele ja sõrmedele seda rasvast tunnet, võite osta kannu “popkorni katet” Internetist. Pärast popkorni valmimist niristage seda peale maitse järgi. Nagu võite ette kujutada, on see enamasti hüdrogeenitud rasv ega ole teie tervisele parim. Need tooted võivad sisaldada ka diatsetüüli või muid koostisaineid, mis on seotud hingamisteede probleemide ja (vähem kindlalt) Alzheimeri tõvega, kuigi need võivad kahjustada ainult pika aja jooksul.