Kuidas teha planeedi küpsiseid

Kui sind köidavad kõik kosmos, siis peaksid kindlasti kätt proovima planeediküpsiste valmistamisel. Kuigi need näevad välja hirmutavad, on neid tegelikult üsna lihtne valmistada. Kui teate, kuidas küpsetada põhilisi suhkruküpsiseid ja valmistada kuninglikku glasuuri, siis olete valmis. Mõnede nutikate kaunistamistehnikate abil võite saada tõeliselt suurejoonelisi küpsetisi!

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (190 °C). Vooderdage küpsetusplaat küpsetuspaberiga ja asetage see kõrvale. Kui teil on mõni muu suhkruküpsise retsept, mida teile meeldib kasutada, võite selle asemel valmistada. Erinevate planeedikujude väljalõikamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake siin.

2
Vahusta või ja suhkur. Seda saad teha suures segamiskausis käsivahustiga, elektrimikseris või visplitega varustatud köögikombainis. Vahusta neid kahte omavahel, kuni segu muutub kahvatuks ja kohevaks.

3
Klopi sisse muna ja vanilliekstrakt. Klopi muna eraldi kausis või topsis esmalt kergelt lahti, seejärel lisa kooresuhkru-või hulka. Vala sisse vanilliekstrakt, seejärel sega kõik kokku, kuni triipe ei jää.

4
Sega hulka jahu. Jahu oleks kõige parem lisada kahes osas. Kui jahu on kogu vedeliku endasse imanud, sõtku seda paar korda, et koguda kõik palliks.

5
Jagage tainas pooleks, seejärel asetage üks pool kõrvale. Sul on piisavalt tainast, et teha kaks partii planeediküpsiseid. Saate teha mõlemad partiid kohe või teise partii pakkida ja külmutada mõneks muuks korraks.

6
Rulli üks partiidest kergelt jahuga kaetud pinnal lahti. Puista oma lett või lõikelaud jahuga. Rullige üks taignapartiidest lahti, kuni see on umbes 3 mm (…› tolli) paks. Hoidke teine ​​partii hiljem alles. See meetod kasutab nüüdsest ainult ühte partiid.

7
Lõika tainas erineva suurusega küpsisevormide abil välja. Mõõdud ei pea olema täpselt sellised, nagu allolevad, vaid proportsioonid ja kogused peaksid olema sarnased. Erinevad suurused tähistavad erinevaid planeete. Teil on vaja järgmist: ühte eriti suurt ringi, umbes 3 tolli (8 sentimeetrit) kahte suurt ringi, umbes 2¾ tolli (7 sentimeetrit) nelja keskmist ringi, umbes 2 ½ tolli (6 sentimeetrit) kahte väikest ringi, umbes 2 tolli (5 sentimeetrit) Üks eriti väike ring, umbes 1,5 tolli (3,5 sentimeetrit)

8
Küpseta küpsiseid 10 kuni 12 minutit. Tõsta küpsised ettevalmistatud küpsetusplaadile, seejärel pista need ahju. Küpseta neid 10–12 minutit või kuni need muutuvad heledaks kuldseks.

9
Lase küpsistel jahtuda. Lase neil restil umbes 5 minutit jahtuda. Seejärel kandke need spaatliga traatjahutusrestile. Laske neil restil jahtuda. Enne jäässe panemist peavad need olema täiesti jahedad.

10
Valmistage glasuuripõhi ette. Vala tuhksuhkur segamisnõusse. Valage sisse 2–3 supilusikatäit (30–45 milliliitrit) sooja vett. Sega neid kahte vispliga kokku, kuni saad ühtlase glasuuri. Kui vaja, lisa veel veidi vett. See peaks olema hajumiseks piisavalt vedel, kuid mitte vedel. Kui te ei leia kuninglikku glasuuri segu, segage 1,5 supilusikatäit beseepulbrit, 2 tassi (250 grammi) kondiitri suhkrut ja 2–3 supilusikatäit (30–45 milliliitrit) ) soojas vees umbes 10–12 minutit suurel kiirusel. Valmistage värvide segamiseks ette palju väikeseid kausse ja tasse. Kasutate seda jäätumise alust järgmises kolmes osas.

11
Sega 1 tl glasuuri kollase toiduvärviga. Mõõda väikesesse kaussi 1 tl valget glasuuri. Segage piisavalt kollast geeljas toiduvärvi, et muuta see säravaks päikesekollaseks. Määri see 3-tollise (8-sentimeetrise) küpsise peale, kasutades väikest koogikaunistusspaatlit. Sellest saab päike.

12
Sega 1 tl glasuuri punase toiduvärviga. Mõõtke veel üks teelusikatäis valget glasuuri puhtasse kaussi. Sega sisse täpselt nii palju punast geelist toiduvärvi, et glasuur muutuks erkpunaseks. Laota see 2-tollisele (5-sentimeetrisele) Marsi küpsisele. Ärge unustage spaatlit eelnevalt puhastada, et see ei saaks kollaseks.

13
Lisage Marsile mõned tumedamad punased triibud. Kasutage hambaorki, et lisada Marsile paar punast geelvärvi. Keerake need hambaorkuga glasuurisse. Ärge segage neid üle, vastasel juhul kaovad triibud.

14
Looge oma sinine põhivärv. Vala 2 tl valget põhjaglasuuri väikesesse kaussi. Segage piisavalt sinist geeljas toiduvärvi, et see muutuks erksaks helesiniseks. Kasutate seda põhivärvina järgmistel planeetidel: Uraan, Maa, Neptuun ja Pluuto. Puhastage oma spaatliga eelmisest sammust, et teie planeedid ei saaks punast ega kollast.

15
Määri osa sinisest põhjaglasuurist 2½-tollise (6-sentimeetrise) küpsise peale. Sellest saab Uraan. Ärge kasutage selleks kogu sinist glasuurit. Teil on piisavalt palju ka teiste selle komplekti planeetide jaoks.

16
Muutke sinine tumedamaks ja seejärel levitage see üle Maa. Segage sinisele põhjale veel paar tilka sinist geelist toiduvärvi. Maa loomiseks laotage see teisele 2½-tollisele (6-sentimeetrisele) küpsisele. Asetage Maa kõrvale, et see saaks kuivada, samal ajal kui valmistate ette teisi selles komplektis olevaid planeete. Lisate maa hiljem, kui jäätumine on veidi tõusnud.

17
Muutke sinine tumedamaks, seejärel keerake see Neptuunile. Segage sinisele põhjale veel paar tilka sinist geelist toiduvärvi. Laota see teisele 2½-tollisele (6-sentimeetrisele) küpsisele.

18
Lisage Neptuunile mõned sinised ja valged keerised. Töötades kiiresti, kasutage hambaorki, et lisada Neptuunile veidi sinist geeljas toiduvärvi ja osa oma valgest glasuurist. Kasutage hambaorki, et kõik kokku keerata. Olge ettevaatlik, et mitte üle segada; soovite, et see oleks triibuline.Ärge kasutage sama hambaorki, mida kasutasite Marsi jaoks.

19
Tumendage sinist mustaga, seejärel levitage see Pluuto peale. Lisage sinisele glasuurpõhjale väike kogus musta toiduvärvi. Laota see Pluuto jaoks mõeldud 1½-tollise (3,5-sentimeetrise) küpsisele.

20
Segage rohelist jäätumist ja lisage see Maa peale. Valage 1 tl oma valget glasuuripõhja teise väikesesse tassi või kaussi. Segage paar tilka rohelist toiduvärvi. Mandrite moodustamiseks kandke lusikaga roheline jäätumine Maale plekidena. Võimalik, et te ei pea seda kõike kasutama.

21
Valmistage beež põhi ette. Valage väikesesse kaussi 1 spl valget glasuuripõhja. Beeži värvi saamiseks lisage piisavalt karamelli maitseainet või pruunikaspruuni toiduvärvi. See on teie baas järgmistele planeetidele: Merkuur, Veenus, Jupiter ja Saturn. Puhastage oma spaatel eelmisest planeedikomplektist, vastasel juhul muutub jäätumine roheliseks.

22
Määri koogikaunistusega spaatliga osa glasuurist Mercuryle. Võtke 2-tolline (5-sentimeetrine küpsis) ja määrige sellele piisavalt glasuuri, et see katta. Ärge kasutage kogu jäätumist; vajate piisavalt ülejäänud komplekti kuuluvate planeetide jaoks.

23
Lisage Mercuryle mõned tumedamad triibud. Lisage Mercuryle puhta hambatikuga paar tilka karamelli maitseainet või pruunikaspruuni toiduvärvi. Kasutage hambaorku, et need sisse keerata. Jällegi, ärge segage neid üle, vastasel juhul lähevad detailid kaotsi. Piserdage Mercuryle söödavat kuldset sära või suhkrut, et saada lisapuudutust. Tehke seda siis, kui glasuur on veel märg.

24
Laota osa beežist alusest üle Jupiteri. Kasutage selleks üht 2¾-tollistest (7-sentimeetristest) küpsistest.

25
Lisage Jupiterile punased ja valged keerised. Alustuseks lisage Jupiterile veidi punast geelist toiduvärvi ja natuke oma valget jäätumist. Kasutage hambaorki, et hajutada need paksudeks keerulisteks triipudeks. Järgmisena keerutage hambaork ühel punasel triibul, et luua Jupiteri kuulus punane laik. Kasutage selleks kindlasti uut hambaorki, et värvid ei seguneks. Kasutage ühte otsa valgete keeriste jaoks ja teist otsa punase jaoks.

26
Sega beeži põhja sisse veidi kollast, seejärel määri Saturni peale. Kasutage selleks ülejäänud 2¾-tollist (7-sentimeetrist) küpsist. Seekord jätke glasuurile ½-tolline (1-sentimeetrine) piir. See annab teile ruumi Saturni kuulsate rõngaste tegemiseks.

27
Keerake Saturnile veidi rohkem kollast. Lisage Saturnile paar tilka kollast geelist toiduvärvi. Keerake neid hambaorku abil kergelt sisse. Kasutage selleks uut hambaorki, et te ei saaks Jupiterist punast ega valget. Olge ettevaatlik, et te ei läheks tehtud piirist välja. Ärge lisage veel sõrmuseid. Paned need peale pärast seda, kui glasuur on veidi hangunud.

28
Segage beeži glasuurile veidi apelsini, seejärel määrige see Veenuse peale. Kasutage selleks ülejäänud 2½-tollist (6-sentimeetrist) küpsist.

29
Lisage Veenusele mõned oranžid keerised. Lisage Venusele paar tilka oranži geeltoiduvärvi. Kasutage nende sisse keeramiseks hambaorki. Kasutage Saturni hambaorki teist otsa või uut, et te ei saaks Veenuses kollaseks. Jällegi vältige liigset segamist, vastasel juhul kaovad triibud. Lisapuudutuse saamiseks puistake Veenusele söödavat kuldset sära või suhkrut. Tehke seda siis, kui glasuur on veel märg.

30
Toru ülejäänud valge glasuur Saturnile rõngaste tegemiseks. Täida torukott ülejäänud valge glasuuriga. Lõika ots ära, seejärel tehke kaks triipu ümber Saturni keskpunkti. Veenduge, et need ribad ulatuksid küpsise servast servani. Täpsuse suurendamiseks kasutage pisikest ümarat dekoraatoriotsikut.

31
Lase küpsistel kuivada. Selleks kulub umbes 24 tundi. Kõige parem oleks need ventilaatori ette sättida, aga sobib ka konditsioneeriga ruum. Vältige nende kuivatamist niiskes keskkonnas, vastasel juhul ei kuiva glasuur korralikult. Kui näete õhumulle, koputage need kohe nööpnõelaga. Kui te seda ei tee, jätavad nad iseenesest maha suure augu.